Skocz do zawartości

Instalacja 12V VS piecyk gazowy


krispo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam nietypową sytuację w swojej przyczepce. Czy normalnym zjawiskiem jest fakt, ze jak dotknę minusem z przetwornicy 12V do piecyka gazowego robi się zwarcie? Tak jakby gdzies piecyk był podpięty po biegun plus instalacji z przetwornicy. Jak podepnę dmuchowe pod instalacje 12v to plus idzie na dmuchawe a minus zostaje na obudowie. Jak wtedy chce przymocować dmuchawe do pleców obudowy pieca, tam gdzie jej miejsce to mi zwiera. Myslalem ze może dmuchawa jest uszkodzona i gdzies zwiera. odłączyłem wszystko co się da od przetwornicy i zostawiłem tylko sam kabel od dmuchawy i w ramach sprawdzenia nie podłaczajac niczego innego jak dotykam minusem do pieca lub jego obudowy to mi zwiera. Czy ma ktoś pomysl co to może być i czy wogole piec jest w jaki kolwiek sposób podlaczony pod instalacje 12V? 

Dodam tylko ze wszystkie pozostale urządzenia działają poprawnie. jak podpne minus pod plus na dmuchawie a plus pod mase to nie zwiera nic dmuchawa działa ale sterownik nie dziął wlasciewie bo tylko włacza dmuchawe bez możliwości regulacji obrotów. biału kabel musi być podpięty pd biegun plusowy żeby działa regulacja


Witam. Mam nietypową sytuację w swojej przyczepce. Czy normalnym zjawiskiem jest fakt, ze jak dotknę minusem z przetwornicy 12V do piecyka gazowego robi się zwarcie? Tak jakby gdzies piecyk był podpięty po biegun plus instalacji z przetwornicy. Jak podepnę dmuchowe pod instalacje 12v to plus idzie na dmuchawe a minus zostaje na obudowie. Jak wtedy chce przymocować dmuchawe do pleców obudowy pieca, tam gdzie jej miejsce to mi zwiera. Myslalem ze może dmuchawa jest uszkodzona i gdzies zwiera. odłączyłem wszystko co się da od przetwornicy i zostawiłem tylko sam kabel od dmuchawy i w ramach sprawdzenia nie podłaczajac niczego innego jak dotykam minusem do pieca lub jego obudowy to mi zwiera. Czy ma ktoś pomysl co to może być i czy wogole piec jest w jaki kolwiek sposób podlaczony pod instalacje 12V? 

Edytowane przez krispo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozkminiłem o co chodzi. Opisuje przypadek może się komus przyda w przyszłości. Otóż piec jest uziemiony do ramy przyczepy. W mojej przetwornicy pojawiło się przpiecie i biegum plus zwierał z obudowa przetwornicy. Do obudowy z kolej jest podłączone uziemienie od zasilania 220v prztwornicy i całej przyczepy i tym sposobem plus szedł na piec i robiło się zwarcie 

Edytowane przez krispo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.