Jump to content
krispo

Instalacja 12V VS piecyk gazowy

Recommended Posts

krispo

Witam. Mam nietypową sytuację w swojej przyczepce. Czy normalnym zjawiskiem jest fakt, ze jak dotknę minusem z przetwornicy 12V do piecyka gazowego robi się zwarcie? Tak jakby gdzies piecyk był podpięty po biegun plus instalacji z przetwornicy. Jak podepnę dmuchowe pod instalacje 12v to plus idzie na dmuchawe a minus zostaje na obudowie. Jak wtedy chce przymocować dmuchawe do pleców obudowy pieca, tam gdzie jej miejsce to mi zwiera. Myslalem ze może dmuchawa jest uszkodzona i gdzies zwiera. odłączyłem wszystko co się da od przetwornicy i zostawiłem tylko sam kabel od dmuchawy i w ramach sprawdzenia nie podłaczajac niczego innego jak dotykam minusem do pieca lub jego obudowy to mi zwiera. Czy ma ktoś pomysl co to może być i czy wogole piec jest w jaki kolwiek sposób podlaczony pod instalacje 12V? 

Dodam tylko ze wszystkie pozostale urządzenia działają poprawnie. jak podpne minus pod plus na dmuchawie a plus pod mase to nie zwiera nic dmuchawa działa ale sterownik nie dziął wlasciewie bo tylko włacza dmuchawe bez możliwości regulacji obrotów. biału kabel musi być podpięty pd biegun plusowy żeby działa regulacja

Witam. Mam nietypową sytuację w swojej przyczepce. Czy normalnym zjawiskiem jest fakt, ze jak dotknę minusem z przetwornicy 12V do piecyka gazowego robi się zwarcie? Tak jakby gdzies piecyk był podpięty po biegun plus instalacji z przetwornicy. Jak podepnę dmuchowe pod instalacje 12v to plus idzie na dmuchawe a minus zostaje na obudowie. Jak wtedy chce przymocować dmuchawe do pleców obudowy pieca, tam gdzie jej miejsce to mi zwiera. Myslalem ze może dmuchawa jest uszkodzona i gdzies zwiera. odłączyłem wszystko co się da od przetwornicy i zostawiłem tylko sam kabel od dmuchawy i w ramach sprawdzenia nie podłaczajac niczego innego jak dotykam minusem do pieca lub jego obudowy to mi zwiera. Czy ma ktoś pomysl co to może być i czy wogole piec jest w jaki kolwiek sposób podlaczony pod instalacje 12V? 

Edited by krispo (see edit history)

krispo

Już rozkminiłem o co chodzi. Opisuje przypadek może się komus przyda w przyszłości. Otóż piec jest uziemiony do ramy przyczepy. W mojej przetwornicy pojawiło się przpiecie i biegum plus zwierał z obudowa przetwornicy. Do obudowy z kolej jest podłączone uziemienie od zasilania 220v prztwornicy i całej przyczepy i tym sposobem plus szedł na piec i robiło się zwarcie 

Edited by krispo (see edit history)