Skocz do zawartości

Nawiew do ogrzewania w hobby z 2001 r


Zoffii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanko a właściwie dwa dotyczące nowo zakupionej przyczepki bo się zawiesiłam...

Gdzie jest w hobby pokrętło od nadmuchu do piecyka gazowego do ogrzewania? Bo piecyk jest, wiatrak po zdjęciu pokrywy też jest piecyk grzeje a pokrętła od nawiewu nie widać. W poprzedniej przyczepę miałam takie pokrętło tuż koło piecyka a tu nie ma. Wiem, że pytanie być może godne blondynki i może nawet kogoś ubawię ale naprawdę nie wiem co i jak.

Po drugie może któż z " braci starszej w wierze" podpowie mi coś z drugim problemem: jest to problem z instalacją wodną: po uruchomieniu kranów pompka ciągnie wodę, woda dochodzi do termy, terma grzeje woda z kranów NIE LECI. I jest taka oto sytuacja: wody ze zbiornika zeszło ok. 10-15 litrów, terma ma 5 litrów, z kranu nie wyleciało to gdzie może być??? No i może macie jakieś podpowiedzi co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Z tego co powiedział poprzedni właściciel przyczepka stała nie używana 2-3 lata.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory do ssustu wody zostały zakręcone bo początkowo faktycznie woda lata się ze spustu termy, a potem było słychać jak terma się napełnia i dalej to co opisałam powyżej. Ja blondynka ale taka trochę ogarnięta i jak zobaczyłam, że woda dołem leci z otworu to pomyślałam, popatrzyłam i zakręciłam zawór spustowy.Tylko dalej to już nie mam pomysłu.

Pokrętła poszukam tam gdzie radzisz.

Włącznik bojlera mam na listwie nad kuchnią to tam raczej nie będzie pokrętła.

Problem z przyczepka polega na tym, że jej właściciela niestety nie ma już wśród żywych a spadkobiercy nie wiedzą gdzie przyczepa ma przód a gdzie tył i do wszystkiego trzeba dochodzić po omacku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawory do wody moga byc jeszcze w okolicy kuchni - pojemnosc bojlera i przwodów moze byc nawet 15-20 litrów - moze nie napelnilo sie do konca - nie zakrecaj zaworu spustowego z weza ktory wychodzi z gory bojlera - wtedy szybciej sie odpowietrzy.

 

regulacja nawiewy moze byc w okolicy ktoregos łóżka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Jutro od rana walczę dalej z przyczepką... Zrobię tak jak radzisz i zobaczymy co będzie . Jak dam radę to się pochwałę a jak polegnę to poproszę o dalsze podpowiedzi. Jeszcze raz dzięki. Poprzednią przyczepka miałam starszą a tu zgodnie z powiedzeniem: trochę techniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystko się znalazło i działa. Instalacja istotnie była zapowietrzona a jeden z kranów do wymiany. Ale już wszystko sprawne i działające.

Bartosz dziękuję Ci bardzo za rady i podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.