Skocz do zawartości

Przyczepa stacjonarna


majtywgrochy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowa i zielona. Poszukuję pilnie przyczepy i mam sprecyzowane potrzeby w tym temacie:

-przyczepa będzie "stacjonarna" w formie domku letniskowego, więc albo zakładam, że "lekka" i bez przeglądów, albo kolos ale nie będzie raczej możliwości dbania o kontynuacje, stąd zakładam, że może być dowieziona na miejsce

-jest nas czworo: 2 X dorosły, 2 X dziecko(ale zakładam, że rośnie i zaczyna mieć potrzeby większej ilości miejsca)a z drugiej strony nie wcisnę tam 7m landary.

-lodówka, ogrzewania, piecyk

-toaleta niekoniecznie, będą sanitariaty, a widziałam też przyczepy ze schowkiem na turystyczną toaletę, fajnie byłoby mieć umywalkę, ale w tych rozwiązaniach są zlewozmywaki, mi wystarczy

 

-cena, szukam czegoś niedrogiego, z racji budżetu, zawsze można potem wymienić.(3000-7000)

tak wiem chce dużo i tanio;-(

ale czego właściwie powinnam szukać? biorąc pod uwagę ceny celuje w roczniki lat 80tych;-)co jest warte polecenia?

Szukam też miejsc na śląsku, gdzie jest większe skupisko takich przyczep, aby można było je zobaczyć...może jednak warto kupić z prywatnego źródła?

 

Z góry dzięki Monika "Zielona"

PS> i nie chcę domku holenderskiego;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowałem ostatnio i moje wnioski są takie że należy: 

1. szukać na portalach typu olx, otomoto (od prywatnych właścicieli).  

2 na śląsku odwiedzić Bieruń. 

a w efekcie - wiedząc już co jest na rynku i tak kupić od prywatnego właściciela. 

 

Ad 1. Większe ryzyko. Wiele przyczep w stanie agonalnym jest opisane jako super suche, świetne i pachnące. Niestety pachną zapachem stęchlizny i grzyba. Widziałem przyczepę której cała boczna ściana prawie odleciała - ale właściciel twierdził że sucha. 

Ad 2. Większe ceny - ale wydaje mi się że dość dobrze sprawdzają przyczepy przed sprzedażą. Za co liczą marżę (strzelam że za 30-50% taniej znajdziesz ofertę prywatną - ale zajmie to dużo czasu i energii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika, w tych pieniążkach szukaj jak piszesz, cepek z lat `80tych.

Myślę, że Biueruń możesz sobie jednak darować ponieważ nie ma tam takich przyczep w takich pieniążkach. Pojechać po to aby obejrzeć cepkę z lat >2000 za 40tyś PLN a kupować za 7tyś PLN o 20 lat starszą nie ma sensu. Są to zupełnie inne cepki.

 

Jak będziesz kupować to szukaj łącznie z tymi zarejestrowanymi (duże landary dwuosiowe). Zawsze znajdziesz kogoś kto Ci ją na działkę podprowadzi a potem już tylko opłacaj co rok OC (około 40-50zł/rok).

Kasa żadna a przynajmniej cepka zostanie zarejestrowana. Przeglądu nie musisz kontynuować (brak wymagań prawnych) jeżeli cepka nie będzie wyjeżdżała na drogi publiczne, a jak wiemy nie będzie :). OC musisz kontynuować chyba że ją zezłomujesz a tego nie zrobisz ;).

 

Kupowanie małej lekkiej cepki sobie daruj. Umeczycie się tylko w niej korzystając w taki sposób. Tutaj ratuje Cię tylko jak największa cepka i najlepiej nie tylko z długością >6m ale i z dobrą szerokością: 230cm lub 250cm. W ostateczności jak będzie naprawę fajna to 210cm.

 

Pozostałem wymagania spełni w zasadzie każda z cepek więc luzik. 

 

Niestety nie ma w PL składowiska takich przyczep jakie byłyby dla Ciebie odpowiednie, takie landary są mało chodliwe (niższa cena) i nikt tego na handel nie bierze. Jak już to pojedyncze sztuki i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.