Skocz do zawartości

Poszukiwania kolejnej przyczepy z ograniczonym DMC


UCIEK

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Proszę was o pomoc w znalezieniu następcy mojego Knausa 425. Poszukuję przyczepy do kwoty 20.000 . Mam dwoje dzieci więc najlepszym rozwiązaniem jak dotychczas miałem w Knausie byłoby duże łóżko + łóżko piętrowe. Ale wiadomo, jak się nie ma co się lubi... więc jeśli nie będzie piętrusa, to też nie pogardzę. Niestety jestem ograniczony wagowo ponieważ moje auto ma DMC 2470kg zatem zostaje mi tylko przyczepa o masie DMC 1030kg. Znalazłem niedaleko siebie coś takiego  http://olx.pl/oferta/burstner-amara-rejestracja-2000r-zadbana-dmc-1000kg-okazja-CID5-IDg1nxt.html widać że DMC tej przyczepy zostało zaniżone, ale o to wlaśnie chodzi :yes:

Piszcie, komentujcie, wszelkie uwagi i opinie są wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Burstnery są zwykle lekkie, więc nie uważam żeby ten miał zaniżone parametry jak to bywa w angielkach.

Po prostu nie jest zarejestrowany z max ładownościa, bo wtedy miałby 1100 kg jak sądzę.

Szukaj więc Burstnerów i wklejaj sztuki jakie ci się spodobały.

Powodzenia.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledziłem tą aukcje Ta przyczepa ma rej. SPS czyli Pszczyna. Wystawiona była w dwóch miejscowościach Warszawa i jeszcze jakaś miejscowość  ale nie pamiętam jaka. Ale chyba te miejscowości były oddalone od siebie dość daleko

Zwracam honor tylko oddalone 50 km

 

http://olx.pl/oferta/burstner-amara-rejestracja-2000r-zadbana-dmc-1000kg-okazja-CID5-IDg1nxt.html

http://olx.pl/oferta/burstner-amara-rejestracja-2000r-zadbana-dmc-1000kg-CID5-IDg12sp.html#9b29a29e8a

Edytowane przez Leon35 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@UCIEK > ...moje auto ma DMC 2470kg zatem zostaje mi tylko przyczepa o masie DMC 1030kg.

                    Piszcie, komentujcie, wszelkie uwagi i opinie są wskazane.

 

Wybierz     model   spełniający Twoje wymagania...

 

Pozdrawiamy z   Hiszpanii...

Ir & Ed

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie skupiam się tylko na Burstnerach. w grę wchodzi wszystko do 1030kg. Dzwoniłem do gościa z ogłoszenia i okazuje się że jest trzecim właścicielem. Pierwszy właściciel sprzedał kobiecie, a ta jej nie zarejestrowała bo trzymała na działce. Następnie kupił ją facet wystawiający ogłoszenie ale też nie zarejestrował bo jak twierdzi kupił kampera stąd tablice SPS.Twierdzi że jest przedsionek ale nie wie w jakim stanie bo nigdy go nie rozkładał. I teraz nie wiem co mam o tym myśleć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wpadłem na jeszcze jeden pomysł. A może tak kupić coś większego i zrobić prawo jazdy B96. Wtedy przy wykupionym viatolu mógłbym sobie pozwolić na coś takiego http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-hobby-550-okazja-stan-perfekcyjny-CID5-IDfYBmr.html#3c8fcaf368

Szkoda tylko że nie ma przedsionka  :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz robić B96 i łapać się na Viatol to może coś do DMC 1300 większy wybór. Ja szukałem na OLX, otomoto, sprzedajemy, alledrogo, Klaja, center camp. Klaja będzie miał na dniach nowe cepki.

Edytowane przez Leon35 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem b96. Jeśli jeździsz z budką zdanie b96 to kwestia papierka. Doświadczenie swoje robi a zakres wyboru dmc zespołu do 4250kg co przy dmc Twojego holownika daje dmc budki do 1780kg. Potem pytanie jakie dmc budki masz w dowodzie holownika jaką może pociągnąć, a sądząc po dmc holownika przelicznikiem 1:33 nie będziesz musiał się martwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej mogę pociągnąć 2000kg

Wg dowodu. Tu zaś przelicznik 1.33 wskakuje. W moim galaxy też mam 2000 a po 1.33 mogę 1804 a u Ciebie 2470:1.33=1857 a tu już viatoll i b+e Edytowane przez elvis52 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już się zamotałem. To w takim razie przyczepę do jakiej wagi mogę ciągnąć na B96?

Na B96 dmc zespołu pojazdów(auto+przyczepa) nie może być większe od 4250kg. Czyli mając holownik o dmc 2470kg możesz ciągnąć przyczepę o max dmc 1780kg (4250-2470)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj angielki do 1030 wiem że znajdziesz ja miałem miesiąc temu sprzedałem 4 osobowa z łazienką i garderobą znajomi z forum wiedzą bo oglądali na zlotach powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.