Skocz do zawartości

Pomoc w ocenie przyczepy


Baldor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie,

 

przepraszam że zaczynam (za wyjątkiem wypraw z namiotem) swoją przygodę z caravaningiem w ten sposób, ale forum, a w szczególności jego użytkownicy są tak niesamowitą skarbnicą wiedzy, że angażując jednak spore pieniądze w zakup aż grzechem byłoby zaniechanie zwrócenia się o pomoc...

Czy bylibyście Państwo tak mili i pomogli mi ocenić przyczepę jak w załączonym linku?

http://allegro.pl/hobby-prestige-520-idealna-prywatny-i6238887237.html

 

Potrzebuję przyczepy na 4-5 osób (rodzinka z dwójką a niedługo trójką dzieci), maksymalna masa przyczepy 1300 kg.

 

Z góry dziękuję bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj wśród swoich!

Na mój organizm jak czerwona płachta na Hiszpańskiego byka działa słowo "Idealna". 

No jak używany przez 20 parę lat przedmiot może być w stanie fabrycznym/salonowym/idealnym. 

Jest wiele bardziej trafnych określeń, no ale każdy chce gwiazdorzyć niepowtarzalnością.

Pomijając prymitywizm ocenowo-językowy sprzedającego, to budka istotnie jest wypieszczona, to widać "oczko w głowie" właściciela. Ja mam podobną szajbę na tym punkcie.

Jeśli przymrużysz oko na to co najmniej istotne czyli rocznik,

to masz dużą szansę na posiadanie budki w niecodziennym/niepowtarzalnym stanie  :swieca: pod warunkiem zgodności deklaracji z rzeczywistym a tu kluczowe słowo zachwiało w ocenie.

Wiesz lub nie wiesz, w tej materii rocznik jest drugorzędny, liczy się właśnie stan i tu widać że włożone serce, jest więc dusza.

Tym samym sprzyjający klimat, "dorośniesz" - zrozumiesz :)

Warto/należy się pośpieszyć obejrzeć w realu, mamy szczyt sezonu zakupowego, często o tej porze ludzie kupują budki w desparacji.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, jaka jest długość łóżka po złożeniu stolika - bo jest ryzyko, że jak dzieci trochę urosną, to się przestaną mieścić. No i moim zdaniem - za mało miejsca na 5 osób w takim układzie.
Wygodniejsza będzie podkowa (rozkładana na łóżko - szeroka jest, łóżko wygodne się robi, dorośli z malutkim dzieckiem wygodnie się wyśpią) i łóżko podwójne albo piętrowe dla starszych dzieci.

Albo układ - łóżko podwójne, małżeńskie i dodatkowo stolik z podkową (kanapami) - ale takie przyczepy to już dość długie i szerokie są, i sporo ważą. I więcej kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za pomoc, dzięki sugestiom o spaniu nabrałem dystansu, aczkolwiek sprawa i tak okazała się nieaktualna tego samego dnia, jako że przyczepa została zabookowana :)

 

Czy mógłbym prosić o profesjonalną ocenę przyczepy prezentowanej na załączonych zdjęciach?

 

http://allegro.pl/knaus-8804-w-super-stanie-suchy-max-zadbany-zobacz-i6249938233.html

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako świeżak na temat stanu przyczepy nie śmiem się wypowiadać ale dziwi mnie trochę wpis w ogłoszeniu "KEMPING SPROWADZONY Z NIEMIEC 01.06.2016 PRZYGOTOWANY DO REJESTRACJI" a blachy jak najbardziej polskie z Nowego Tomyśla :hmm:. Człuchów (skąd jest niby sprzedający) z tego co się orientuję także nie leży w powiecie Nowotomyskim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako świeżak na temat stanu przyczepy nie śmiem się wypowiadać ale dziwi mnie trochę wpis w ogłoszeniu "KEMPING SPROWADZONY Z NIEMIEC 01.06.2016 PRZYGOTOWANY DO REJESTRACJI" a blachy jak najbardziej polskie z Nowego Tomyśla :hmm:. Człuchów (skąd jest niby sprzedający) z tego co się orientuję także nie leży w powiecie Nowotomyskim. 

Jeżeli chodzi o pierwsze zauważyłem, pytałem. Mówił że wczoraj rejestrował i ma blachy i "miękki" dowód, czeka na pełny. Nie wiem ile w tym prawdy i co to może oznaczać z perspektywy potencjalnego zagrożenia, ale piszę w celu poszerzenia wiedzy o tym przypadku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knaus w roczniku 1997 ma zupełnie inną ścianę przednią (powinna być z zaokrąglonymi rogami). 

Dodatkowo jest też stara lodówka - górna kratka jest osobno z wylotem spalin, a nie pojedyncza zintegrowana. Dodatkowo sama lodówka ma sporo mniejszą pojemność.

 

Według mnie taki Knaus to roczniki 1990-1991.

Sama przyczepa po określeniu jej rzeczywistego stanu może okazać się bardzo wdzięczna. 

DMC 1200 kg - co nie oznacza, że nie będzie potrzebny viatoll - tu wszystko zależy od samochodu, którym się ją pociągnie.

Według mnie przyczepę sprzedaje handlarz, który robi typowe opisy dla osób nie będących w ogóle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwróć uwagę na okno przy wejściu, tzn jego okolice, tam jest/była napewno wilgoć.

 

zgadzam sie z przedmówcą, rok nie ten.

 

DMC - jestem ciekawe ile ona sama obecnie waży, żeby sie nie okazało że ładowność 50kg.

 

bude sprzedaje typowy handlarz. wszystkie są max suche i zadbane, i bez wgniotek, choć ten Knaus ma ich kilka (niegroźnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie,

 

pragnę serdecznie podziękować za cenne rady. Po długich poszukiwaniach, podczas których nieocenionym źródłem wiedzy okazało się forum karawaningu, po obejrzeniu kilkudziesięciu jeśli nie ponad setki różnych przyczep, stałem się szczęśliwym nabywcą cepki.

Wybór padł na LMC 520 k z 1993 roku, 1200 DMC, w super stanie.

Mam nadzieję na długie i radosne użytkowanie, a Wam raz jeszcze dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

pragnę serdecznie podziękować za cenne rady. Po długich poszukiwaniach, podczas których nieocenionym źródłem wiedzy okazało się forum karawaningu, po obejrzeniu kilkudziesięciu jeśli nie ponad setki różnych przyczep, stałem się szczęśliwym nabywcą cepki.

Wybór padł na LMC 520 k z 1993 roku, 1200 DMC, w super stanie.

Mam nadzieję na długie i radosne użytkowanie, a Wam raz jeszcze dziękuję :)

Jesteś pewny że ma 1200 ? Znajomy ma identyczną i dmc 1400. Radzę podjechać na wagę i upewnić się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.