Skocz do zawartości

Lodówki - problemy, eksploatacja.


Rekomendowane odpowiedzi

Piwo to teraz się moczy w misce z zimną wodą, w przeciwieństwie do wędlinek nie dostanie nóg i nie wyjdzie... :ok:

Próbowałem otwierać zamrażalnik, coś tam pomagało, ale strasznie się wtedy oszrania, czy ta metoda aby nie rozwali czegoś? Testowaliście to na dłuższą metę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Piwo to teraz się moczy w misce z zimną wodą, w przeciwieństwie do wędlinek nie dostanie nóg i nie wyjdzie... :ok:

Próbowałem otwierać zamrażalnik, coś tam pomagało, ale strasznie się wtedy oszrania, czy ta metoda aby nie rozwali czegoś? Testowaliście to na dłuższą metę ??

Trzeba było założyć dodatkową cyrkulację powietrza, a nie micha z wodą koszt podobny + mały Słodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla poprawy cyrkulacji odprowadzenia ciepła zza lodówki w moim przypadki otwierałem drzwiczki szafki obok i szufladę nad lodówką. Pomogało, byłem w Chorwacji. Na przyszły rok muszę pomyśleć o wentylatorach. I jeszcze ciekawostka. Bardzo ważne jest wypoziomowanie budki. Jeden dzień stała krzywo. Ciepło było za lodówką i lodówce też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...I jeszcze ciekawostka. Bardzo ważne jest wypoziomowanie budki. Jeden dzień stała krzywo. Ciepło było za lodówką i lodówce też.

 

Bardzo ważna uwaga jeśli tego nie zrobimy nic nie da cyrkulacja ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja lodówka - Elektrolux RM270 nie chłodzi na żadnym zasilaniu, za to po podłączeniu rozgrzewa się z tyłu do czerwoności. Co robić!!!!.

Jeśli ją wyjąć , to jak to zrobić??

Proszę o pomoc :oslabiony::bzik::bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Lodówka to proste urządzenie: zbiornik z mieszaniną amoniaku i wody który jest ogrzewany przez prąd lub gaz. Więc z tyłu zawsze jest gorące. Czemu nie chłodzi? Może nie ma czynnika (nastąpiło rozszczelnienie). Zapraszam do lektury całego postu, na pewno się sporo dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do lektury całego postu, na pewno się sporo dowiesz.

będe upierdliwy :oslabiony::bzik:

raczej całego tematu :bzik::bzik:

 

a poważnie

ADAMS04, to faktycznie przeczytanie tego tematu napewno da odpowiedzi na Twoje pytania.

może na początek zrób rundkę po dziurach żeby czynnik chłodzący się wymieszał, być może pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nowy nabytek. Przed zakupem działało, po przyciągnięciu już nie.

Muszę ją chyba wyciągnąć i poobracać, tylko boję się, że coś przy tym wyciąganiu uszkodzę.

Szczególnie interesuje mnie gdzie dokładnie odłącza się gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem w przyczepie ojca lodówka potrafi zrobić psikusa. Przestaje chłodzić, ale po wyłączeniu i całkowitym jej wystudzeniu załapuje i działa normalnie przez cały sezon. Spróbuj może włączyć ją i zostawić na kilka godz na prądzie, jeśli nie załapie to powtórz to jeszcze raz.

I jeszcze jedna ważna sprawa POZIOM!!! Jak już ktoś wspomniał, bez wypoziomowania przyczepy nie ma chłodzenia!!! A lodówka może być sprawna...

Gdybyś jednak musiał swoją lodówkę wyjąć, to rurkę gazową odkręcasz przy jej wejściu do lodówki. Jest tam taki śrubunek. Oczywiście wcześniej odkręcasz butlę od głównego zasilania... :oslabiony:

Wiatraki z tyłu niesamowicie poprawiają działanie lodówki. Mamy z ojcem przyczepy mki Fendt, czyli wyposażenie porównywalne, jego bez wiatraczków... różnica namacalnie odczuwalna.

Warto również zrobić jakiś cień, tak żeby słońce nie padało bezpośrednio na kratki wentylacyjne, to naprawdę poprawia działanie lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę było męczarni, zwłaszcza z tym przyłączem do gazu, ale udało się.

Lodówka wymontowana, leżakuje teraz do góry kołami. Przy obracaniu bulgotało, tak więc chyba czynnik chłodzący powinien być. Zobaczymy jutro - próba.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADAMS04,

to teraz porób fotki i zrób instrukcję jak wyjąć i powtórnie zainstalować lodówkę.

Wiesz- co odkręcić co wykręcić i wiakiej kolejności

To będzie napewno przydatne dla innych i ułatwi demontaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, wracam do tematu z 9 lipca ...

tak jak pisałem wcześniej - sprawdziłem możliwość regulacji temperatury w lodówce.

Po 3 tygodniach użytkowania lodówki na gazie mogę stwierdzić że z całą pewnością w mojej lodówce przy zasilaniu lodówki gazem, do regulacji temperatury służy tylko i wyłącznie pokrętło z prawej strony lodówki z napisami 0, min. i max.

Kręcenie pokrętłem z lewej strony (wyskalowanego: 0-7) niczego nie zmienia (pozdrowienia dla Kolegi ARKADARKA :ok: ). To pokrętło służy do regulacji przy zasilaniu 12 i 230V.

 

pozdrawiam wszystkich serdecznie - Pan Kleks :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.