Skocz do zawartości

Lodówki - problemy, eksploatacja.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

w moim przypadku ARKADARKA też zasiał niepokój ... wydawało mi się, że po to część gazowa jest wyraźnie oddzielona (strona lewa lodówki) od strony prawej (zasilanie 220/12V) ... nigdy nie przyszło mi do głowy w lesie sprawdzać czy zmienia coś czy pokrętło elektryczne mam na 1 czy na 8 ...

 

raczej tylko powiększałem i pomniejszałem płomień pokrętłem od gazu ... przetestuję w piątek !

 

Choć na czuja to bardziej przekonują mnie bardziej schematy zamieszczone gdzieś wyżej.

 

Szkoda, że ARKADARKA nie chce tego fachowo wyłożyć, no ale porady fachowców są płatne :tuptup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że ARKADARKA nie chce tego fachowo wyłożyć, no ale porady fachowców są płatne :ok:

 

jestem na forum nie jako fachowiec płatny kolego ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,tylko pozytywnie zakręcony kolega z forum ,,,chyba przestanę się udzielać ,bo wystarczy jedno jabłko zepsute ,,,,,,resztę sobie domów

 

pa :tuptup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i umnie niema żadnej różnicy czy lewa jest na 0,1,2 czy 8 ,

na gaz niema żadnego wpływu

 

[ Dodano: Czw 08 Lip, 2010 23:34 ]

ARCADARKA, Ty sie nie unoś tylko wytłumacz co i jak bo masz większą styczność z tymi sprzętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEDZY,

o świcie wyruszam w pierwszy rejs z moją przyczepką a więc - będę miał możliwość przetestowania ustawiania temperatury lodówki zasilanej gazem. Wziąłem termometr do lodówki i sprawdzę czy kręcenie lewą gałeczką od termostatu ma wpływ na temperaturę. Oczywiście - przy stałym ustawieniu płomienia prawą gałką :ok:

Odezwę się jak wrócę - pod koniec miesiąca

 

pozdrawiam serdecznie - Pan Kleks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że zależy od modelu, w mojej RM270 wyraźnie jest nawet w instrukcji napisane że regulacja termostatu (1-8) tyczy się tylko 230V. Ale jak niektórzy mają nowsze lodówki, gdzie jak piszą płomień zapala się i gasi sam, tam zapewne jest sterowanie dodatkową gałką termostatu. U mnie po prostu reguluję płomień min-max.

Swoją drogą, siedzę obecnie w Rowach, temp w cieniu 31st i lodówka mi na gazie nie daje rady :ok: 15-20st w lodówce, w zamrażalniku ok (-5) ale w samej lodówce masakra... Niestety nie udało mi się przed tym sezonem zamontować wentylatorów wydmuchujących ciepłe powietrze z za lodówki i niestety mam teraz tego skutki, część wędlinki poszła do kosza :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w zamrażalniku ok (-5) ale w samej lodówce masakra...

 

no to wyjmij drzwiczki z zamrażalnika, sprawność lodówki znacznie się poprawi ... testowałem w weekend przy 31 stopniach w cieniu i piwo było OK !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlik, Skrzydełka sie raczej rozmrożą ale to pomaga też sobie tak robiłem w bardzo upalne dni :ok: Ja otwierałem drzwiczki od zamrażalnika i było oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Zliża się mój wymarzony urlop a ja bujam się z moją lodówką w przyczepie kampingowej, która zamiast chłodzić moje piwo :ok: ... ani myśli tego robić beksa.gif/sick.gif'class='bbc_emoticon' alt=';(' /> ' /> , (że nie wspomnę o piwie dla małżonki) - ani na gazie, ani, gdy podłączę pod prąd.

Zgodnie z waszymi radami: wymontowałem, wyczyściłem sprężonym powietrzem "poobracałem " - aby zmieszał się amoniak i.... nic, zamrażalnik lekko coś tam zaskakuje, ale lodówka nie chłodzi. Cóż jeszcze mógłby zrobić? :ok: Chyba tylko oddać ją do fachowca, stąd też moja prośba.

Może ktoś z was zna dobrego fachowca od takich właśnie lodówek z Poznania lub okolic? Sprawa jest dość pilna.

 

Z góry bardzo dziękuję.

 

Pozdrawiam

 

czechu70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich temperaturach , lodówki nie wyrabiają , moja przy +25 zamrażała piwo po godzinie , a teraz ledwo co trzyma ujemną temperaturę :ok:

 

Zamiast płacić fachowcowi , co i tak nic nie zrobi - leć do sklepu po samochodową lodówkę dobrej firmy i :ok: będziesz miał chłodne , a ta Twoja lodówka w przyczepie może być zupełnie sprawna przy normalnych temperaturach i oczywiście efekt po 12 godzinach od włączenia :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlik, Tak jak kolega napisał przy tej temp na zewnątrz lodówka potrzebuje troche czasu żeby złamać temp, cierpliwości najpierw przetestuj a potem fachowiec :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.