Skocz do zawartości

Gaz adria optima


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem z gazem . Po podłączeniu butli gazowej i odkręceniu zaworów pod umywalką nie słychać ulatniającego się gazu np. po przekręceniu kurków w kuchence. Przy piecyku od ogrzewania też nic się nie dzieje , przekręcam pokrętło od  regulacji , słychać iskrownik . W ogóle patrząc na inne przyczepy zaworów odcinających odbiorniki od gazu jest 3. Od kuchenki , piecyka oraz lodówki. U mnie jak widać na zdjęciach są dwa plus jeden główny. Zawór główny - biały na zdjęciu ustawia się w pozycji pionowej lub poziomej , po odkręceniu pokrywki - strzałka , gaz uchodzi tylko w pozycji na ukos. Podłączałem małą butlę 2kg , świeżo nabitą , nie wiem czy ma to znaczenie . Co sądzicie ?

post-21164-0-33933300-1464093013_thumb.jpg

post-21164-0-90052100-1464093017_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też są dwa. Jeden do lodówki, drugi do kuchenki. Trzeci od piecyka mam w innym miejscu.

 

Że tak głupio spytam. Na pewno masz w dobrej pozycji te kurki?

 

I czy na pewno masz gaz w butli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zawory juz zmęczone, jak gas leci tylko w pozycji na ukos,odkręć przewody i dmuchnij w zawory będziesz miał pewność,jak działaja to będziesz wiedział w jakiej pozycji otwarte 

Edytowane przez dawidknaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest trzeci zawór duży , taki sam jak na zdjęciu ( duży) za piecykiem. Nie podłączałem butli po raz drugi , natomiast tak jak wspomniałem nie leci gaz z palników kuchenki . Odkręciłem  zaznoczony na czerwono kapturek i po przekręceniu głównego zaworu poziomo lub pionowo nic się nie dzieje , gaz ulatnia się w pozycji na ukos . Jak dostać się do dysz kuchenki? Próbowałem odkręcić palnik , co prawda delikatnie ,  bo nie chciałem niczego urwać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w dalszym ciągu walczą z gazem . Sprawdziłem drożność instalacji sprężarką . Wszystko wygląda dobrze , problem jest na dwóch zaworach. Przyczepa jest z Francji i prawdopodobnie poprzedni właściciel zamontował je dodatkowo. W schowku przyczepy zaraz za butlą jest jakieś ustrojstwo (zdjęcie3 ) , myślałem , że to reduktor ale sam już nie jestem pewien. Dalej są dwa białe zawory , jeden do kuchenki i lodówki , drugi do trumy . Po zdjęciu białej obudowy wnętrze wygląda jak typowy reduktor tylko że ma to pokrętło i tu jest problem , żaden z tych zaworów nie puszcza gazu . Tylko w pozycji na ukoś albo po zdjęciu obudowy przy ręcznym  wciśnięciu guzika pod obudową . Dziwne jest to ,że oba zawory działają podobnie . Ma ktoś coś podobnego , może ma to związek z ciśnieniem gazu w butli?

post-21164-0-27356500-1464601090_thumb.jpg

post-21164-0-44152600-1464601114_thumb.jpg

post-21164-0-98617400-1464601135_thumb.jpg

post-21164-0-31369600-1464601140_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.