Skocz do zawartości

Lwów 2 - 4 września 2016 r.


Rekomendowane odpowiedzi

Doszły nas niepokojące doniesienia, że w związku ze strajkiem włoskim naszych służb granicznych strasznie wydłużyły sie kolejki na przejściu granicznym. Czy ktoś mieszkający na wschodzie Polski jest w stanie potwierdzić te informacje? Do września może się wszystko zmienić, ale trzeba mieć rękę na pulsie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Kosi

 

apisano 13 czerwiec 2016 - 19:39

No my już paszporty odebrane i możemy jechać :)

 

 

 

 

a wizy?

 

 

Nas wizy do Ukrainy nie obowiązują! Tylko i wyłącznie paszport ważny co najmniej 3 miesiące!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my już paszporty odebrane i możemy jechać :)

Co do granicy, ostatnio rozmawiałem z jednym z kierowca autokaru, który jeździ na Ukrainę i mówił że na powrocie też możemy mieć ciekawie, bo Polscy celnicy mogą trzepać, czy czegoś nie przewozimy za dużo. Ale to może być tylko takie tam gadanie by gadać. Wie może ktoś z własnego doświadczenia, jak tam na granicy jest??

Polacy co najwyżej tylko dokładniej sprawdza, choć i w to wątpię jak zobaczą taka wycieczkę :) , natomiast Ukraińcy odrazu wyczują biznes i bez włożenia w paszport się nie obędzie. To mistrzowie tworzenia kolejek, i odrazu straszenie ze jak nie dasz to 3 godz Cię będzie trzymać bez podawania powodu, nie wiem czy dzis jeszcze wypelnia sie karteczki. Aby przystawili pierwszy stempel płacisz aby drugi płacisz aby oddać karteczkę płacisz, jak najbardziej polecam Lwów ale weźcie tez pod uwagę powrót i ukraińskich celników.

Chyba na Ukrainie nadal sprzedają piwo Tuborg -piwa można przywieźć ile kto udźwignie :) no i ketchup, oni to nazywają sos, najlepszy jaki jadłem produkowany przez Nestle, jest majonez, musztarda i inne ale ketchup łagodny dla mnie najlepszy :) , gorzala dziś jak słyszałem już podrożała bo kosztuje już srednio około 6 pln :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od ostatniego wpisu trochę minęło i też dużo się pozmieniało. Niestety, ale ja z przyczyn służbowych w tym terminie nie mogę jechać w tym terminie - jestem uziemiony w firmie razem z sobotami i niedzielami :( Nie zmienia to faktu, że na chwilę obecną wyjazd jest aktualny. Proszę jednak o potwierdzenie, kto jest chętny do wyjazdu, tak, aby jak najlepiej zorganizować wszystko na miejscu.

 

Lista najbardziej aktualna:

 

www.pozytywni.info
1.Seba Ania 2+3
2.Y4recky Jarena 2+?
3.Pawlo Fiona 2+1
4.Kosi Kasia 2
5.Zbyszek i Sylwia 2+2(?)
6.Lena i Globens 2+2 ale tak na 80%
7.KaHa Grześ 2
8.Monika i Tomek 2+2
9. Witek + Marysia (2 + 2)

www.karawaning.pl
1. BartoszK (4 + 1)
2. Mandrol 2 + 2 + 2?
3. Kozaczki 2
4.

www.fanklub-niewiadowek.com
1.

www.niewiadowki.pl
1.

CamperTeam
1. Janwil + 1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba, my na razie nie mamy ogona - najszybciej dopiero uda się ten temat ogarnąć z początkiem września - na chwile obecna out'ujemy.

 

Z autem poszlo szybciej - jutro bedzie pod domem nastepne Volvo  :]  :]  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista uczestników niestety się skraca:

 

Lista uczestników:

1.Y4recky Jarena 2+?

2.Pawlo Fiona 2+1

3.Zbyszek i Sylwia 2+2(?)

4.Lena i Globens 2+2 ale tak na 80%

5.KaHa Grześ 2

6.Monika i Tomek 2+2

7. Witek + Marysia (2 + 2)

8. Mandrol 2 + 2 + 2?

9. Janwil +1

10. Irel 2 osoby

11. Gwiazdy 2+1+ pies

12. naal 2

13. Kozaczki

 

Osoby na czerwono na chwilę obecną potwierdzają chęć wyjazdu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!!!
Ja jestem cały czas chętny na wyjazd, próbuję nakłonić jeszcze jedną załogę ale gdybyśmy mieli przyjechać to dopiero w piątek/sobotę w nocy- moja żonka jest nauczycielką w szkole a wiadomo że początek roku trzeba być! Planu lekcji jeszcze nie ma ale chcielibyśmy się wybujać z naszej village koło południa/wczesnego popołudnia- do Lwowa mamy wg google maps jakieś 464km, w większości A1 i A4. I tu pytanko do znawców tematu- które przejście wybrać- Korczowa-Krakowiec czy Hrebenne-Rawa Ruska. No i jak to jest z tymi celnikami bo słyszało się co nieco na temat "datków"?
Kto planuje jeszcze lecieć od strony Śląska czy Krakowa? Może dobrze byłoby się spotkać i pojechać w grupie- zawsze raźniej szczególnie jak to już będzie wieczorową porą...
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam serdecznie!!!

Ja jestem cały czas chętny na wyjazd, próbuję nakłonić jeszcze jedną załogę ale gdybyśmy mieli przyjechać to dopiero w piątek/sobotę w nocy- moja żonka jest nauczycielką w szkole a wiadomo że początek roku trzeba być! Planu lekcji jeszcze nie ma ale chcielibyśmy się wybujać z naszej village koło południa/wczesnego popołudnia- do Lwowa mamy wg google maps jakieś 464km, w większości A1 i A4. I tu pytanko do znawców tematu- które przejście wybrać- Korczowa-Krakowiec czy Hrebenne-Rawa Ruska. No i jak to jest z tymi celnikami bo słyszało się co nieco na temat "datków"?

Kto planuje jeszcze lecieć od strony Śląska czy Krakowa? Może dobrze byłoby się spotkać i pojechać w grupie- zawsze raźniej szczególnie jak to już będzie wieczorową porą...

 

Cześć. My będziemy lecieć od śląska, tyle że planujemy wyjazd w czwartek po południu, na pewno będę chciał się spotkać z kimś przed granicą ale to pewnie dogadamy bliżej wyjazdu.

Podobnie z tego kierunku jadą również Sylwia ze Zbyszkiem, Kacha z Grzesiem, Monika z Tomkiem ale nie wiem czy już wiedzą kiedy i o której wyruszą, myślę że to jednak kilka dni przed będziemy mieć pewność.

Edytowane przez y4recky (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Koledzy jestem wstępnie zainteresowany takim wyjazdem. Mam kilka pytań.

- Czy przejazd przez granicę jest jakoś zorganizowany, czy każdy sobie? Może jakaś pomoc ze strony Ukraińskiej?

- Czy spotykamy się w konkretnym miejscu już na Ukrainie?

- Czy jedzie ktoś z okolicy Łodzi Tomaszowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Czy jedzie ktoś z okolicy Łodzi Tomaszowa?

"Z" Łodzi to nie, ale najprawdopodobniej przez Łódź my byśmy jechali. Na dzisiaj tylko trudno stwierdzić którego dnia i jaką dokładnie dalszą trasę obierzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Koledzy jestem wstępnie zainteresowany takim wyjazdem. Mam kilka pytań.

- Czy przejazd przez granicę jest jakoś zorganizowany, czy każdy sobie? Może jakaś pomoc ze strony Ukraińskiej?

- Czy spotykamy się w konkretnym miejscu już na Ukrainie?

- Czy jedzie ktoś z okolicy Łodzi Tomaszowa?

 

Odpowiem na pytania (mimo, ze z przyczyn służbowych jechać nie mogę)

- Z wstępnych założeń chcemy spotkać się przed granicą i przekraczać ją wspólnie. Nasz kolega z Ukrainy będzie czekał na nas po drugiej stronie.

- Jeżeli ktoś nie zdąży na umówioną godzinę, będzie musiał dojechać do Lwowa na własną rękę

 

PS. Tak na prawdę z kolegą z Ukrainy spotkamy się w ten długi weekend, wiec z nim omówimy szczegóły i pewnie w okolicach wtorku wszystko się rozjaśni. Niestety kilka załóg musiało zrezygnować z wyjazdu i lista chętnych na chwile obecną wygląda tak:

 

Lista uczestników:

1.Y4recky Jarena 2+?

2.Pawlo Fiona 2+1

3.Zbyszek i Sylwia 2+2(?)

4.KaHa Grześ 2

5. Mandrol 2 + 2 + 2?

6. Janwil +1

7. Irel 2 osoby

8. Gwiazdy 2+1+ pies

9. naal 2

10. Kozaczki

11. mirek3510 2 + piesek

 

Osoby na zielono potwierdziły swój wyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na pytania (mimo, ze z przyczyn służbowych jechać nie mogę)

- Z wstępnych założeń chcemy spotkać się przed granicą i przekraczać ją wspólnie. Nasz kolega z Ukrainy będzie czekał na nas po drugiej stronie.

- Jeżeli ktoś nie zdąży na umówioną godzinę, będzie musiał dojechać do Lwowa na własną rękę

 

PS. Tak na prawdę z kolegą z Ukrainy spotkamy się w ten długi weekend, wiec z nim omówimy szczegóły i pewnie w okolicach wtorku wszystko się rozjaśni. Niestety kilka załóg musiało zrezygnować z wyjazdu i lista chętnych na chwile obecną wygląda tak:

 

Lista uczestników:

1.Y4recky Jarena 2+?

2.Pawlo Fiona 2+1

3.Zbyszek i Sylwia 2+2(?)

4.KaHa Grześ 2

5. Mandrol 2 + 2 + 2?

6. Janwil +1

7. Irel 2 osoby

8. Gwiazdy 2+1+ pies

9. naal 2

10. Kozaczki

11. mirek3510 2 + piesek

 

Osoby na zielono potwierdziły swój wyjazd.

Seba

 

Dzięki za odpowiedź, moje pytanie jest bardziej skierowane właśnie do przekroczenia granicy - tego się obawiam - znając pograniczników Ukraińskich wiem co potrafią - i boję się żeby nie okazało się że będą wymagać łapówki lub specjalnie opóźniać wjazd. Jeśli wyjazd jest oficjalny czy nie można by zwrócić się o pismo do konsulatu w sprawie sprawnego przekroczenia granicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.