Skocz do zawartości

parkowanie z przyczepą na parkingu dla kamperów


wkargul

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

czy na takim parkingu, krótkoterminowym dla kamperów, mogę zatrzymać się z przyczepą? Chodzi o jedną noc jak pewnie większość parkujących ale nie wiem czy to nie jest wyłącznie dla kamperów.

 

http://www.stadtwerke-bamberg.de/mobilitaet/parken/reisemobilstellplatz-heinrichsdamm.html

 

jest regulamin ale google translate sobie nie radzi a z tego co zrozumiałem to nie wiem za wiele

 

http://www.stadtwerke-bamberg.de/de/Mobilitaet/Parken/Allgemeine-Geschaeftsbedingungen/Allgemeine-Geschaeftsbedingungen/STWB-Mobilitaet-Parken-Nutzungsbedingungen-Reisemobilstellplatz.pdf

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

 

myślę, że jak auto odepnę ale nim odjadę i zostanie sama przyczepa to też ok.

Ma ktoś doświadczenia z tego typu parkingami w Niemczech lub innych krajach?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkargul,

 

zadzwoniłem tam i zapytałem. Dostalem odpowiedz, ze jeśli auto z przyczepa zmieści sie na miejsce parkingowe, można tam zestawem przenocować.

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkargul,

 

zadzwoniłem tam i zapytałem. Dostalem odpowiedz, ze jeśli auto z przyczepa zmieści sie na miejsce parkingowe, można tam zestawem przenocować.

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

WOW!

to się nazywa pomoc! :yes:

Dziękuję serdecznie

 

Zatem pierwszy nocleg w trasie na wakacje mam zaplanowany :]

 

Pozdrawiam aktualnie z Warszawy

Wkargul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od miejsca i aktualnie przebywających tam ludzi, kilkanaście razy spałem na placu dla kamperów i nie było problemu nigdy, raz musiałem samochód zaparkować za przyczepą żeby jeszcze jeden kamper się zmieścił na styk chowając mój dyszel pod swój tył, nigdy nie wyproszono mnie z placu.

Pamietaj o nie spuszczaniu wody na plac, kampery są szczelne a przyczepki nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW!

to się nazywa pomoc! :yes:

Dziękuję serdecznie

 

Zatem pierwszy nocleg w trasie na wakacje mam zaplanowany :]

 

Pozdrawiam aktualnie z Warszawy

Wkargul

 

@wkargul,

 

bardzo proszę. Mam nadzieje, ze wszystko będzie dobrze.

Dzwoniłem pod ten numer:Tel.: 0951 / 77-4977

Rozmawiałem z kobieta, nazwiska niestety nie pamiętam.

Tu zasady użytkowania: http://www.stadtwerke-bamberg.de/de/Mobilitaet/Parken/Allgemeine-Geschaeftsbedingungen/Allgemeine-Geschaeftsbedingungen/STWB-Mobilitaet-Parken-Nutzungsbedingungen-Reisemobilstellplatz.pdf 

 

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niektórych placów potrafią gonić. Mój brat miał taką przygodę. Niemiec go gonił bo tylko dla kamperów

 

wszędzie są nadgorliwcy , sam stałem w wielu miejscach włącznie z placami z zakazem dla kamperów i przeznaczonymi tylko dla nich, czasem nawet mimo ścisku nie gonili mnie, często na małym sznapsiku się kończyło 

kiedyś naprawiłem niemcowi światła, wypiliśmy po "maluchu", a rano o 8 okazało się, że wszyscy cierpiący na bezsenność emeryci pojechali a dla mnie zostawili karteczkę z podziękowaniami, życzeniami i chyba ze 20 piw (chyba się wszyscy z parkingu zrzucili bo podpisy były rózne i piwa też)  :]

problem miałem natomiast na parkingu dla tirów (teoretycznie dla nich bo na autostradzie), jakis cham się uparł, że nie mam prawa tam stać i zadzwonił po policję , ale zanim władza przyjechała to inni kierowcy znaleźli rozwiązanie żeby się wszyscy zmieścili i wyspali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

myślę, że będzie dobrze. Nie sądzę by Niemcy pogonili mnie z dziećmi z takiego placu. Zresztą mam potwierdzenie, że można.

Swoją drogą mogli to nazwać "parking dla kamperów i przyczep" lub wpisać na stronie lub w regulaminie, że kamper znaczy przyczepa też.

Było by jasne od razu. Ale w sumie nie ma napisane, że nie można to znaczy, że można.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się żeby ktokolwiek robił jakiekolwiek problemy bo stoję z przyczepą . Problem jest tylko tej natury czy się zmieszczę zestawem ,bo jednak jest znacznie dłuższy niż kamper czy jakikolwiek bus.

Wielokrotnie stałem w miejscach parkowania dla Tirów i nikt nigdy nie zrobił mi jakiejkolwiek uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też w Niemczech mi się zdarzyło, ale nie na parkingu dedykowanym dla kamperów, tylko zwykłym, przy autostradzie. Było miejsce wyznaczone dla TIR, dla BUS i dla osobowych. Przed wjazdem na parking było, że można również z przyczepami, ale na samym parkingu już nie było wyznaczonych miejsc dla przyczep. Więc stanąłem na miejscu dla autobusów. Oczywiście miejsc było kilka, ale miałem nieszczęście stanąć w miejscu, które ktoś przewidział "dla kolegi". Kiedy więc taki pajac do mnie podskoczył, że to dla autobusów, a nie zestawów, to gościa po prostu olałem. Ale kawałek dalej, nadal na parkingu dla autobusów miejsca były. Miałem jedynie obawy co do tego, czy by mi ze złośliwości nie porysował auta, albo co innego. Ale planowaliśmy trochę dłuższy pobyt (żarełko, nie nocleg), więc gościu mógł sprowadzić mundurowych. Nie wiem, czy próbował, w każdym bądź razie, poza wyskoczeniem na mnie, że to miejsce dla autobusów i z przyczepą mam se jechać gdzie indziej, więcej problemów nie było. Zauważyłem, że Niemcy mają taką tendencję do pouczania innych. A już obcokrajowców w szczególności co do tego co wolno, a czego nie. Mam tylko nadzieję, że ta tendencja jest ogólnie do obcokrajowców, a nie tylko Polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.