Skocz do zawartości

Instalacja w Chateau Calista


olcmar

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mam pytanie związane z instalacją w Chateau Calista 390 z 98

Zasilacz w przyczepie to Zig x7 i od niego rozprowadzona instalacja ale czy to normalne ze brak jest w niej tablicy z bezpiecznikami i wylacznikami ?? Nie znalazłem nic takowego.

Co zrobic w przypadku awarii np mikrozłącza kranu ?

Nie ma możliwości szybkiego odłączenia tej części instalacji a brak bezpiecznika może spalić instalacje .

Czy to w innych przyczepach tego typu jest podobnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Zasilacz ZIG-X7 nie posiada na obudowie bezpieczników dla wyjść,

post-8228-0-35877400-1460342243_thumb.jpg

dlatego opisana przez Ciebie sytuacja nie jest prawidłowa.
Nie jest to normalne i producenci przyczep nie montują instalacji bez bezpieczników. Wyłączników dodatkowych może nie być, bo nie są w zasadzie konieczne, ale obwody muszą być zabezpieczone. Jeśli u Ciebie tego brak, to ktoś mógł coś przerabiać, a może nie sprawdziłeś instalacji dokładnie i bezpieczniki jednak gdzieś są.
Jeśli jest jednak, jak piszesz, to musisz założyć w obwodzie stosowne zabezpieczenie lub zabezpieczenia, gdy jest kilka niezależnych obwodów (wyłączniki nie są niezbędne).

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ,

Dzięki za zainteresowanie

Dlatego moje pytanie do posiadaczy podobnych modeli jak to wygląda u nich,

Może tanie wersje mają brak takowych zabezpieczeń ?

U mnie wyglada na oryginał , co znalazłem to w szafce nad kuchnia za ścianką która rozebralem sprawdzając wyciąg kuchenny

post-14353-0-32100600-1460404039_thumb.jpeg,post-14353-0-97995000-1460403188_thumb.jpeg

 

Zamiast wyciągu znalazłem połączenie wszystkich przewodów a brak wyciągu

post-14353-0-03655100-1460403946_thumb.jpega tu zasilacz

 

Przepraszam za przekręcone zdjęcia

 

Brak zabezpieczeń tez mnie troszkę martwi

A gdzie jeszcze szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej Chateau Cantara też nie miałem dodatkowych bezpieczników. Nic w niej nie było wcześniej przerabiane, widocznie tak sobie producent wymyślił. Przy okazji montażu solara zamontowałem bezpieczniki i stycznik który automatycznie przełącza z 12V na 230V i odwrotnie.

 

 

post-9917-0-74573600-1460453043_thumb.jpg

post-9917-0-85748300-1460453195_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.