Skocz do zawartości

Pierwsza przyczepa


Mario75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów

Po blisko dwuletnich zastanawianiach się  zapadła decyzja o zakupie przyczepy kempingowej.

Niestety nie mamy  znajomych podróżujących z przyczepą. Ale liczę, że to się zmieni:)

Lektura Forum (studnia wiedzy o karawaningu bez dna)  dużo:) i pewnie jeszcze  na pewno nie dużo wprowadziła mnie w świat karawaningu.

Budżet 30 tyś. PLN. Rodzina 2+2 (dzieci 6 i 11 lat). Planowane wyjazdy w kraju, mieszkamy w centrum  kraju więc raczej wszędzie blisko, choć może czasami nie szybko.

Spodobała mi się Hobby 560 KFM, łóżka piętrowe, układ dla rodziny wydaje się idealny, szerokość 250 cm daje przestrzeń, choć czytałem już dyskusję o prowadzeniu przyczep  szer. 230 a 250 cm.

Na razie wypatrzyłem ( w odp. budżecie) taką w Kutnie - C.C. Kutno (dojazd 70km) i w Białogardzie sprowadzane z Danii (310 km), pewnie w ten weekend wybiorę się do Kutna i zobaczę "na żywo" i porównam z innymi przyczepami stojącymi na placu.

Macie jakieś opinie o tych miejscach, co do oglądania przyczep naczytałem się b. dużo ale i tak (niby wiem co i jak), chętnie skorzystałbym z Waszej pomocy przy dokładnych oględzinach przyczepy i jej osprzętu.

Jak będę bliżej zakupu dam znać, oczekuję na sugestie i podpowiedzi.

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kutno Wilamow pod łodzią handlarze , są złe opinie o nich ale warto się przejechać Obejrzeć na żywo zobaczyć dotknąć . Warto pochwalić się jakie auto będzie robić za holownika czy dmc przyczepy nie będzie przekraczać i itp. Skąd jesteś ja też mam do Kutna 70 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białogard chyba polecał ostatnio Bartosz. Kutno też jest zachwalane przez forumowiczów.

 

Byry, nie mylisz przypadkiem Centrum Campingowe Kutno z Piątkiem koło Kutna???

Edytowane przez DOMINO7 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kutnie ostatnio przyczepę kupił Roobertino. Raczej jest zadowolony :)

 

Dokładnie jest tak jak pisze mój kolega poeta Domino..... przyczepki w CC Kutno mają raczej w dobrym stanie, co za tym idzie i nie tanie, natomiast są bardzo elastyczni cenowo , można sporo ugrać podczas negocjacji cenowych, gwarancja na urządzenia elektryczne typu lodówka, bojler dostaniesz na 12 m-cy. Podczas zakupu miałem obiekcje co do kranu przy umywalce, został zmieniony na nowy od ręki, reduktor gazowy razem z wężem dosyć wiekowy, też wymieniony na poczekaniu, uszczelki do okien heki też były już popękane, co prawda nie ciekły, ale już im to groziło, zostały zamówione przez nich i dosłane /wszystko na ich koszt/. Dostałem też spory upust na krzesła Isabelii które też maja w swojej ofercie, a moja Paula wydębiła jeszcze w gratisie jeden podnóżek do kompletu, nie wspomnę iż wymienili mi przedsionek który był z przyczepą /pewnie od nowości/ i trochę już sfatygowany, na całkowitą nówkę zapakowana fabrycznie w kartony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milo powitać.

Jak zamierzasz z nami zostać na dłużej to fajnie by się prezentował uzupełniony profil.

 

Za  30 tyś. kupisz coś bardzo fajnego, tylko patrz na stan i Wasze potrzeby, a nie na rocznik. My to też 2+2 ale dzieci mam duże (wyższe od mamy :] ) i korzystamy z szerokości 210 cm X 4,5 m. W przyczie się tylko śpi, a życie toczy się w przedsionku albo w plenerze. Za ostatnie 4 lata może że dosłownie 3-4 razy musieliśmy jeść w środku bo na zewnątrz było nieprzyjemnie.

Komfort jazdy z taką przyczepą jak moja jest wręcz fantastyczny i wiem, że nigdy ne zdecydowalbym się na 250 cm. Ale zdania są różne a ja zaprezentowałem wyłącznie swoje.

 

Pozdrawiam.


A tą od forumowicza już widziałeś?

http://forum.karawaning.pl/topic/21248-s-hobby-560-ufe-r-prod-2006-dmc-1600-kg/

 

Sprawdzaj zawsze forumowe ogłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.