Skocz do zawartości

Odnawianie frontów po mojemu


Rekomendowane odpowiedzi

Vitaycie.

Obiecałem więc słowa dotrzymuję.

Króciutki fotopomocnik w jaki sposób udało mi się ładnie odświeżyć zniszczone fronty beznadziejnie tandetnych Burstnerowych wypocin Niemieckich technologii,  księgowych i inżynierków od siedmiu boleści.

Fabrycznie fronty mają okleinę papierową z najgorszym jakościowo nadrukiem z jakim w życiu się spotkałem, zdrapywalne samym dotykiem.

Nagana!

No ale coś trzeba było z tym zrobić, więc zrobiłem.

Na początek najmniejszy front szuflady dla nauki.

Odkręciłem, zmatowiłem drobnym papierem 280 na sucho, odkurzyłem, zmyłem benzyną ekstrakcyjną, co trzeba wyszpachlowałem.

Tak przygotowane powierzchnie podgrzałem do temperatury bardzo ciepłej ale nie gorącej i docięte na wymiar okleiny bardzo łatwo się układały, żadnych pęcherzyków powietrza nie było. Następnie okleiłem krawędzie boczne, odciąłem nadmiar nożem do tapet i precyzyjnie połączyłem wspomagając się "suszarką" perfekcyjnie się poukładało, w zasięgu wzroku nie widać żadnych niedociągnięć, podgrzewana oleina jest miękka i świetnie się układa - tu uwaga, trzeba wyczucia by nie przegrzać okleiny.

Okleinę kupiłem na metry w znanym budomarkecie.

Poniżej foto z prac.

 

 

post-2083-0-56116800-1459182084_thumb.jpg

 

post-2083-0-80567900-1459182103_thumb.jpg

 

post-2083-0-41084600-1459182121_thumb.jpg

 

post-2083-0-34609900-1459182131_thumb.jpg

 

post-2083-0-36805100-1459182266_thumb.jpg

 

post-2083-0-46689400-1459182283_thumb.jpg

 

post-2083-0-50057700-1459182294_thumb.jpg

 

post-2083-0-49221100-1459182319_thumb.jpg

 

Powodzenia.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko, pięknie i ładnie, ale nie wróżę dobrego efektu, gdy dosięgnie te oklejone powierzchnie wilgoć i mróz. Znajomi testowali tak oklejane powierzchnie w takich warunkach i efekt mizerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , ja liczę się z tym że coś się posypie, zobaczę jak długo to wytrzyma i w ogóle ten kamper w moich rękach bo szajbę mam, zobaczę i kupię nie wiem po co a potem myślę.

.

Tak to jest nowy blat, ten sposób sprawdził się w pierwszej wersji więc kuchnię też mam już gotową.

Jest fotopomocnik ale nie dla wszystkich, będzie i u nas.

http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=24058

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.