Skocz do zawartości

buerstner 2 osiowy


mrrruczek2

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś na forum jest temat o 2 osiówkach a nie mogę znaleźć.

Pół minuty szukania i jeden już jest. Więcej czasu nie mam :)

http://forum.karawaning.pl/topic/2961-o%C5%9B-pojedyncza-czy-podw%C3%B3jna/?hl=%2Bjednoosiowa+%2Bdwuosiowa&do=findComment&comment=67047

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz tobie jest potrzebna przecież przyczepa mobilna, po za tym do dwuosiówki, twój piękny ford może być za mały. Weź pod uwagę obciążenie skrzyni biegów i większe spalanie. Pogadaj z Osą, on praktycznie za te same pieniądze jeździ autobusem co wcześniej holownikiem z dwuosiówką.

 

P.S. Tak subiektywnie to kupuj, dużo miejsca, wiadomo u kogo będą wieczorne nasiadówy :] Po za tym to wtedy nie ja będę zawsze ostatni  :yes:

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęcia w ogłoszeniu można stwierdzić jedynie że istnieje prawdopodobieństwo

iż faktycznie może to być przyczepa kempingowa-albo jestem w swojej zbyt zakochany i 690 wydaje mi się

największa albo ze złej perspektywy zdjęcie robił albo nie ma ona tych 7,5m jak w tytule

Wady:

-Na 100% musisz pierw zacząć od zmiany holownika bo przyczepka ma z 2000kg dmc-polecam

prawdziwą terenówkę w stylu pajero,patrola czy land cruisera(nie mylić z zabawkowymi suvami typu np.kia sportage)

-manewrowanie nią i ustawianie jej na miejscu można porównać do przestawiania domu

-jest tak duża ze zanim się w niej na dobre zainstalujesz i powykładasz wszystko skończy Ci się urlop(ideał na stacjonarkę) :)

-ciężko to trumą równo ogrzać

-brak przedsionka

Zalety:

-salon,sypialnia,kuchnia,jadalnia,łazienka(może i z osobną kabiną jak u mnie :) )

-powierzchnia praktycznie jak w kawalerce tylko o niebo lepiej wykorzystana

-4 czy 5 osób naprawdę może powiedzieć że w niej mieszka a nie tylko nocuje awaryjnie

-ciekawa alternatywa dla domku letniskowego(już wszystko ma wewnątrz,domek kupujemy pusty a po sezonie stoi sobie pod

domem a nie na działce na pożarcie złodziejom)

-jak już ją rozpędzisz to dwuosiówka jedzie stabilnie jak wagon kolejowy po szynach,ciężar spoczywa na jej osiach

a nie na haku no i nie podskakuje na nierównościach jak piłeczka do ping ponga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz tobie jest potrzebna przecież przyczepa mobilna, po za tym do dwuosiówki, twój piękny ford może być za mały. Weź pod uwagę obciążenie skrzyni biegów i większe spalanie. Pogadaj z Osą, on praktycznie za te same pieniądze jeździ autobusem co wcześniej holownikiem z dwuosiówką.

 

P.S. Tak subiektywnie to kupuj, dużo miejsca, wiadomo u kogo będą wieczorne nasiadówy :] Po za tym to wtedy nie ja będę zawsze ostatni :yes:

On ma uprawnienia na C i D a mnie się to nie kalkuluje. Zmiana holownika też nie wchodzi w grę bo niczym innym nie chce jeździć. Póki co będziesz ostatni bo mój ma czym pociągnąć :]

Ze zdjęcia w ogłoszeniu można stwierdzić jedynie że istnieje prawdopodobieństwo

iż faktycznie może to być przyczepa kempingowa-albo jestem w swojej zbyt zakochany i 690 wydaje mi się

największa albo ze złej perspektywy zdjęcie robił albo nie ma ona tych 7,5m jak w tytule

Wady:

-Na 100% musisz pierw zacząć od zmiany holownika bo przyczepka ma z 2000kg dmc-polecam

prawdziwą terenówkę w stylu pajero,patrola czy land cruisera(nie mylić z zabawkowymi suvami typu np.kia sportage)

-manewrowanie nią i ustawianie jej na miejscu można porównać do przestawiania domu

-jest tak duża ze zanim się w niej na dobre zainstalujesz i powykładasz wszystko skończy Ci się urlop(ideał na stacjonarkę) :)

-ciężko to trumą równo ogrzać

-brak przedsionka

Zalety:

-salon,sypialnia,kuchnia,jadalnia,łazienka(może i z osobną kabiną jak u mnie :) )

-powierzchnia praktycznie jak w kawalerce tylko o niebo lepiej wykorzystana

-4 czy 5 osób naprawdę może powiedzieć że w niej mieszka a nie tylko nocuje awaryjnie

-ciekawa alternatywa dla domku letniskowego(już wszystko ma wewnątrz,domek kupujemy pusty a po sezonie stoi sobie pod

domem a nie na działce na pożarcie złodziejom)

-jak już ją rozpędzisz to dwuosiówka jedzie stabilnie jak wagon kolejowy po szynach,ciężar spoczywa na jej osiach

a nie na haku no i nie podskakuje na nierównościach jak piłeczka do ping ponga

Zmiana holownika nie wchodzi w grę bo dopiero zrobiłem b96 a nie uśmiecha mi się robic b+e a innego auta niż galaxy nie chce. Dowiem się jakie ma dmc i dam znać.

Dmc jej to 1600 kg

Także spokojnie oba holowniki mogą ciągnąć z tym że łatwiej będzie miał młodszy bo 140 kucy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zmiana holownika też nie wchodzi w grę bo niczym innym nie chce jeździć. Póki co będziesz ostatni bo mój ma czym pociągnąć :]

 

Także spokojnie oba holowniki mogą ciągnąć z tym że łatwiej będzie miał młodszy bo 140 kucy

Masz czym pociągnąć(bez skojarzeń :] ) bo do tej pory miałeś mocniejsze auto i lżejszą przyczepę niż ja. Oczywiście w przypadku gdy "spokojnie oba holowniki mogą ciągnąć" podjedziesz pod bardzo ostre wzniesienia, zestawy kilku lokomotyw od dawna stosowane są na kolei więc przypuszczam że w karawaningu podobne rozwiązanie z połączeniem holowników też zda egzamin :jump: .

 

A tak na serio, jeśli chodzi o samą przyczepę to mi się wyświetlają tylko dwa zdjęcia, może już oglądałeś i zrobiłeś foty to wrzuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-7-5m-burstner-7-8-osobowa-wyposazona-zadbana-CID5-IDeD4R3.html#9e16ebd660   pod tym linkiem widać wszystkie zdjęcia :look:   Te 7-8 osób na jednej podkowie i sypialni chyba lekko przesadzone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam na spokojnie. Dobrze się jedzie z małą przyczepą. Ale dobrze się wypoczywa w dużej, bo ma dużo miejsca i zapewnia realizację wszystkich potrzebnych funkcji. Problem w tym, że ta buda nie zapewnia.

Moim zdaniem jeśli się już męczyć z jazdą z potworem to niech na miejscu będzie wiadomo po co ta męczarnia była. A w tej podlinkowanej przyczepie nie ma nawet osobnego prysznica. Kampery mają razem z szoferką 7 m i prysznic jest, a tutaj sama część mieszkalna ma 7,5 m i brak prysznica. Dla mnie to jakieś nieporozumienie. Zatem w czym taka buda jest lepsza od 5-metrowej?

No i kwestia rozkładu wnętrza. W małej przyczepie musimy się godzić na to, że albo leżę na łóżku albo siedzę przy stole. Tak mało jest miejsca, że trzeba składać spanie by rozłożyć stolik. Jednak w budzie długiej na 7,5 m można spokojnie wymagać by stół i siedzenia nie kolidowały z łóżkami. Wówczas nie trzeba składać pościeli i da się wygodnie mieszkać. A w tej przyczepie jest wszystko na głowie postawione - długość jak wagon, a nic za to nie dostajesz w zamian. Rano zwijasz kołdrę, bo czas na śniadanie. Jakiś absurd po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze inhalt, mam to samo w mojej przyczepie i ma tylko jedną oś, w tym przypadku ten zakup jest bez sensu.

Tu masz dwie i zobacz czy opłaca się dwu osiowa

 

http://allegro.pl/knaus-530-suchutki-czysty-super-stan-lozko-pietrow-i6071096092.html

http://otomoto.pl/oferta/knaus-590-hobby-ID6y6Ktf.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem zdjęcia z  linku od Artura i zgadzam się z przedmówcami. W porównaniu z twoją obecną czepką to: nadal ilość blatów do szykowania posiłków masz taką samą, czyli brak ich jeśli masz otwarty zlew i kuchenkę i rozłożone łóżka. Rano gdy wszyscy śpią potrafi to być irytujące. Dalej masz dwa łóżka, z tą różnicą że tym razem po rozłożeniu tylnego masz swobodne przejście przez przyczepę. Za chwilę dzieciaki nie będą chciały spać razem. W łazience zamiast przenośnego wc masz kasetę-prysznica dalej brak, ciepłej wody również.

Tom wrzucił dwie bardzo fajne czepki. Pierwsza chyba mieści się w twoich założeniach budżetowych z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami.Ta przyczepa po odnalezieniu linku z większą ilością zdjęć bardzo mnie rozczarowała...spodziewałem się że jak jest jeszcze 60cm więcej niż u mnie wewnątrz to ujrzę rezydencję.Przy takiej długości układ wnętrza chyba projektował ktoś upośledzony.Łazienka bez osobnej kabiny wyglądająca jakby ją przeniesiono z modelu o 3,5m krótszego.Jedna sypialna 2 os. i jedna podkowa dla razem 7-8 mieszkańców?...rozmnażanie się jest bardzo istotne dla gatunku ludzkiego ale ile można na sobie leżeć jedno na drugim? :hmm: Jeden stolik sprawia że chcąc nie chcąc dzieci piją z dorosłymi alkohol lub dorośli rysują z dziećmi domki z kominem i drzewka :) Tom podesłał obie krótsze a o wiele lepiej rozplanowane wewnątrz w dodatku dla 5 os. a nie 4 jak ten burstner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie podlinkowane przez Toma budy mi się podobają. Chyba bardziej ten Knaus 530 z allegro, ale obie fajne. Są to przyczepy większe niż moja, na pewno mniej wygodne do holowania, ale za to wnoszą pewną wartość dodaną już na miejscu. Piętrowe łóżko to sfajna sprawa. Dodatkowy stolik dla dzieci też jest godny polecenia.

Właśnie to są przykłady kompromisu. Każdy sam może się zastanowić czy lepiej mieć dużą budę i trochę kłopotu na drodze, ale na kempingu większy komfort, czy może odwrotnie. Najgorsze rozwiązanie to taki Burstner jak wcześniej dyskutowany. Wielki do jazdy, a nic nie daje w zamian. Porażka.

 

P.S. Nie chodzi o marki tylko o konkretne rozkłady wnętrza. Taki rozkład jak w Knausie 530 widziałem w Dethleffsie i też mi się podobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.