Skocz do zawartości

TomekMar szuka budki do 1200DMC


TomekMar

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy forumowicze, znalazłem takie ogłoszenie http://allegro.pl/przyczepa-kampingowa-z-przedsionkiem-2002-r-i6056420353.html#

Szukam kogoś z okolic Rawicza, kogoś kto poświęcił by czas i zrecenzował dla mnie to ogłoszenie. Napiszcie co myślicie o tym ogłoszeniu, układ wewnątrz i wyposażenie bardzo mi odpowiadają. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejka z boku ma na celu zamaskowanie czego? I śruby nad przednim oknem i po obu stronach w liksparze wyglądają na nieoryginalne - coś za dużo ich tam i w dziwnych odstępach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem, czy te typy tak mają z tą szybą, naklejka może maskować drobne uszkodzenie. Bez oględzin będzie trudno postawić diagnozę, ostatecznie zaryzykuję i pojadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że przedniego okna w ogóle nie ma. To co widać to jakaś docięta pleksa. Powinno być dwuwarstwowe. W listwach powinny być kliny maskujące, których nie ma dlatego te śruby wszędzie sterczą. Mocno niepokojące  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem, czy te typy tak mają z tą szybą, naklejka może maskować drobne uszkodzenie. Bez oględzin będzie trudno postawić diagnozę, ostatecznie zaryzykuję i pojadę

 

naklejka maskuje ogromne zniszczenia - zobacz że nad nakleja widać pogniecioną blachę , odpuść sobie 

druga sprawa, to przednia imitacja okna , przecież to wypiłowany kawałek pleksy 

 

i trzecia sprawa to te śruby , dużo śrub, żeby się jeszcze kupy trzymało - skoro ktoś tak dba o szczegóły że nie chciało my się założyć klina na nowo to odpuść sobie to jeszcze raz 

 

a sam układ ???? jedni sobie chwałą inni niekoniecznie , ja nie chcę powrotu do tego układu 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

 

jesteś z Rybnika a w Sosnowcu jakiś facet handluje przyczepami. Rok temu telefonowałem do niego i nawet miałem jechać, lecz kupiłem inną. Znajdź go, może ma coś fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie 100% rację , odpuszczam tę przyczepę. Andrzeja poznałem, on zwozi starsze przyczepy,ale zapytam co ma w ofercie. Pięknie wszystkim dziękuję i szukam dalej. (Szukam już pół roku i nic... zobaczymy jak będzie dalej...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ją z zewnątrz jak byłem przejazdem. W realu wygląda lepiej niż na fotkach. Jednak uważać trzeba na budki Andrzeja bo jak szukałem swojej to w 2 po wejściu do środka od razu czuć było inny zapach niż normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to że okno jest dorabiane o niczym złym świadczyć nie musi. Zbić je może choćby kamień spod koła, a jeśli nowe kosztuje 1000-2000 to ktoś mógł żałować kasy. Ja też zamiast kupować nowe za tysiaka, kupiłem używkę za stówę lecz mocowania musiałem lekko przerobić i wcale nie uważam że moja buda jest z tego powodu "po przejściach" czy jest "podejrzana".

Nalepka też może być maskowaniem uszkodzenia, ale wcale nie musi.  

 

A taka sama w stanie dobrym jest dychę droższa

http://www.mobile.de/pl/Samoch%C3%B3d-kempingowy/Chateau-CARATT-390-C/vhc:motorhome,pgn:1,pgs:10,srt:price,sro:asc,mke:30038,mld:390,frn:2002,frx:2003,vcg:caravan/pg:vipmotorhome/221813635.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i to, że jest dychę droższa nie gwarantuje że jest ok. Trzeba sprawdzić organoleptycznie. Nie opuszczał był jej tak od razu. Pojechać, sprawdzić, pomacać, powąchać. A może akurat będzie ok? Edytowane przez DOMINO7 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to że okno jest dorabiane o niczym złym świadczyć nie musi. Zbić je może choćby kamień spod koła, a jeśli nowe kosztuje 1000-2000 to ktoś mógł żałować kasy. Ja też zamiast kupować nowe za tysiaka, kupiłem używkę za stówę lecz mocowania musiałem lekko przerobić i wcale nie uważam że moja buda jest z tego powodu "po przejściach" czy jest "podejrzana".

Nalepka też może być maskowaniem uszkodzenia, ale wcale nie musi.  

 

 

 

ale po co jechać skoro widać powyżej naklejki że coś się z nią działo + nowe wkręty dookoła 

 

poza tym zobacz że ta niemiecka jest cała oryginalna (albo podchodząc paranoicznie podejrzliwie że jest odbudowana profesjonalnie  , a ta polska ma przekładany cały przód z bakistą (bo nie ma malowania/naklejek) i niechlujnie poskładana 

 

jak kupować to albo dobrą, albo uszkodzoną i samemu w domu albo u Andrzeja zrobić , nie dopuszczam żadnej tandetnej naprawy w nie wiadomo jakim zakresie i jak zrobionej 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.