Skocz do zawartości

Bojler elektryczny TRUMA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś orientuje się gdzie mogę kupić grzałkę elektryczną do bojlera marki Truma-Therme TT3? Przeglądam oferty i znajduję tylko do TT2 czyli podwójna,a ja potrzebuję pojedynczą.Proszę o pomoc.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Skąd wzięłaś model swojej termy? Moim zdaniem, chyba coś mylisz :hmm:
Przypuszczam, że jest to jednak Truma TT-1, a właściwie TT, więc zdobycie oryginalnej grzałki może być bardzo trudne.
Grzałka, do której link jest w poscie #2, to nie jest grzałka do termy, tylko do bojlera Trumy (konkretnie "B2"), czyli nie nada się w tym przypadku. Drugi link (Frankana), to grzałka o nr katalogowym 40050-14200, czyli dla TT2 ("podwójnej").
Gdzieś na forum jest temat, w którym ktoś podawał namiary do firmy, która dorobi niemal każdą grzałkę, ale musiałabyś szukać - nie pamiętam, w jakim temacie o tym czytałem.
Ogólnie dostępne grzałki do TT2 (wyglądają, jak podwójne, ale to jedna grzałka, tylko zawinięta, aby zwiększyć powierzchnię grzania) są dla term wyprodukowanych po wrześniu 1995 (chyba).
Możesz wytrwale szukać, wysyłać zapytania do sklepów karawaningowych (leżaki magazynowe), bądź spróbować jeszcze skontaktować się z centralnym serwisem Trumy:
https://www.truma.com/int/en/home/service-center-putzbrunn.php
IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem jeszcze takiego oznaczenia, ale w takim razie jestem przekonany, że pasować będzie grzałka przeznaczona dla TT2 (ta "podwójna)":

 

post-8228-0-22479700-1456698508_thumb.jpg

 

Gdybyś chciała się upewnić, to możesz spytać sprzedawcy o średnicę w miejscu mocowania takiej grzałki oraz jej długość wewnętrzną, mierzoną od powierzchni mocowania, aby porównać z tą, którą masz. Uszczelnieniem jest jedynie oring. Mocą (300 W) i elektrycznie, pasować będzie na pewno.

 

post-8228-0-15730900-1456698625_thumb.jpg

 

Jeśli będziesz chciała grzałkę identyczną, to np.:
http://www.campstuff.de/shop/truma+produkte/truma+heizstab+230v.htm

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem jeszcze takiego oznaczenia, ale w takim razie jestem przekonany, że pasować będzie grzałka przeznaczona dla TT2 (ta "podwójna)":

 

attachicon.gifgrzałka TT_2.jpg

 

Gdybyś chciała się upewnić, to możesz spytać sprzedawcy o średnicę w miejscu mocowania takiej grzałki oraz jej długość wewnętrzną, mierzoną od powierzchni mocowania, aby porównać z tą, którą masz. Uszczelnieniem jest jedynie oring. Mocą (300 W) i elektrycznie, pasować będzie na pewno.

 

attachicon.gifporównanie.jpg

 

Jeśli będziesz chciała grzałkę identyczną, to np.:

http://www.campstuff.de/shop/truma+produkte/truma+heizstab+230v.htm

Ok. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.