Skocz do zawartości

Multivan T5 ptoblem z gasnacymi kierunkowskazami po podlaczeniu przyczepki gasna


wojtek35

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj. Zrozumiałem, że gasną kierunki w aucie a w przyczepie są. Nie wiem czym diagnozowałeś swoje autko, ale odczyt błędów to nie wszystko. Być może jest to problem z kodowaniem modułu.

Podaj więcej szczegółów i uzupełnij profil :)


Czy gasną Ci w ogóle czy tylko z tyłu auta? Jeśli tylko z tyłu, to prawdopodobnie tak ma być. 

Z tego co mi wiadomo to tak być nie może, nie dopuszczają tego przepisy.  Jak do tej pory spotkałem się z takim rozwiązaniem tylko autach sprowadzonych z Belgii z zamontowanym oryginalnym hakiem holowniczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to tak być nie może, nie dopuszczają tego przepisy.  Jak do tej pory spotkałem się z takim rozwiązaniem tylko autach sprowadzonych z Belgii z zamontowanym oryginalnym hakiem holowniczym.

 

Moja Zafira właśnie w Belgii była kupiona :) Moduł wywaliłem, bo lata zrobiły swoje ale tak właśnie próbował działać. Odłączał kierunki i chyba stop  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Zafira właśnie w Belgii była kupiona :) Moduł wywaliłem, bo lata zrobiły swoje ale tak właśnie próbował działać. Odłączał kierunki i chyba stop  :hmm:

Oraz światła  :) Przepisy dopuszczają tylko odłączenie tylko tego światła po podłączeniu cepki. A tak nawiasem mówiąc wyrzucenie modułu nie jest dobrym rozwiązaniem, w starszych autach można to było jeszcze zrobić (chociaż często ze szkodą dla instalacji auta) w nowszych tak jak T5 już się nie da, mają za dużo części od telewizora pod maską :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modół kupilem nowy wymienilem

 

"moduł"

 

Nadal nie wiemy jaki dokładnie masz problem. Jakie kierunki Ci gasną. Wszystkie, czy tylko z tyłu, czy może z przodu. Opisz to jakoś dokładniej.

 

 

szykuj się na opiernicz za styl pisania  :] 

 

Fakt. Szału nie ma  :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modół kupilem nowy wymienilem

Tak to my się nie dogadamy, miałeś podaj więcej szczegółów.  Próbuję pomóc, a Ty dalej swoje. Sam tego nie ogarniesz, nie mając odpowiedniego sprzętu i wiedzy w najlepszym przypadku wywalisz połowę sterowników w kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gasną Ci w ogóle czy tylko z tyłu auta? Jeśli tylko z tyłu, to prawdopodobnie tak ma być.

 

tylko z tyłu w aucie i w przyczepie

Tak to my się nie dogadamy, miałeś podaj więcej szczegółów.  Próbuję pomóc, a Ty dalej swoje. Sam tego nie ogarniesz, nie mając odpowiedniego sprzętu i wiedzy w najlepszym przypadku wywalisz połowę sterowników w kosmos.

myslalem ze to moduł wiec kupilem wymienilem i nadal po podpieciu przyczepki nie ma kierunkowskazow ani w aucie z tylu ani w przyczepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik w aucie wykrywa zwarcie i odłącza przeciążone obwody. Podjedź do kogoś kto ma o tym pojęcie, bo sam sobie nie poradzisz to nie Golf 3 i nie T4, grzebiąc samemu możesz się narazić na niepotrzebne koszty.

 

Uzupełnij profil, wtedy łatwiej będzie Ci pomóc, bo teraz nawet nie wiemy skąd jesteś.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem ze to moduł wiec kupilem wymienilem i nadal po podpieciu przyczepki nie ma kierunkowskazow ani w aucie z tylu ani w przyczepie

 

Czyli wiemy, że to nie moduł  :]

 

A byłeś może podłączyć się pod urządzenie diagnostyczne w ASO? Nie twierdzę, że to pomoże ale może dać nowe światło na sprawę. To dość nowe auto i wiele rzeczy jest już diagnozowanych "komputerem". Np. w Oplu, moduł haka jest "widzialny" przez takie urządzenie. 

Ale to tylko sugestia. W każdym razie nie grzebałbym sam i wpuszczał byle mechanika do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie wszystkim za pomoc i chyba nie pozostaje nic innego jak serwis a mieszkam w niemczech to troche mnie bedzie kosztowalo a znajac zycie w serwisie to mi przy okazji jeszcze pare innych rzeczy wymienia nie potrzebnie jak to w niemczech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie wszystkim za pomoc i chyba nie pozostaje nic innego jak serwis a mieszkam w niemczech to troche mnie bedzie kosztowalo a znajac zycie w serwisie to mi przy okazji jeszcze pare innych rzeczy wymienia nie potrzebnie jak to w niemczech

Nie ma znaczenia gdzie mieszkasz tylko do jakich fachowców pojedziesz, i nie koniecznie musi być to serwis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.