Skocz do zawartości

jaki model / firma_przyczepa dla 2 dorosłych + 2 dzieci (7 i 4 latka)


Przemo12

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie pozdrawiam forumowiczów,

Na forum jest bardzo dużo wątków opisujących przyczepy,ich stan i wszystkie opinie są dla mnie cenne, natomiast jako początkujący użytkownik przyczepy nawet nie wiem, od czego zacząć szukając przyczepy. Pomyślałem, że ważnym może jest np kryterium -  producent przyczep, które się doskonale nadają dla rodziny 2 dorosłych oraz dwoje dzieci 7 i 4 lata.

Oglądając przyczepy na olx,allegro lub stronach www mam mętlik ponieważ nie wiem, co może być ważne i istotne przy doborze przyczepy dla 4 osób.

Założenia mamy takie:

-korzystać z przyczepu w kraju, ale też czasem za granicą / jak nabierzemy doświadczenia, a ja wprawy w kierowaniu,

-auto do ciągnięcia to Peugeot 308 sw kombi - diesel - jeszcze bez haka,

- budżet +/- 10 tys,

- ponieważ pod Wrocławiem mam działkę rekreacyjną, to chciałbym aby nam służyła, za domek,

- wydaje mi się,że powinna być sypialnia osobna dla dzieci na drzwi - nie harmonijkę,

Oglądałem różne marki, ale brak doświadczenia powoduje, że chciałbym skorzystać z Waszego doświadczenia i może ktoś przerabiał temat i podpowie jakiej marki szukać, ewentualnie na co zwrócić uwagę.

Forum, to kopalnia wiadomości, byłem bardzo pozytywnie zaskoczony :]

pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marka jest sprawą drugorzędna ,ważniejszy jest stan przyczepy i rozkład którego potrzebujesz 

Kwestia dzieci ,to wymusza rodzaj spania.

jeżeli chłopcy lub dziewczynki może być jedno spanie 

jeżeli parka to już wchodzi w rachubę łóżko piętrowe 

Edytowane przez ptaku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem swojej budy miałem identyczne założenia. Bardzo ciężko jest kupić przyczepę 2+2 w przyzwoitym stanie. Jeżeli Twoje dzieciaki mogą spać razem to polecam taki model jak mój. Hobby 420 D. Ma wygodne dwa łóżka (jedno w zamykanej sypialni), kibelek z kasetą, dużą szafę i pełno innych schowków, bakistę. Do tego jest lekka (1050 kg) i kosztuje ok 10 tyś zadbana. (rocznik ok 1994). Kieruj się przede wszystkim stanem przyczepy i unikaj okazji i handlarzy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy zakupie budki miałem 3 priorytety : dwie osobne sypialnie ( dzieci w wieku 11 i14 , dziewczynki) , wc z kasetą i stabilizator toru jazdy.

I dopiełem swego ,Hobby 495 92r. wydałem 11000.

życzę dobrego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jeżeli Twoje dzieciaki mogą spać razem to polecam taki model jak mój. Hobby 420 D. Ma wygodne dwa łóżka (jedno w zamykanej sypialni), kibelek z kasetą, dużą szafę i pełno innych schowków, bakistę. Do tego jest lekka (1050 kg) i kosztuje ok 10 tyś zadbana. (rocznik ok 1994). Kieruj się przede wszystkim stanem przyczepy i unikaj okazji i handlarzy.  

Dodam że taka przyczepa jest wygodna w manewrowaniu i przyjemna w użytkowaniu,  jeździliśmy taką ekipą 2+2.

Edytowane przez mac (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki i widać z tego jasno, że warto szukać wśród HOBBY, uniknąć uszkodzonej lub podrasowanej przyczepy mogę tylko wtedy, jeżeli ją kupię od użytkownika, a tu chyba pole jest ograniczone, pozostaje szukać wśród ofert olx,allegro i place z przyczepami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją kupiłem od gościa który przywozi przyczepy z Holandii , ale tylko od osób prywatnych. Przywozi tylko Hobby. Mogę ci dać namiary na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.