Skocz do zawartości

TEC 510 TravelBird 2009 rzućcie proszę okiem


maar79

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wersja goła ale dzięki temu 510 cm i mieści się w 1200 kg.

 

Z minusów

- brak ciepłej wody, trzeba założyć bojler, instalację i wymienić baterie na dwufunkcyjne. 

- brak prysznica, chcemy zamontować otwieraną umywalkę nad WC i w miejsce oryginalnej umywalki wstawić prysznic

- brak trumavent, nie ma dystrybucji powietrza, czyli następna instalacja do zrobienia bo przyczepa nie będzie jeździć tylko w lecie.

 

 

 

 

Rozumiem że ma być "długa" i w odpowiedniej wadze. To ok. Wybrana buda piękna!

 

Ale co do przeróbek to mam obiekcję.

 

- Ciepła woda? No dobrze kły umyć w ciepłej, ręce również. Koszt mały, ingerencja w strukturę prawie żadna, więc ok.

 

- Prysznic? Osobiście przez 6 lat korzystałem dwa razy na woodstocku gdzie byliśmy bez innego wyjścia i oczywiście w zimnej wodzie. W trzeci dzień, nalałem wodę do miski i wykąpałem się na zewnątrz. Po pierwsze mega niewygodnie, po drugie woda się wlewała wszędzie. Uważam pseudo brodzik za nieporozumienie. Ingerencja spora i moim zdaniem bezzasadna.

 

- Dystrybucja powietrza. Co znaczy nie tylko w lecie? Jeśli jesienią czy wiosną, a więc z ogrzewaniem przy znośnych temperaturach, to rozprowadzanie potrzebne nie jest. Do zimowych eskapad ta buda się słabo nadaje. Szczerze, to rozprowadzanie używam głównie latem w gorące noce aby trochę "rozruszać" powietrze w budzie. Ale tą funkcję spokojnie obrobi zwykły wentylator, więc szkoda roboty, kasy i ingerencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brodzik da sie dorobic ... Odplyw i tak wchodzi od razu pod podloge da sie ogarnac ale ja dalej uwazam ze najpierbpotestowac a pozniej inwestowac... Prysnica uzywamy obrcnie jedynie do mycia dwulatka ... Corka chodzi na kapiel pod normalny prysznic :) widze ze z Wroclawia jestes TEC tez bedzie we Wrocku? Chetnie bym obejrzal na zywo :)

Tak, będzie stała we Wrocławiu, od jutra, wpadaj oglądać. To przyczepa dla znajomych, którzy odwiedzili nas kilka razy w górach gdzie trzymamy naszą i też tak chcą:) Mam nadzieję że nie odpuszczą wyjazdów narciarskich. Spot gdzie teraz stoi mój Knaus nie jest campingiem dlatego wymusza to na nas korzystanie z prysznica w przyczepie. TEC docelowo też ma być tak wyposażony żeby można było funkcjonować w każdych warunkach i temperaturach. Oczywiście nie wszystko na raz, pewnie pojadą na 2-3 weekendy i ustalimy priorytety i zasadność pomysłów. Nie wiem jak jest do końca z tym nadawaniem się czy nie na zimowe wyjazdy. W górach odwiedzały już nas weekendowo różne przyczepy nowe, starsze, lepsze, gorsze i wszystkie dawały radę przy pełnym korzystaniu ze wszystkiego. Trzeba tylko pamietać żeby porozpinać odpływy bo przy oryginalnych spadkach zamarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... mówicie że macie w górach miejscówkę na wypad z przyczepą... może bym w końcu moją żonę przekonał do zimowego wyjazdu ;)

 

Na oględziny spokojnie możemy się umówić :) napisz na PW dzielnicę i tel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.