Skocz do zawartości

Ogrzewanie Trumatic S 5002 i kuchenka gazowa


Matan

Rekomendowane odpowiedzi

Na samym początku witam Szanowne Panie oraz Panów forumowiczów 

 

A wiec od początku. Stałem się posiadaczem przyczepy Fendt i jak to na samym początku są problemy ( na które przystałem  argument podczas negocjacji ).

Mianowicie posiadam piecyk Trumatic S 5002 i nie potrafię go uruchomić lub nie działa.

 

Iskrownik:  wymieniłem bateryjkę ale nadal słychać delikatne cykanie,  jak dla mnie za słabe. Gdzie mogę w moim piecyku zaobserwować iskrę. Nadmienię iż wcześniej już ktoś coś mieszał przy tym piecyku, jest to widoczne na poniższych zdjęciach.

 

No i kuchenka, myślę że po wciśnięciu powinien zaskoczyć iskrownik przy palnikach. Chyba że się mylę, jeśli nie to gdzie mam szukać problemu.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc przy rozwiązaniu moich przypadłości   

 

k0rnz6.jpg

 

amwm89.jpg

 

27ypl55.jpg

 

13za7wm.jpg

 

adoopk.jpg

 

 

2m4t1ew.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie są iskrowniki , to jest termopara pokrętło wciskasz i odkrecasz i odpalasz zapalniczką i trzymasz termopara po chwili sie nagrzeje i otwiera zawor gazowy i mozesz wtedy puścic pokrętło i powinno sie palić, moze byc tak że na jednym palniku trzeba dłużej przytrzymac,

 

 

jesli chodzi o trumę to podczas zapalania zobacz w ciemności czy iskra przeskakuje w tym okienku małym, jeśli nie prawdopodobnie gdzieś po drodze przeskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie(jesteś nowy,nie wiem czy to Twój pierwszy kontakt z przyczepą)....a wciskasz i trzymasz pokrętło w piecyku?Odpalając ustaw regulację na 1 lub 2.Jak post wyżej-poszukaj zaworów (zwykle w szafce pod zlewem lub w szafie).Do tego przy obecnej temperaturze na zewnątrz z butli propan butan w zasadzie gaz nie odparowywuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie brakuje w tym piecyku tej rureczki miedzianej  ?? która idzie od zaworu ,cienkim przewodem miedzianym a na kącu śie pogrubia .

Powina byc zaczepiona w tej blaszce z dziurką pod wizierem płomienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie byłem zobaczyć i jest odcięta ta rułka  :bzik: .jak fachowo nazywa się ta rułka ?

Macie może jakieś namiary na sklep gdzie to można nabyć. I gdzie można zaciągnąć  jakąś szczegółową instrukcję tego piecyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie byłem zobaczyć i jest odcięta ta rułka  :bzik: .jak fachowo nazywa się ta rułka ?

Macie może jakieś namiary na sklep gdzie to można nabyć. I gdzie można zaciągnąć  jakąś szczegółową instrukcję tego piecyk

Spróbuj porozmawiac z tym gosciem http://olx.pl/oferta/naprawa-ogrzewan-kempingowych-trumatic-truma-CID619-IDchlNx.html#4f7f6cc754

powinien pomóc ,z tego co mi wiadomo pracował w serwisie trumy teraz naprawia na własną reke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.