Skocz do zawartości

Zakup większej przyczepy - pojedynek LMC 400F vs TEC Weltbummler TC3A 460


michalusss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Ponieważ jesteśmy zmuszeni w tym roku kupić cepke proszę o poradę w sprawie dwóch wymienionych poniżej. 

Niestety są powyżej naszego budżetu a mianowicie 6 tys zł. 

Co prawda zastanawiamy się czy się nie wyżyłować i nie inwestowac owych 8,5 zł. 

Nasze założenia konieczne: 

Sucha

2 + 2 / ewentualnie 2 + 1 + piętrowe 

DMC 1000 

Przyczepa użwyana ok 3 mc w roku w tym 2 tygodnie w "trasie" 

 

Rocznik nie ma znaczenia. 

 

 

Kiedyś mielismy Adrię i było bardzo miło i przyjemnie - zero jakichkolwiek problemów. 

 

Czy wersja  ogrzewania w tec nie jest przesadą na nasze polskie warunki?

Chociaż sam nie wiem, alternatywa dla farelki całkiem zacna :)

 

 

http://www.karawaning.net/lmc400f2.htm

 

http://www.karawaning.net/tecalde.htm

 

Proszę o opinie,

A osoby które mają coś na sprzedasz o wrzucanie w temacie. 

 

Pozdrawiam 
Michał 

Edytowane przez michalusss (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Nie obejrzałem przyczep dokładnie, To musisz zrobić już sam, ale moim zdaniem, bardziej sensowną jest LMC (jeśli wielkość jest dla Ciebie odpowiednia).
Posiada więcej otwieranych okien, ma stałą umywalkę, której nie trzeba składać podczas korzystania z toalety oraz posiada standardowe ogrzewanie piecem, który w przyczepie tej wielkości, działa bardzo sprawnie, a przy tym jest łatwy w serwisowaniu. Przyczepa jest minimalnie krótsza i o 70 kg lżejsza od TEC'a, więc bardziej mobilna. Posiada też zaczep ze stabilizatorem.

 

TEC, nie posiada ani jednego otwieranego okna na lewej ścianie, czyli mniejszy komfort przewietrzania przyczepy w upalne dni. Umywalka jest odchylana w czasie, gdy chcemy korzystać z WC - bardzo mało wygodne rozwiązanie. Co do zastosowanego ogrzewania, to rzeczywiście jest ono bardzo efektywne i znakomicie działające, ale tylko, jeśli działa.
W trzydziestoletniej przyczepie, jego stan może już być dosyć odległy od ideału, nawet jeśli aktualnie działa i wtedy wymaga specjalistycznej opieki (nie każdy sobie z nim poradzi), a dostęp do części bywa bardzo utrudniony i nie są one tanie. Niestety, zamienników na ogół brak i w większości przypadków potrzebny jest drogi oraz trudno dostępny element (przeciwnie, niż w przypadku pieca Trumy).

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że trzeba dokładnie oglądnać  pod  kątem szczelnosci sztywności , najlepiej ogladnać  dwie i jesli bedą tego warte zdecydować a jak nie szukać dalej, zawsze coś sie trafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że trzeba dokładnie oglądnać  pod  kątem szczelnosci sztywności , najlepiej ogladnać  dwie i jesli bedą tego warte zdecydować a jak nie szukać dalej, zawsze coś sie trafi

 

Bardzo dobra myśl, rozmawiałem wstępnie przez telefon. 

Właścicielka mówiła iż bez problemu można podjechać obejrzeć w oby dwóch mogą nagrzać przed wizytą żeby było widać co i jak a oglądanie mogło przebiegać tak długo jak tylko chcemy. 

Twierdzi iż nie ma nic do ukrycia natomiast uprzedza ze obie mają swoje lata i jakieś niewielkie defekty mają. 

 

Obecnie jestem na etapie intensywnego szukania, jak wiemy sezon tuż tuż... 

 

Co sądzicie o takiej hobby. 

 

http://olx.pl/oferta/przyczepa-kampingowa-hobby-430-classic-CID5-ID6FWzp.html#02e9583ba7 

 

W sumie sam nie wiem w cenie do 6 tys. nic a nic nam się nawet nie podoba więc planuje troszkę droższe i ostro zbijać cenę, 

Jednak nie za wszelką cenę. 

Jak to ja chciałbym kupić dobre, tanie i bezwypadkowe - jednak na 3 sztuki mnie nie stać :P 

Muszę się ogarnąć i wybrać jedną ale względnie najlepszą opcję. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.