Skocz do zawartości

Wieje zimnym wiatrem z kratek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam campera z pakietem "zima". Niestety dziś przy temperaturze zewnętrznej -9 zauważyłem, że bardzo wieje z okolic lodówki, woda w zlewie zamarza. 

Jest to spowodowane dwiema dużymi kratkami zamontowanymi na ścianie za lodówką. 

Czy jest jakaś metoda, aby to przesłonić? Myślałem o zrobieniu jak kiedyś zasłaniało się przody w samochodach. 

Choć czy kratka która ma być, może być taka zasłonięta?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam campera z pakietem "zima". Niestety dziś przy temperaturze zewnętrznej -9 zauważyłem, że bardzo wieje z okolic lodówki, woda w zlewie zamarza. 

Jest to spowodowane dwiema dużymi kratkami zamontowanymi na ścianie za lodówką. 

Czy jest jakaś metoda, aby to przesłonić? Myślałem o zrobieniu jak kiedyś zasłaniało się przody w samochodach. 

Choć czy kratka która ma być, może być taka zasłonięta?

 

Pozdrawiam

są zasłonki zakładane na te kratki - poszukaj w necie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zasłonki" na kratki się spisują :ok:  mam porównanie bo w listopadzie przy minusach wiało niemiłosiernie a teraz było o wiele lepiej choć "zasłonki" były "na sztuke" ;)  a i tak sie spisały i już tak nie ciągło :D Tak za dokładnie to nie ma co uszczelniać bo jednak troszke powietrza sie tam przyda szczególnie jak lodówka chodzi na gazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kitek a tak poważnie to gdzie byliście że tak wiało?

 

 

... w listopadzie przy minusach wiało niemiłosiernie ...

Wiało jak byliśmy w Ściegnach, nie mieliśmy zasłonek kratek a staliśmy tak że prosto wiało w ścianke lodówki :balwanek: Teraz byliśmy na północy ... bliskiej  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wersja zimowa powinna mieć już takie kratki z oryginalnymi maskownicami jak na zdjęciu z linka powyżej - wieje to ją zapinamy i po sprawie. Ta kratka lub w innych modelach dwie takie kratki, mają za zadanie odprowadzać ciepło  które jest wytwarzane z tyłu lodówki podczas jej normalnej pracy. Natomiast jeżeli chodzi o tzw. kominek odprowadzający spaliny kiedy lodówka pracuje na gaz to albo znajduje się on zupełnie w innym miejscu albo kratka jest "współdzielona" z takim ujściem kominka i wtedy ta maskownica zasłania tylko powierzchnię tej kratki a kominek pozostaję oczywiście nie zasłonięty - tak jest w starszych modelach i np. u mnie.  :smirk:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli?

 

Witam!

Szanowny Kolego, forum trzeba przede wszystkim czytać, a dopiero potem zasypywać pytaniami. Na ogół, większość spraw była już omawiana i Kolega "janus" zapewne chciał Cię skłonić do odrobiny wysiłku, co i ja czynię:

http://forum.karawaning.pl/topic/20710-zimowy-karawaning/?p=451127

Panowie, wersja zimowa powinna mieć już takie kratki z oryginalnymi maskownicami jak na zdjęciu z linka powyżej - wieje to ją zapinamy i po sprawie. Ta kratka lub w innych modelach dwie takie kratki, mają za zadanie odprowadzać ciepło  które jest wytwarzane z tyłu lodówki podczas jej normalnej pracy. Natomiast jeżeli chodzi o tzw. kominek odprowadzający spaliny kiedy lodówka pracuje na gaz to albo znajduje się on zupełnie w innym miejscu albo kratka jest "współdzielona" z takim ujściem kominka i wtedy ta maskownica zasłania tylko powierzchnię tej kratki a kominek pozostaję oczywiście nie zasłonięty - tak jest w starszych modelach i np. u mnie.  :smirk:  

 

:ok:

To oczywiście prawda, a ja ze swej strony jeszcze dodam, że kupując te osłony kratek, trzeba dokładnie wiedzieć jakie.

Osłony są różne w kształcie, mają różne wymiary, a dolne i górne, też różnią się od siebie.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem likwidacji przewiewów trzeba postarać się nawet, o korek do zlewu :)

Szukaj inspiracji np. tu :

http://forum.karawaning.pl/topic/5070-ufo-kosmiczne-patenty/page-7

http://forum.karawaning.pl/topic/5070-ufo-kosmiczne-patenty/page-5

Lodówkę mam zabezpieczoną od przedmuchów kocem na rzepy, a przestrzeń pomiędzy płytą kuchenną z kratkami, a lodówką, wypełniłem wełną mineralną.

Pomiędzy ściankami lodówki, a obudowującej ją szafki zastosowałem jako uszczelnienie cienki styropian.

Bałbym się stosować piankę poliuretanową, ze względu na łatwopalność i trudności z ewentualnym wyjmowaniem lodówki ( podobno jest też pianka niepalna za jakieś 70 zł sztuka).

post-3287-0-76421100-1451996828_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.