Skocz do zawartości

Przyczepa na ryby do 10000zł prośba o opinie


buchaj

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie słowo "sucha" jest tak samo nadużywane jak "bezwypadkowy" w przypadku samochodów.

Tak pewnie jest tym bardziej że prawie wszyscy sprzedający piszą " sucha" tylko ciekawy jestem gdzie się te przeciekające podziały o których tyle się pisze na forum. Teraz mocne mrozy są mocno nie sprzyjające w zakupie przyczepy , ale rozglądam się może do wiosny coś trafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pewnie jest tym bardziej że prawie wszyscy sprzedający piszą " sucha" tylko ciekawy jestem gdzie się te przeciekające podziały o których tyle się pisze na forum.

Jedne są w dziale ściany okna i zabudowy, jedne są u Andrzeja w Częstochowie a o innych się nigdy nie dowiemy, tak jak ich właściciele. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie jako że pogoda nie sprzyja i były święta nie byłem jeszcze nic oglądać ale umówiłem się z Panem w Jaśle który to sprowadza przeróżne przyczepki i pewnie na dniach się tam wybiorę , a to jedna z jego przyczep która mi się spodobała http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-swift-corniche-2-3-osobowy-kemping-CID5-ID6bneb.html#b50e93b657poprosił bym o luknięcie fachowym okiem na te ogłoszenie. Szukałem też tego sprzedającego w bazie sprzedawców na forum ale chyba nie ma nic na jego temat. Pozdrawiam

Foty tak zrobione, że nie wiele można powiedzieć.

Ale wystarczy popatrzeć na łazienkę z klopem, ściana za nim już nie ta, a w rogu to pewnie palec wejdzie .

Poproś o konkretne fotki, ale pewno ich nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa typu salonka jest dużo mniej praktyczna niż układ 2+2 i to w przypadku wyjazdu jednoosobowego na ryby, czy już o wyjeździe z rodziną nie wspominając. W przypadku gdybyś zabrał  na ryby np kolegę, to będziecie spać w jednym łożu??? Poza tym, jadąc sam, jedno łóżko możesz mieć rozłożone na stałe, a z drugiej strony przyczepy stolik, co w przypadku złej pogody jest niezastąpione. Co do angielek, to bardzo starannie oglądałbym każdą, bo niestety, ale handlarze kupują w UK egzemplarze tanie, których stan techniczny jest często nieciekawy. Po prostu często zdarzają się zgnite, że o przekrętach z rocznikiem nie wspomnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę że 2+2 do wypoczynku lepsza ale tak jak pisałem mi w zupełności wystarczy jedno wyrko , bardziej mi zależy na jak najkrótszej długości gdyż nad wodą często brakuje miejsca , stanowiska wędkarskie często są po prostu małe. Jestem po pierwszych oględzinach kilku przyczep no i niestety jak to się mówi " szału nie ma" Nie będę tu publicznie nikomu oczerniał sprzętu bo ktoś może mieć później jakieś pretęsie -(raz już tak miałem z autem) ale napisze w skrócie u pana handlarza w jaśle nic mi się nie podoba pod względem technicznym nawet takie za ponad 10000 ( ale to jest tylko moje zdanie ) natomiast oglądałem też http://olx.pl/oferta/przyczepa-coachman-genius-98-CID5-IDcwAt7.html#0c6d1c02bdi ta jest całkiem fajna aczkolwiek  nie bez wad choć pewnie jak bym miał ciśnienie na zakup to może bym się na nią skusił , ale na razie szukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna przyczepka tylko ta cena z kosmosu. Takiego Coachmana można w Angli kupić za duużo taniej  w stanie wyśmienitym. Patrząc na ogłoszenia w Polsce jest to  bardzo dobry biznes dla sprowadzających. Moim skromnym zdaniem jak już kupować przyczepę angielską to najlepiej się po nią pofatygować osobiście na wyspy! Cena i tak wyjdzie niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się dobrze nad salonką, w tych samych długościach występują z układem 2+2. Sam jestem zapalonym wędkarzem i również jeżdżę na ryby z przyczepą, często na dziko. Nawet układ 2+1 jest dużo praktyczniejszy niż salonka. Dużo łatwiej prawidłowo zapakować taką przyczepę, czyli równomiernie rozmieścić ciężkie rzeczy w lukach bagażowych pod łóżkami. Co do wygodnego obozowania przyczepa musi mieć WC, sprawne ogrzewanie gazowe oraz sprawną (tzn, działającą na gazie) lodówkę. Oświetlenie na 12V jest również nieodzowne(najlepiej ledowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się dobrze nad salonką, w tych samych długościach występują z układem 2+2. Sam jestem zapalonym wędkarzem i również jeżdżę na ryby z przyczepą, często na dziko. Nawet układ 2+1 jest dużo praktyczniejszy niż salonka. Dużo łatwiej prawidłowo zapakować taką przyczepę, czyli równomiernie rozmieścić ciężkie rzeczy w lukach bagażowych pod łóżkami. Co do wygodnego obozowania przyczepa musi mieć WC, sprawne ogrzewanie gazowe oraz sprawną (tzn, działającą na gazie) lodówkę. Oświetlenie na 12V jest również nieodzowne(najlepiej ledowe).

Kolego co ja ci tu mogę odpowiedzieć , nie  wiem bo ani z salonkom ani z żadnym innym układem nie miałem wcześniej doświadczenia i nie wiem jak to się ma w praktyce , a salonki szukam tylko dla tego bo myślałem że krótsza ale jak piszesz że są krótkie np 2+1 to się rozglądnę  i pomyślę , zapewne jest tak jak mówisz skoro masz doświadczenie w praktyce. Ale u mnie jest jeszcze jeden problem bo w okolicy ani salonek ani 2+1 czy tym podobnych jak na lekarstwo a jechać np. 300km i ryzykować czy w dobrym stanie to raczej mi się nie uśmiecha gdyż przerabiałem już ten temat z samochodami i traciłem kupe kasy i czasu na dojazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jestem po kolejnych oględzinach tej o to przyczepy http://olx.pl/oferta/przyczepa-campingowa-gruau-sprzedam-CID5-IDcAYqn.htmlPrzez telefon miało być wszystko git więc myślałem że to będzie to, malutkie i zwrotne wystarczające na ryby. Ale niestety wystarczyły 2 minuty oględzin , oczywiście nie będę tu obsmarowywał komuś cepki ale jak by ktoś się wybierał ją oglądnąć to na prywatną wiadomość mogę w skrócie napisać co i jak . Tak czy siak nie polecam. Szukam dalej , ale mam jakieś dziwne wrażenie że prędko nie znajdę, widząc co ludzie sprzedają zawężam poszukiwania do 50 km od miejsca zamieszkania(chyba ze na forum mi powiecie że pewniak to pojadę dalej) a tak to SZKODA CZASU. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Popieram rady, że salonka mniej praktyczna niż dwa łóżka, na ryby najlepsza Niewiadka co waży 300kg (N126b), ale Ty masz przyzwoity holownik to kupuj taką ok. 600-800kg  masy własnej (N132NT) i in. Zwróć uwagę czy koło zapasowe nie będzie ryło drogi na podjazdach i koleinach przyrzecznych...ale generalnie jak masz budżet 6-10tys to wybór ogromny..a zarazem nie licz na cuda...oglądaj podłogę bo ściany i dach to zasylikonujesz na 15zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.