Skocz do zawartości

Przyczepa KIP 48 z '91r.


Kapitan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie na forum, chciałbym zasięgnąć Waszej opinii o przyczepach KIP 48 w rocznikach ok '91. Spodobała mi się bardzo ta przyczepa, jest ładna z zewnątrz, ma fajny jasny środek i konfigurację pomieszczeń/sypialni dokładnie jakiej szukam. Może jest ktoś kto ją użytkował lub może coś o niej powiedzieć? Chciałbym zapytać także jakiego rzędu pieniądze jest warty ten model? W tym momencie dysponuję budżetem do 8000 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazne by byla sucha i bez przykrych zapachów, a cena to jest jak zwykle od stantu budki wiec nie sugeruj sie rocznikiem, przyczepy solidne i trwale dobre do holowania ze wzgledu na sciety przod mniejsze spalanie auta oraz mniejsze opory powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/kip-kg-48-1991-przedsionek-tej-samej-wielkosci-co-przyczepa-CID5-IDaBS6F.html#7677d5616fMoże spojrzysz na tą sztukę? Zdjęć niewiele, ja tutaj nic złego nie widzę ale się nie znam za bardzo. Przyczepa rzadko będzie jezdziła, pierwszy sezon na pewno będzie stała nad jeziorek. Co do spalania to i tak będzie ciągnięta przez duże auto terenowe więc jej aerodynamika niewiele mi pomoże ale bardzo podoba mi sie ten model właśnie przez ścięty przód. Szkoda trochę że ma DMC 1300 a moje auto 2500 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie mam czasu pisać,ale jako użytkownik tej przyczepy skrobnę coś w  bardzo dużym skrócie

Plusy

-mega solidne wykonanie przyczepy na masywnej pełnej ramie ALKO

-ścianki są grubsze niż u większości konkurencji i co za tym idzie przyczepa jest lepiej ocieplona

-bardzo dużo nawiewów z ciepłym powietrzem,u mnie jest wszystkich kilkanascie dzięki temu w przyczepie jest wszędzie równa temperatura

-ogrzewana bakista więc butla z gazem w mrozy się nie podda

-bardzo ładne jasne meble rzadko spotykane i łatwe w utrzymaniu czystości (mi się bardzo podoba środek)

-mnóstwo schowków w szafkach i bakistach

-trumavent na 12V 

-przyczepa ma dobrą wentylację

-możliwośc wpięcia do enegobooka  baterii słonecznej (niestety tylko 40watt seryjnie)

-prowadzi się bardzo dobrze choć troszke czuć masę własną min 1000kg

 

Minusy

-mały zbiornik na fekalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pozwoliłem sobie luknąć na ogłoszenie i mam małą uwagę co do rozprowadzenia ciepła po przyczepie.

Widać na jednym ze zdjęć podgrzewacz do wody...sam z takiego korzystam i jest zupełnie wystarczający...widać też,że są końcówki nawiewów ze wszystkich stron pod kanapami i w łazience,brakuje natomiast przy podgrzewaczu rury od rozprowadzania ciepła z pieca przez ten podgrzewacz trzeba by więc przyjrzeć się czy takowe rozprowadzenie jest zamontowane w pozostałych strefach pod łóżkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem okiem na tych parę zdjęć. Poprosiłbym kolegów, którzy znają ten model o odpowiedź. Na zdjęciu ze stolikiem widać w górnych narożnikach zdjęcia listwy gołego drewna. Czy one podpierają dach, czy też tam coś takiego być powinno? Zdjęcie mebli stojących - widać nad meblami szczelinę, która zwęża się od lewej do prawej - może być zmęczenie modelu, ale może też być podłoga krzywa. Koło okna dachowego widoczny cień - czy nie zaciek? Koło bojlera widoczny zaciek - wylała się woda, czy też bojler się "rozciekł"? Nad szafkami w kuchni wkręty mocujące roletę przy oknie są rude. W tym miejscu szczególna ostrożność dla kupującego - jak wygląda ściana, czy twarda? Ogólnie zdjęć niedużo, ale przyczepka warta obejrzenia na żywo (moim zdaniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Co do tego litego drewna to powinna tam być maskownica z białej sklejki 3mm ktoś zerwał i nie przymocował.Ja mam inną zabudowę w tym miejscu i u mnie inaczej to wygląda bo mam na około tam szafki jeszcze..

2 Szczelina  nad drzwiami do łazienki ma taka być około 6cm

3 Pozostałe szczeliny mebli przy suficie trzeba sprawdzić ale wydaje mi się że to tylko złudzenie choć nie koniecznie

Ja mam inne ułożenie mebli trochę ale u mnie wygląda to takpost-17500-0-24118200-1449753154_thumb.jpgpost-17500-0-05238800-1449753168_thumb.jpgpost-17500-0-44186600-1449753197_thumb.jpgpost-17500-0-75736900-1449753219_thumb.jpg

4 Rozprowadzenie ciepła sprawdzić od trumaventa gdzie idzie i ile punktów

5 Na zdjęciu to bojler więc trzeba sprawdzić jego szczelnośc czy np mróz go nie załatwił,bo faktycznie jakaś plama rdzawa jest.

Ogólnie to jeśli chodzi oto ogłoszenie to trzeba pojechac i pomacać.

 

 

post-17500-0-82189400-1449753808_thumb.jpg

post-17500-0-89104800-1449753825_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pozwoliłem sobie luknąć na ogłoszenie i mam małą uwagę co do rozprowadzenia ciepła po przyczepie.

Widać na jednym ze zdjęć podgrzewacz do wody...sam z takiego korzystam i jest zupełnie wystarczający...widać też,że są końcówki nawiewów ze wszystkich stron pod kanapami i w łazience,brakuje natomiast przy podgrzewaczu rury od rozprowadzania ciepła z pieca przez ten podgrzewacz trzeba by więc przyjrzeć się czy takowe rozprowadzenie jest zamontowane w pozostałych strefach pod łóżkami.

Rura do trumawenta idzie po przeciwnej stronie bakisty co podgrzewacz, więc nie widać na zdjeciu.  W moim KIP 47T układ wnętrza jest bardzo podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za rzucenie okiem i wstępne opinie, ostateczny werdykt iż przyczepa warta obejrzenia zatem jadę rano na oględziny aby przyglądnąć się z bliska zauważonym przez was szczegółom i wypytać sprzedawcę. Na obecną chwilę dowiedziałem się iż wszystko jest sprawne, sprzedawca to komis handlujący przyczepami z Holandii. Czy potrzebne będą mi jakieś konkretne dokumenty do prawnego zakupu/rejestracji/użytkowania czy faktura zakupu lub umowa i dowód rejestracyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie mam czasu pisać,ale jako użytkownik tej przyczepy skrobnę coś w  bardzo dużym skrócie

Plusy

-mega solidne wykonanie przyczepy na masywnej pełnej ramie ALKO

-ścianki są grubsze niż u większości konkurencji i co za tym idzie przyczepa jest lepiej ocieplona

-bardzo dużo nawiewów z ciepłym powietrzem,u mnie jest wszystkich kilkanascie dzięki temu w przyczepie jest wszędzie równa temperatura

-ogrzewana bakista więc butla z gazem w mrozy się nie podda

-bardzo ładne jasne meble rzadko spotykane i łatwe w utrzymaniu czystości (mi się bardzo podoba środek)

-mnóstwo schowków w szafkach i bakistach

-trumavent na 12V 

-przyczepa ma dobrą wentylację

-możliwośc wpięcia do enegobooka  baterii słonecznej (niestety tylko 40watt seryjnie)

-prowadzi się bardzo dobrze choć troszke czuć masę własną min 1000kg

 

Minusy

-mały zbiornik na fekalia

Dzięki za konkretne argumenty dotyczącego tego modelu, jestem pozytywnie nastawiony. Mógłbyś napisać jeszcze jak wygląda ze spaniem na mniejszej kanapie? Jak jest szerokość i czy dwie osoby dorosłe dadzą radę?

jeżeli będziesz miał fakture vat marża to pamiętaj również o  wypisie z działalności sprzedającego, 

Sprzedający powinien mieć ten dokument przygotowany już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na przednią część przyczepy, a w szczególności na listwę łączącą blachę na dachu z przednią ścianą. Również od środka!

Co do łóżka to te w tylnej części jest dosyć wąskie. Dwie osoby to raczej tak na ścisło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po oględzinach, chciałbym wstawić tu zdjęcia ale niestety nie udaje mi się. Może ktoś podpowiedzieć? Z albumu Google nie czyta, z Picassy też.

Edytowane przez Kapitan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.