Skocz do zawartości

Mały (mam nadzieję) remont mojego KIPa...


speeder86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne grono. Widzę, że przyszedł czas i na moją prawie 30-letnią budkę.. Sprawa dotyczy prawego tylnego narożnika. Od początku czułem, że cos tam się dzieje ale nie sądziłem ze tak zgniło!  :oslabiony:  Jutro jak mi się uda wstawię kilka zdjęć.. ogolnie nie ma tragedii ale pracy kupa, bo im więcej dłubałem tym więcej wyszło. Na szczęście widzę skąd dostała się woda.. Starość niestety. Kliny maskujące są słabe.Do tego uszczelniacz tez juz nie taki elastyczny myslę.. Jak zerwałem część ściany od środka, widać, że to nie jest efekt roku czy dwoch lat.. będzie troszkę dłubania i stąd kilka pytań. Butyl kupowac tylko w necie czy gdzieś w budowlanych jest dostępny? Jestem mechanikiem i w takich naprawach nie jestem na bieżąco :) druga sprawa to czy oryginalne listwy drewniane zastępować profilami alu czy impregnowanym drewnem? Co z okleiną wnętrza? nie jest to tapeta i sądzę, że nigdzie juz takiej nie znajdę a nie ukrywam że nie usmiecha mi się jej zmiana w całym wnętrzu... :oslabiony:  Pozdrawiam Krzysztof

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof powodzenia z remontem my jesteśmy w trakcie :) Jeśli chodzi o listewki to niech to będą listewki a nie profile wydaje mi się to bardziej sensowne. My robiliśmy sami listewki z desek. Jeśli chodzi o okleinie to my akurat wymienialiśmy połowę ścian i mamy zamiar całość wyłożyć taką najtańszą wykładziną remontową bo jak sam zauważyłeś ciężko będzie coś innego dopasować. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w gronie poznających swoją budkę od tej lepszej strony :-)

Dasz radę....

Wiesz no jakoś specjalnie przerażony nie jestem tylko pracy troszke bedzie.. Najgorszy problem to co przykleic jako wykonczenie. Nie mam kompletnie pomysłu czym to wykonczyć i jak..Zmuszony będę w tej mniejszej sypialni zmienic troche kolory chociaż nie ukrywam, że lubiłem tę starą okleinę..:)

Krzysztof powodzenia z remontem my jesteśmy w trakcie :)

Wam również powodzenia..:) jutro kupię gdzieś te listewki i muszę juz coś ruszyć. Jeszcze popytam w meblowych czy jakiejs takiej okleiny nie bedą mieli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło wspominam stolarstwo stosowane i myśl: nikt nie zrobi tak dobrze jak ja :-)

no coś  w tym jest, tyle tylko, że jak już wspomniałem jestem mechanikiem no ale....jakoś to będzie  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też o tym myslałem, tyle, że tak naprawdę (mam nadzieje) zniszczę niewiele.. I wolałbym dobrać coś na elementy reperowane tak by było jak w oryginale niż przerabiać całość. Ciężko będzie znalezć coś takiego czym oklejona jest całość ale w końcu jest na to czas do maja :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Odbudowa narożnika przebiegła pomyślnie. :) już wypełnione styropianem, wszystko klejone i skręcane. Sklejka na wierzchu tez już jest, tylko ciągle nie wiem czym to pokryć. A może jakimś materiałem, tkaniną? praktykował ktoś z Was? Myślałem też o tapecie winylowej na fizelinie. Podobno do kleju do tapet wystarczy dodać trochę wikolu żeby się trzymało sklejki i nie odchodziło. Pytanie tylko co z tą starą oryginalną okleiną? nie chce zrywać z całych ścian tylko przykleić coś na nią. Całość wyszła dobrze i solidnie tylko teraz ten dylemat....:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My na suficie daliśmy eco skórę ( znalazłam za 2 zł z metra) a na ściany najtańszą wykładzinę remontową :P muszę powiedzieć, że gdyby nie to że obawiam się koloru jaki zastosowałam ( miał być biało szary jest biały ) to ogólnie wygląda to całkiem fajnie i jest przytulnie, dłuższe ściany na biało front i tył na jasno szaro :) Puki co ściany i sufit gotowe niebawem gumoleum na podłogę i zaczynamy tworzyć meble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My na suficie daliśmy eco skórę ( znalazłam za 2 zł z metra) a na ściany najtańszą wykładzinę remontową :P muszę powiedzieć, że gdyby nie to że obawiam się koloru jaki zastosowałam ( miał być biało szary jest biały ) to ogólnie wygląda to całkiem fajnie i jest przytulnie, dłuższe ściany na biało front i tył na jasno szaro :) Puki co ściany i sufit gotowe niebawem gumoleum na podłogę i zaczynamy tworzyć meble.

No widzę remont pełną parą idzie :) w sobotę poszukam czegoś materiałowego.. sufitu nie ruszam na szczęście :)

Kolego speeder86 czy moze wymianiałeś uszczelnienia zewnętrzne.?

Można powiedzieć, że jestem w trakcie. Listwa narożna jest odkręcona częściowo zebym mógł narożnik spasować. Myślę, że jutro uda mi się zamowić taśme butylową i działam dalej. Ale cepka stoi w suchym wiec nie muszę sie aż tak spieszyć. Będę wymieniał wszystkie uszczelnienia wszystkich listew. Nikt pewnie wcześniej tego nie robił więc nie zaszkodzi na pewno a bedzie na lata spokój :) no i kliny oczywiście.. i wkręty z kwasiaka. :)  a na koniec nowe naklejki i będzie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Można powiedzieć, że jestem w trakcie. Listwa narożna jest odkręcona częściowo zebym mógł narożnik spasować. Myślę, że jutro uda mi się zamowić taśme butylową i działam dalej. Ale cepka stoi w suchym wiec nie muszę sie aż tak spieszyć. Będę wymieniał wszystkie uszczelnienia wszystkich listew. Nikt pewnie wcześniej tego nie robił więc nie zaszkodzi na pewno a bedzie na lata spokój :) no i kliny oczywiście.. i wkręty z kwasiaka. :)  a na koniec nowe naklejki i będzie git :)

Ja też się zastanawiam nad wymianą uszczelnień w moim KIP-ie tyle że na wiosnę i jestem ciekaw czy jest to w miarę prosta operacja..

Z tego co poszperałem w kipach mamy dodatkowo uszczelkę gumową pod listwą alu łączącą dach z bokami co ułatwia jej demontaż i ponowny montaż a wymienia się tak naprawdę sam uszczelniacz pod uszczelką,no ale to tylko teoria...

Prośba do Ciebie żebyś może zrobił kilka fotek i opisał wymianę,wtedy lepiej się przygotuję do operacji :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.