Skocz do zawartości

Lodówka Elektrolux rc160


DarioBla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem lodówkę jak w temacie  sparawdzilem pod napięciem działa idealnie (-9 C) chciałbym sprawdzić  pod gazem i tu jest problem

Lodówka jest na 50mbar kupując reduktor na takie ciśnienie z jakiej butli mam korzystać czy tylko z 11kg?

Chcąc podłaczyć w'w lodówkę pod gaz muszę kupić złączkę niestety nie wiem ilu calową. Średnica rurki z gwintem wychodząca z wnętrza lodówki jest okoo 13.3 mm  jaką redukcję mam kupić (Ile cali ) z gwintem prawo czy lewo skrętnym.

Proszę kolegów o jakąś  podpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem lodówkę jak w temacie  sparawdzilem pod napięciem działa idealnie (-9 C) chciałbym sprawdzić  pod gazem i tu jest problem

Lodówka jest na 50mbar kupując reduktor na takie ciśnienie z jakiej butli mam korzystać czy tylko z 11kg?

Chcąc podłaczyć w'w lodówkę pod gaz muszę kupić złączkę niestety nie wiem ilu calową. Średnica rurki z gwintem wychodząca z wnętrza lodówki jest okoo 13.3 mm  jaką redukcję mam kupić (Ile cali ) z gwintem prawo czy lewo skrętnym.

Proszę kolegów o jakąś  podpowiedź.

Pozdrawiam

 

post-10867-0-67241900-1446924861_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dario korzystać możesz z butli 1, 2, 3, 5 lub 11 kilogramowej.

Potrzebujesz odpowiedni reduktor wraz z wężykiem takim jakim jest łączona sztywna instalacja przyczepy z butlą.

Prawdopodobnie potrzebujesz wężyk dla instalacji 8 mm - są jeszcze 10 mm.

To jedynie moje przypuszczenia na podstawie informacji technicznych z sieci, ale dla nowszego typu Dometic RC1600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Miodzio

Wyszperałem i znalazłem że redukcja musi być 1\4 cala lewa a reduktor chyba z tej aukcji

http://allegro.pl/waz-zlacz-1-4-reduktor-gazowy-50mba-manometr-i5764380337.html

Swoja drogą ciekawi mnie propozycja reduktora z mamnometrem . Pierwszy raz widzę takie cudo . Czy ktoś miał z tym, do czynienie  , jakie opinie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś gdzie tą lodówkę chcesz montować. Jeżeli w przyczepie, gdzie masz urządzenia na 30 mbar, to stosując reduktor 50mbar w instalacji 30mbar, kiepski pomysł. Aby lodówka otrzymała odpowiednie ciśnienie gazu, musisz na butli zrobić rozdzielacz i osobnym przewodem z reduktora 50mbar zasilić tą lodówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum ktoś pisał, że taki reduktor z manometrem słabo się sprawdza. Cały czas jest wskazówka na zielonym polu a potem prawie od razu spada do zera.

Proponowałbym jednak wykorzystanie reduktora stricte przeznaczonego do karawaningu. Jak pisze sprzedający w opisie zamieszczonej przez Ciebie aukcji, ten reduktor jest do zastosowań domowych, czyli wewnątrz budynku. Do przedsionka sensowniejsze wydaje się zastosowanie odpowiedniego reduktora, przeznaczonego do tego typu pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak nie napislem wszystkiego.

Witam DarioBla

 

To prawda, że nie piszesz wszystkiego... Utrudnia to jakąkolwiek podpowiedź Tobie. A doszukiwanie się po tematach jakie założyłeś, w celu najlepszej podpowiedzi jak najlepiej rozwiązać i ułatwić korzystanie z zakupionego sprzętu, nie ułatwia kolegom odpowiedzi. Jak widzisz dużo jest tutaj życzliwych osób chcących pomóc i mnóstwo cennych informacji. Nie zauważyłem też np. Cześć, Witam czy Dzień dobry... Może uzupełnisz profil?

 

Jeżeli chcesz korzystać z lodówki w namiocie to polecam małą butle i reduktor z nanometrem, który może być przydatny w przypadku wykorzystania butli tylko do lodówki (będziesz wiedział ile masz gazu). Jednocześnie może okazać się kłopotliwy aby go nie utrącić bo jest to delikatne urządzenie.

 

Jak masz zamiar korzystać w przyczepie to proponowałbym dodatkowy zawór z szybkozłączką przy baterii zaworów. Reduktor, który byś kupił mógłbyś wykorzystać do wyjazdów gdy zwiedzasz samym autem. Wówczas tylko byś przełączał lodówkę z małej butki np. 3kg do przyczepy i odwrotnie. W takiej sytuacji uważam, że nanometr będzie zbędny i kłopotliwy. Propan jak i mieszanka propanu z butanem jest wyjątkowo "spokojnym" i bezpiecznym gazem. W przypadku gdy potrafisz się obsługiwać z gazem możesz w czasie podróży uzupełniać małą butle z dużej. Jeszcze raz podkreślę, tylko gdy znasz zasady obsługiwania się z gazem.

Jeśli w cepce masz instalację gazową na 30mbar możesz zainstalować sobie (albo zleć montaż fachowcowi) między wyjściem z butli a reduktorem trójnik do którego podłączysz reduktor 50mbar. Gdybyś z tego rozwiązania korzystał to polecam złączki, rurki i inne zakupić w sklepie z samochodowymi instalacjami gazowymi, które są dużo tańsze niż typowe do kempingów. Pełni to taką samą funkcję i jest tak samo bezpieczne w użytkowaniu.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

. Nie zauważyłem też np. Cześć, Witam czy Dzień dobry... Może uzupełnisz profil?
 
Witam
 
Jestem bardzo wdzięczny kolego MARIOczy za chęć pomocy  . Twoje sugestie  odnośnie jego rozwiązania na pewno się przydadzą.
Jednocześnie  chciałem zauważyć że tak jak zwróciłeś mi uwagę na temat braku pełnej informacji w moim profilu , to może dostrzeżesz i to że każdy mój post zaczyna się od słowa Witam i kończy się  słowem Pozdrawiam . Także braku dobrego wychowania nie można mi zarzucić. Co do uzupełnienia profilu  , skoro regulamin pozwala na taki skromny opis  to chyba mogę przy tym zostać.
 
Pozdrawiam

 

Edytowane przez DarioBla (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.