Skocz do zawartości

Nawigacja fabryczna Mercedes Comand


kit

Rekomendowane odpowiedzi

WojtEwa nie wypada jeździć bez prawidłowo ustawionego czasu ,tym bardziej że auto ma piękny zegar i bardzo dokładny.

 

Aby ustawić aktualny czas należy,- nacisnąć przycisk SERVICE  > System < Uhr  ( na ekranie pojawi się cyfrowy czas np.16 ; 29 ze strzałkami góra -dół )

ustawiasz tymi strzałkami właściwy czas i zatwierdzasz OK.

 

Po chwili zegar sam ustawi wskazówki .  To koniec Twojej pracy i ukochana bardzo zadowolona.

Pozdrawiam Lucek.

 

Ps. Dla pocieszenia dodam ,że większość użytkowników W211 nie wie wszystkiego o nim w tym także ja mimo kilkuletniego użytkowania.Szczególnie dotyczy to tzw wypasionych wersji wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit nie wlazło.

.

Wróciłem z niczym.

Tzn ok, tak jak podałeś to wszystko się zgadza, zmieniłem czas na dowolny dla sprawdzenia, z klawiatury Comanda, po zatwierdzeniu OK wskazówki kręcą się, ok, ale nie mogę ustawić dokładnego czasu. Minuty można ustawiać tylko o 30minut plus i minus a zegar różni się o 8 minut.

Przy tej okazji odkryłem że podczas ustawiania wciśnięcie na 3 sek klawiszy * oraz # wyświetli na dole ekranu czas aktualny, pobrany... z kosmosu?

W każdym razie nie udało mi się czasu dokładnie ustawić. Pamiętam że czas ustawiałem też z kierownicy ale nie wiem jak.

Któregoś dnia uprę się, mam instrukcję 100% PL tylko nie chce mi się do niej zaglądać.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ps. Dla pocieszenia dodam ,że większość użytkowników W211 nie wie wszystkiego o nim w tym także ja mimo kilkuletniego użytkowania.Szczególnie dotyczy to tzw wypasionych wersji wyposażenia.

Podaj prosze jakis przyklad bo moze o czyms nie wiem  :tuptup: .

Ja mam wersje Avangarde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyderko, wersja CL/EL/AV to wystrój a nie wyposażenie, Ty masz ciemne drewno, błękitne szyby i 16mm niżej zawieszenie obligatoryjnie.

W Comandzie raczej nic się nie zmienia, ale audio może się różnić, u mnie w EL gra HK i mam np wszystkogrzanie i programator prawego fotela.

.

Ok, zagadka: Masz w menu coś takiego jak planowana inspekcja spalin i coś tam?

To wynika z zaplanowanych dat chyba.

Próbowałaś to skasować? Mi się mózg zapalił ale poradziłem sobie :)

Zresztą, samo kasowanie serwisów z daty i przebiegu to magia, mimo że ja techniczny jestem to tego uczyć mi się nie chce, wolę w kamperze dłubać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zresztą, samo kasowanie serwisów z daty i przebiegu to magia, mimo że ja techniczny jestem to tego uczyć mi się nie chce, wolę w kamperze dłubać :)

 

Ja ostatnio u siebie w W245 robiłem przegląd filtrowo-olejowy i skasowanie inspekcji polegało na wpisaniu normy oleju z etykiety  :look:  :hmm:  inaczej nie dało rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem Wasze dyskusje na temat fabrycznych navi i z racji tego co robię zawodowo dorzucę i swoje spostrzeżenia. Mam sporo klientów, którzy przyjeżdżaja autkami z fabryczną nawigacją i powiem szczerze, że jest to bardziej gadżet/bajer niż  pomoc w podróży. Do tego jak Koledzy wspominali problemy i koszty z aktualizają a o przyczepie na ogonie już nie wspomnę :przyczepa:  U syna w Peugeocie 407 nawigacja RT3 wsparcie zakończyło się na 2014 roku z reguły producent przewidział wsparcie do 10 lat od początku produkcji modelu. Biorąc pod uwagę szybkość zmian na naszych drogach aktualizację zawsze będe nieaktualne. Troszkę inaczej wygląda to juz w samochodach produkowanych po 2013 roku.

Osobicie w tym roku przed sezonem zakupiłem TomToma dedykowany jako Camper&Caravan z usługą LIVE. Przetestowana w tym roku na naszych drogach i podczas

podróży przez Słowację na Węgry. Spisała się rewelacyjnie !!!   Wcześniej używałem Auto-Mapy i Mio i nie raz zajechałem w krzaki bo coś się jej p.... :bzik:

A wracając do fabrycznej navi w mietku to konstruktorzy zasługują na Ig Nobla, bo gorzej tego nie można było spieprzyć. Nawet instrukcje czasami nie pomogą.

Pozdrawiam i do zobaczenia gdzieś..... :drive:

Edytowane przez Myszorki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.