Skocz do zawartości

przelotka na dachu do anteny


gryczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie i Panie :] specjaliści . Muszę dla własnej wygody zamontować antenę DVBt na dachu cepkkkiii i

mam pytanie czy tym można umocować - przykleić przelotkę na dachu jest to klej do montażu szyb w samochodach ,

Czy może lepiej coś innego ( sikaflex )

 

post-14721-0-13872400-1445274350_thumb.jpg

post-14721-0-05269400-1445274416_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie i Panie :] specjaliści . Muszę dla własnej wygody zamontować antenę DVBt na dachu cepkkkiii i

mam pytanie czy tym można umocować - przykleić przelotkę na dachu jest to klej do montażu szyb w samochodach ,

Czy może lepiej coś innego ( sikaflex )

Czego dotyczy pytanie ?

  1. Zamocowania samej anteny na uchwycie ?
  2. Zamocowania masztu wysuwanego do góry ?
  3. Przepuszczenia kabla antenowego przez dach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czego dotyczy pytanie ?

  1. Zamocowania samej anteny na uchwycie ?
  2. Zamocowania masztu wysuwanego do góry ?
  3. Przepuszczenia kabla antenowego przez dach?

 

Hey,

 

samo przepuszczenie kabla przez dach i zabezpieczenie w postaci założenie  przelotki  co by pani woda nie właziła mi do cepki :ee: .

antena będzie zamontowana do boku relingu więc odpada konieczność kolejnego dziurawienia dachu. Uznaję zasadę że jak w życiu jedna dziura w zupełności do życia wystarczy ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym w dachu nie wiercił,u siebie przepyściłem kabel przez wywietrznik dachowy ale można jeszcze przez przelotkę w podłodze od instalecji elektrycznej albo otwory wentylacyjne tez w podłodze.Możliwości jest wiele bez ingerencji w poszycie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie i Panie :] specjaliści . Muszę dla własnej wygody zamontować antenę DVBt na dachu cepkkkiii i

mam pytanie czy tym można umocować - przykleić przelotkę na dachu jest to klej do montażu szyb w samochodach ,

Czy może lepiej coś innego ( sikaflex )

 

Witam!

Pytanie jest konkretne, więc odpowiem nie wybiegając gdzieś obok niego.

Myślę, że pokazany klej może być zastosowany do tego celu, o którym piszesz, ale oczywiście tylko wtedy, gdy posiadasz do niego wymagany zmywacz i primer Wirth'a.

W przeciwnym wypadku, wykonane klejenie rozwarstwi się po pewnym czasie (kilka do kilkunastu m-cy, zależnie od warunków klejenia i eksploatacji).

Poza tym, jakiej firmy kleju byś nie użył, to do pewnego przyklejenia, zawsze będą potrzebne wspomniane, dedykowane dodatki.

Otwór w dachu, to żaden problem, jeśli jest wykonany i zabezpieczony w odpowiedni sposób. Przelotka też powinna być odpowiednia.

Kiedyś wiele osób unikało wiercenia otworów na antenę w nowo zakupionym samochodzie, a w praktyce takie mocowanie było trwalsze, niż cały samochód, który korodował szybciej, niż dobrze wykonany otwór.

Wiele informacji o klejach, klejeniu, przelotkach masz m.in. w tym temacie.

IMHO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer to może lepiej zastosować cos takiego :

 

Sikaflex 252

 

Witam!
Pytanie jest konkretne, więc odpowiem nie wybiegając gdzieś obok niego.
Myślę, że pokazany klej może być zastosowany do tego celu, o którym piszesz, ale oczywiście tylko wtedy, gdy posiadasz do niego wymagany zmywacz i primer Wirth'a.
W przeciwnym wypadku, wykonane klejenie rozwarstwi się po pewnym czasie (kilka do kilkunastu m-cy, zależnie od warunków klejenia i eksploatacji).
Poza tym, jakiej firmy kleju byś nie użył, to do pewnego przyklejenia, zawsze będą potrzebne wspomniane, dedykowane dodatki.
Otwór w dachu, to żaden problem, jeśli jest wykonany i zabezpieczony w odpowiedni sposób. Przelotka też powinna być odpowiednia.
Kiedyś wiele osób unikało wiercenia otworów na antenę w nowo zakupionym samochodzie, a w praktyce takie mocowanie było trwalsze, niż cały samochód, który korodował szybciej, niż dobrze wykonany otwór.
Wiele informacji o klejach, klejeniu, przelotkach masz m.in. w tym temacie.
IMHO

 

Kristofer to może zastosować Sikaflex 252 ????

Edytowane przez gryczak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze dedykowany dla danych zastosowań preparat (w tym przypadku klej) jest bardziej odpowiedni, niż coś w zastępstwie.
Pamiętaj jednak, że również w przypadku kleju Siki, również powinieneś użyć zalecanego odtłuszczacza i primera. Dla przelotki wystarczy odtłuszczenie tradycyjną metodą, jednak primer jest już konieczny. Przelotka jest jedynie rodzajem osłony i nie działają na nią siły takie, jak np. na uchwyty PV, dlatego praktycznie możesz zastosować również klej, o który pytałeś w poscie #1, jednak zawsze wymagany będzie aktywator przygotowujący obydwie powierzchnie (primer) - dla kleju Wirth, musi być primer tej firmy i przeznaczony do tego kleju.

PS
Dla klejenia przelotek kablowych, uchwytów paneli fotowoltaicznych itp. rzeczy, sprawdzony i zalecany klej, to właśnie Sikaflex 252 (252i) plus Primer 210, ale dla jednej przelotki chyba nie warto wchodzić w dodatkowe koszty.
Pozostałe info masz np. w temacie, do którego link podałem poprzednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z ostatniej ładnej soboty postanowiłem zamontować antenę DVBt wraz ze  wzmacniaczem , zmienić pojedyncze gniazdo 220 V ( jak mawia mój znajomy elektryk" prąd jest zawsze tylko  qrw....a gniazdek czasem brakuje "

 

1. najpierw odprawa i przeliczenie czy niczego nie brakuje .

post-14721-0-40883000-1445801401_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z ostatniej ładnej soboty postanowiłem zamontować antenę DVBt wraz ze  wzmacniaczem , zmienić pojedyncze gniazdo 220 V ( jak mawia mój znajomy elektryk" prąd jest zawsze tylko  qrw....a gniazdek czasem brakuje "

 

1. najpierw odprawa i przeliczenie czy niczego nie brakuje .

attachicon.gif20151024_114329.jpg

Witaj,

a jaka antenkę masz ? Też sie przymierzam do zainstalowania,

ale ciągle nie wiem co wybrać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.