Skocz do zawartości

Zakup przyczepy - trochę pytań i wątpliwości


red

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam w planie zakup przyczepy.

Musi być 4 osobowa najlepiej z piętrowym łóżkiem dla dzieci - nie mogą spać w jednym łóżku bo się kopią :lol:. Bardzo wskazana jest też łazienka.

Niestety albo może stety mój sharan ma 2500kg DMC.

Wprawdzie mam prawo jazdy C+E ale nie uśmiecha mi się płacenie via tolla.

Budżet na razie skromny bo ok. 6000 zł, wiem że rocznikowo raczej druga połowa lat 80 wchodzi w grę i to akurat mi nie przeszkadza.

Jeśli chodzi o sposób użytkowania to zwykle ok. tygodnia mniej więcej w jednej okolicy (2 albo 3 kempingi) i kilka krótszych weekendowych wyjazdów.

Miałem wcześniej N126N i na krótkie wyjazdy była ok ale prawie tydzień na kempingu to już nie bardzo.

Co możecie polecić do 1000 DMC - raczej chodzi mi o modele przyczep które mogą spełnić moje oczekiwania i na co ewentualnie zwracać uwagę przy zakupie tych konkretnych modeli.

Czy wogóle jest możliwość i sens pogodzenia tych wszystkich sprzeczności?

Z gory dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja w tym roku szukałem przyczepki z takimi samymi wymaganiami 2+2 i mój wybór padł na Adrię Linea z 92r. 4 osobowa z łóżkiem piętrowym rozkładanym i łazienką z brodzikiem, do tego przedsionek, dostawka i markiza  DMC 1000kg, MW 710kg. Nawet w dobrej cenie (5400), więc warto poszukać i się nie spieszyć ;)

Zdjęcia tutaj poniżej:
http://forum.karawaning.pl/topic/19931-zakup-pierwszej-przyczepy/page-3

A tutaj ogłoszenia:

http://olx.pl/motoryzacja/przyczepy-pojazdy-uzytkowe/kempingowe/q-adria/?search[filter_float_price%3Ato]=9000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie szukam przyczepki 5-cio osobowej,  z łóżkiem pietrowym. Nie mam raczej takich ograniczeń jak Ty, ale tez kwota ok 10000 max 12000 (za super i młody rocznik), długość mieszkalna ok 500cm,  no i DMC  ok 1250.  Wiele ofert przeszukałem, pisałem, dzwoniłem i ......jeszcze nie znalazłem godnej zaufania i zakupy. Były angielki z łóżkiem pietrowym (2+2+1), kontynentalne 2+2+1) - już nawet przeszedłem w przeszukiwaniach na układ 2(podkowa) + dwa pojedyncze łozka z tyłu, wzdłuż przyczepy. Ciągle nic.  Aktualnie mam kilka pozycji w rozpoznaniu, ale  stwierdzam,  przyczep na sprzedaż jest mnóstwo.  Ale ich faktyczny stan jest ..........daleki od opisu i od oczekiwań.

W Twoim przypadku,  gdzie masz ograniczenia DMC  dość znaczne, trudno znaleźć model 2+2, ale na pewno nie jest to niemożliwe. http://allegro.pl/zadb-4-osob-namiot-750-dmc-przegl-jednorazowy-i5737814585.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Radzio o taką odpowiedź mi chodziło. Twoja przyczepa wygląda bardzo fajnie i o coś podobnego mi chodzi. Podoba mi się jasne wnętrze.

Kupowałeś od osoby prywatnej czy od handlarza? Długo szukałeś? Cena też dobra.

@Zbyszek trochę mnie irytuje to ograniczenie DMC i wolałbym 1200 /1300kg ale na viatolle mi po prostu szkoda kasy - to w skali sezonu kilka stów tak naprawdę za nic :o

 

Edytowane przez red S7 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałeś od osoby prywatnej czy od handlarza? Długo szukałeś? Cena też dobra.

Wydaje mi się, że to było raczej od osoby prywatnej. Młode małżeństwo pracujące w Niemczech na polu kempingowym. Podobno kupili od znajomych którzy zmieniali przyczepkę.

Przyjechali na urlop tutaj do kraju, pojechali to tu to tam i stwierdzili że pchną dalej bo wracają z powrotem do pracy. Wygląda na to, że trafiła mi się bo w dobrej cenie i do tego nowa toaleta, opony i wiele rzeczy dorzucili jak: przedłużacze, dodatkowe lusterka (nawet żelazko było  :] ) i parę innych rzeczy. Z telewizora zrezygnowałem na rzecz ceny :)

Jednym mankamentem to jest trochę uginająca się podłoga przy wejściu, ale jest to zmęczenie materiału (ugniótł się styropian). Na wiosnę wzmocnię podłogę belką z profila stalowego i będzie w porządku. A poza tym sucha jak pieprz.

A tak w ogóle to bardzo mili i sympatyczni ludzie :)

 

A szukałem dosyć krótko, bo niecałe dwa miesiące. Zresztą mało jeździłem, bo jestem z Gdańska a tu jest mało przyczepek i handlarzy. Najwięcej chyba to na południu i na Śląsku. Zdarza się jak (tu czytałem), że ludzie potrafią i z rok szukać, ale na pewno warto by znaleźć wymarzoną przyczepkę.

U mnie najgorzej było z tym, że jak zobaczyłem taką która mi się podoba to się napalałem, dopiero po kilku dniach jak na spokojnie przeglądałem ponownie zdjęcia to udawało mi się dostrzec jakieś mankamenty albo znajdowałem inną i się opamiętywałem (na szczęście) :)

A jest dużo czasu do sezonu dlatego nie ma się co spieszyć :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za zainteresowanie

Patrzę na różne przyczepy, tak naprawdę na Adrię wcześniej nawet nie patrzyłem, a teraz widzę że to całkiem fajne przyczepy.

Czy ktoś był w tej firmie? http://olx.pl/oferta/piekne-przyczepy-okolo-70szt-od4tys-zl-lodz-CID5-ID8beS9.html#fcffc99f76

Niedaleko jest jeszcze http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-adria-piekna-wilamow-okolo-100-szt-na-placu-CID5-ID9CP1w.html#67b0d58cfe

Pytam bo zastanawiam się żeby pojechać na jakiś większy plac nawet w celach edukacyjnych.

A może na jakimś placu wśród przyczep stoi moja  :hmm: albo przynajmniej będę wiedział co mi się podoba i czego szukam tak naprawdę.

W okolicy nie ma nic ciekawego a gdzieś dalej nie bardzo chce mi się jechać żeby zobaczyć 1-2 sztuki.

Jest jeszcze pomysł żeby jechać np. do Holandii i tam poszukać przyczepy dla siebie  :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Nie rezygnuj z wygody dla viatolla, wiele płatnych dróg można omijać nie tracąc czasu.

No i namówiłeś  :]

Wczoraj stałem się posiadaczem Dethleffsa Nomad z 1987 roku, dł. zabudowy 5,60m i DMC 1170kg

2015-11-17%2020.13.39.jpg?dl=0

Przyczepa jest duża, przestronna, wygodna, prowadzi się chyba lepiej jak N126N bo nie skacze i spalanie podobne wychodzi.

Sypialnię w przedniej części wykorzystam jako pokój dziecięcy - dwa łóżka po bokach a salon jako naszą sypialnię i będzie wszystkim wygodnie.

Na wyjazdach 2-3 dniowych to nawet przedsionka nie będę musiał rozbijać - miejsca wewnątrz jest naprawdę dużo.

Omijanie dróg płatnych też całkiem fajnie wychodzi czasowo i kilometrowo - via tolla pewnie kupię na wszelki wypadek jakby się bardzo spieszyło albo nie było innego wyjścia.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

post-19860-0-06533200-1447836327_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.