Skocz do zawartości

Remont mojej budki-relacja


kera76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów,

    Postanowiłem założyć osobny wątek i zamieścić w nim relację z remontu mojej przyczepy mając nadzieję,że komuś się to przyda.Przed rozpoczęciem tego przedsięwźęcia też czytalem wiele relacji innych fanów karawaningu i niektóre wskazówki wykorzystałem.Mój remon polegał na naprawie całej przedniej scian i dwóch bocznych z przodu(trochę roboty było).Jdnak powodzenie tego wyzwanie powiodło się dzięki mojemu koledze który ma zmysł techniczny i wykonał większość prac.Przestrzenie które podlegałi naprawie były praktycznie zgnite.Remont rozpoczęliśmy 1 września i dzisiaj jest wykonane 99 procent prac.stopniowo będę zamieszczał chronologicznie fotki z przebiegu prac.

                                                                Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj dawaj,  czekamy na foto-relację. Nie jednemu z nas się przyda.  Jeżeli mozesz opowiedzieć,  przez przypadek odkryłeś ze przyczepa wymaga naprawy - remontu,  czy kupowałeś świadomie do remontu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kupilem ją nieswiadomy ze wymaga remontuno ale trudno,uczymy się na błędach(tylko najlepiej uczyć sie na cudzych).Odkrylem to jak zacząłem grzebać przy odklejającej się tapecie na wysokości przedniej lewej rączki manewrowej,która była wiecej niz luźna,nie miała sie czego trzymać a potem to już poleciało :oslabiony: Na początek kilka fotek z rozbierania przedniej i dwóch bocznych(przednich )scianpost-15575-0-55373900-1444760184_thumb.jpgpost-15575-0-10580400-1444760224_thumb.jpgpost-15575-0-72244800-1444760238_thumb.jpgpost-15575-0-76344500-1444760267_thumb.jpgpost-15575-0-57907100-1444760313_thumb.jpgpost-15575-0-93095600-1444760338_thumb.jpgpost-15575-0-81344000-1444760367_thumb.jpgpost-15575-0-48957800-1444760389_thumb.jpgpost-15575-0-47498900-1444760404_thumb.jpg


Okazało się,że główny zaciek był przez zewnętrzną listwę nad przedim oknem a na bocznych zaciekalo przez uszczelki okien-myślę ze uszczelniacz pod uszczelkami lub same uszczelki przestaly spelniac swoje zadanie(budka ma w końcu ponad 20 wiosen).Szczęście jest wtym ,że nie doszlo do podlogi ktora jest nadal sucha i twarda


A tak wygląda zgnity parapetpost-15575-0-96474600-1444761054_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5 miesiąca to też niekrótko.Wymienione były wszystkie listwy i nawet na bocznych scianach dołozone czyli poprawiona fabryka,przez co ściany są o wiele sztywniejsze,styropian,sklejka,dolożone 2 punkty elrktryczne.Całośc wymalowałem na biało farbą do drewna i nawt jakoś wyglada.Może w przyszłości okleję czymś.A fotki jeszce będą i z przebiegu prac jak i efekt końcowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęł popadywać i okazało się,że boczna szyba która byla wyjmowana do remontu jest nieszczelna-do poprawki.Może znacie jakis suteczny sposób uszczelnienia-okno jest stałe.Podczas zakladania okna uszczelniałem je silikonem dekarskim ale widac niedokladnie.Mam wrazenie ze nieszczelnosc jest tez na łączeniu tej uszczelki-tam gdzie sie stykają jej dwa końce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak ta fotorelacja wielu może pomóc w remontach , ale najcenniejsza uwaga dla wielu kupujących zawarta była na początku: odklejająca się tapeta na wysokości ruchomej rączki manewrowej.Szkoda że nie zamieściłeś fotek z przed remontu wydawałoby się tak niewielkiej wady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,do uszczelnien w więkeszości używalem silikon dekarski(przezroczysty)Zaczęłosię do rączki manewrowej i na pierwszy rzut oka nic nie bylo widać,ale była troche ruchoma.Początkowo myslałem,ze podcieka przez nia ,wymieni sie kawalek sklejki i po sprawie ale niestety.Sprawdzajcie wachajcie przd kupnem,teraz juz bym wiedzal co sprawdzać.Niektórzy twierdzą,że jak wyremontujesz to zdobędziesz cenną wiedzę i wiesz co masz.Coś w tym jest ale jednak wolałbym kupić dobrą i suchą.

                                               Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.