Skocz do zawartości

problem z bezpiecznikiem


Gipson

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z załączniem 230V. Bezpiecznik przez cały czas mi wyskakuje. Po zdjęciu bezpiecznika nadal dzieje się to samo. Co to może być?

Załączniam zdjęcia bezpiecznika (moze o w czyms pomoze).

post-15955-0-74626100-1439840678_thumb.jpg

post-15955-0-99057500-1439840719_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest to starszego typu zabezpieczenie różnicowoprądowe i jeśli nie daje się załączyć nawet po odłączeniu od instalacji to by wskazywało na jego uszkodzenie lub chwilowa blokadę przekładni wewnątrz, co i tak kwalifikuje to zabezpieczenie do wymiany, i w zamian zamontować coś takiego http://www.ceneo.pl/1716690 .

 

post-1979-0-94062300-1439842176.jpg

 

i do tego zabezpieczenie należy dołożyć bezpiecznik http://www.ceneo.pl/5202105#mh=o8j0qJ5F94005eatonopoQbVrR0PwITrfIVNknUyV6PUnMGe7PdTOjtn6TKGsD8QvjWQbqx_au6ZqYpCvHZr6MeLsB6TaczDtfy2D6T7Jx3zGZaLqk-o3opSF28lF1v1LkAu-PCNdYGbIhEMt6zPeq7Htm82kuyIRKuMojNVByiDc0Mylt1ZnOoIk97FVALE0khFnSew2

 

 post-1979-0-31801300-1439842373.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie. 

Edytowane przez California (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje serdecznie za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie. W cepce zamontowany jest chyba zasilacz podłączony do "panelu elektrycznego". Czy ten "zasilacz" ma również w sobie przetwornice? Moze wiecie cos wiecej na temat tego urzadzenia, pnieważ ja nie wiem nic :)

post-15955-0-71541200-1439893047_thumb.jpg

post-15955-0-23178000-1439893069_thumb.jpg

post-15955-0-54973000-1439893087_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na urządzeniu masz ładnie napisane - są wyjścia pod CAR BATTERY, a osobne pod CARAVAN BATTERY, czyli masz miejsce do podłączenia akumulatora w przyczepie. Na przedniej ściance masz diodę, która pokazuje, kiedy akumulator będzie ładowany (Battery charging) i kiedy jest w porządku (Battery OK). Amperomierz zapewne wskazuje prąd ładowania. Wszystko ładnie przygotowane do podłączenia akumulatora. No chyba, że ktoś przerabiał coś w tym "pudełku", ale tego już nie zgadniemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na urządzeniu masz ładnie napisane - są wyjścia pod CAR BATTERY, a osobne pod CARAVAN BATTERY, czyli masz miejsce do podłączenia akumulatora w przyczepie. Na przedniej ściance masz diodę, która pokazuje, kiedy akumulator będzie ładowany (Battery charging) i kiedy jest w porządku (Battery OK). Amperomierz zapewne wskazuje prąd ładowania. Wszystko ładnie przygotowane do podłączenia akumulatora. No chyba, że ktoś przerabiał coś w tym "pudełku", ale tego już nie zgadniemy :)

 

Chcę pod to podłączyć aku żelowy i mieć możliwość ładowania jak będe wpięty do sieci. Mam ładowarkę do aku żelowych, jak to wszystko ze sobą połączyć tak żeby zasilacz nie zniszczył mi aku żelowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.