Skocz do zawartości

Pomóżcie, nie wiem do czego służy ten przełącznik?


filu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, jak w temacie nie zabardzo wiem do czego służy przełącznik ze zdjęcia i w jaki sposób to działa? jak  włącze to słychać jakiś wentylatorek, dodam  że jest to zamontowane na bocznej ścianie lodówki, czyżby jakieś chłodzenie dodatkowe lodówki?

post-18878-0-72625600-1439230117_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, jest to sterowanie do wentylatorka umieszczonego w gornej kratce lodowki. Ma on za zadanie poprawiac cyrkulacje powietrza chlodzacego radiator.

Efektem jest poprawiona sutecznosc lodowki.

Pokretlem ustawiasz prog wlaczenia, wlacznikiem samo wlaczenie napiecia, diody sygnalizuja pewnie poziom naladowania akumulatora.

Z telefonu nie podlinkuje ale poszukaj watku "wentylatory lodowki, czyli jak miec zimne piwo".

Tam znajdziesz wszystkie informacje jak tego uzywac i co to daje.

Powiekszylem zdjecie i:

Przelacznik ma dwa polozenia:

- "A" - automat, wlaczenie i predkosc jest regulowana samoczynnie w zaleznosci od ustawinia temperatury tym pokretlem

- "M" - manual, wentyl chodzi caly czas

 

Diody moga jednak oznaczac z jaka predkoscia/obciazeniem chodzi wentyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W strone "+" bedzie sie zalaczal przy wyzszej temp. radiatora/powietrza za lodowka (zalezy gdzie umiejscowiony jest czujnik). W strone "-" przy nizszej, np.: max na "+" to temperatura wlaczenia dopiero okolo 40°C a max na "-" to 25°C.

Musisz wypraktykowac przy jakiej temperaturze najlepiej chlodzi Ci lodowka i juz.

Ja mam cos takiego ale wlasnorobke i w obecnej cepce bez czujnika (w poprzedniej byl dolozony i ustawiony na okolo 28,5°C). Teraz zajezdzam na kemp, odpalam lodowke i wlaczam venta. Tak sobie dziala 24h az do wyjazdu. Nie slychac go w nocy na tyle aby przeszkadzal wiec spie spokojnie.

 

W sumie to nie wie jaki wplyw ta temperatura bo lodowce im zimniej z tylu tym lepiej ;).

Czasami to w upaly naprawde leci z tej kratki bardzo gorace powietrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki kolego strus za wszystkie wskazówki, udało mi sie znależć opis i schemat działania tego modelu i jest dokładnie tak jak piszesz, pozostają mi teraz testy w jakim położeniu najlepiej bedzie chłodzić, tak więc czekam do piątku  zapinam cepke na hak i nad wode robić testy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.