Skocz do zawartości

Butla gazu na zewnątrz?


babula

Rekomendowane odpowiedzi

Będę zmuszony korzystać z butli 11kg,która niestety nie mieści się w miejscu na to przystosowanym.Czy korzystał ktoś z gazu ,trzymając butle np.w przedsionku?Czy wypuszczenie tak długiego węża do podłączenia, to będzie mocna "partyzantka"?

 

post-1545-0-60599400-1439147511_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zmuszony korzystać z butli 11kg,która niestety nie mieści się w miejscu na to przystosowanym.Czy korzystał ktoś z gazu ,trzymając butle np.w przedsionku?Czy wypuszczenie tak długiego węża do podłączenia, to będzie mocna "partyzantka"?

 a po co długi wąż - postaw 11kg na skrzynce od piwa i niech sobie stoi , w niczym nie przeszkadza. nie widzę sensu ciągnięcia butli do przedsionka 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 a po co długi wąż - postaw 11kg na skrzynce od piwa i niech sobie stoi , w niczym nie przeszkadza. nie widzę sensu ciągnięcia butli do przedsionka 

no nie wiem?nie straszyć sąsiadów?względy estetyczne(wiem,wiem,kup małą butle :] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butle 5 kg kupisz w każdym markecie budowlanym, normalna cena około 90 zł. Na promocji można wyrwać taniej. Nic nie musisz wtedy wystawiać, wozić w aucie, pamiętać o przepinaniu.

wszystko ok,może czegoś nie wiem ...w domu używam 11kg do kuchenki,dzwoniąc do dostawcy dostałem info że nie wymieniają innych jak 11kg a tez nie nabijają na nowo gazem małych butli,czyli kupić i bawić się samemu w przelewanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, butla 11kg nie mieści się u mnie w bakiście - jest za wysoka i za gruba. Oryginalnie mam tam 2 angielskie butle 7kg i wszystko gra, poza... napełnianiem. Właśnie skończył mi się gaz w drugiej butli i szukam metody ich napełnienia. Jak ją znajdę - dam znać. :)

Wygląda jednak na to, że najprostszą metodą jest "znajomy" na stacji LPG. Mam do butli przejściówki na dowolny standard LPG i stosując prosty przelicznik, że 1kg gazu to 1,45 litra LPG mogę napełnić dowolną butlę w bezpieczny sposób. Sęk w tym, że takiego znajomego nie mam, więc szukam alternatywy...

Opcja nr 2 to kupię butlę 5kg, problem będzie nieco mniejszy, bo czasem udaje się ją napełnić lub wymienić na niektórych stacjach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do napełnienia butli szukajcie firm które się tym zajmują, przy okazji Wam zalegalizują butle. w Krakowie takimi sprawami zajmuje sie np. firma: 

http://www.mexol.pl/oferta_napelnianie_butli_gazowych_propan-butan,29.html

Pewnie w każdym mieście są takie firmy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok,może czegoś nie wiem ...w domu używam 11kg do kuchenki,dzwoniąc do dostawcy dostałem info że nie wymieniają innych jak 11kg a tez nie nabijają na nowo gazem małych butli,czyli kupić i bawić się samemu w przelewanie?

Babula ma rację trochę bo faktycznie nie wszędzie można 5kg butlę wymienić lub napełnić a jak już ktoś to robi to okazuje się że wymiana butli 5kg kosztuje więcej niż 11kg tak przynajmniej jest u mnie w Lublinie w Gaspolu.

butla 11kg wymiana 50zł

butla 5kg wymiana 55zł

Zapytany pracownik o sensowność tej operacji tylko się usmiechnął i powiedział że chętnie wymieni się ze mną na pełną 11kg w zamian za moją pustą 5kg za 50zł.

Ja u siebie w schowku mam miejsce na 2x11kg ale na wyjazd w lecie trochę bez sensu jest targać taką 11 jak w sumie pewnie wystarczyła by 5kg na całe wakacje hehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się pobawić samemu z napełnieniem z 11 kg butli do innej. Kawałek przewodu z końcówkami  odpowiednimi dla butli. 11 kg stawiasz do góry nogami  odkręcasz zawory i przepompowujesz. Jak raz zarobisz taki przewód to będziesz miał na dłuższy okres. Ja już od kilku lat tak przepompowuje z domowej 11 kg do turystycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.