Skocz do zawartości

Zakup pierwszej przyczepy!


Radzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Przymierzam się do zakupu mojej pierwszej przyczepki i muszę powiedzieć, że jestem już nieźle skołowany od wszystkich informacji na ten temat. Tym bardziej, że ostatnio wykorzystuję każdą chwilę by dowiedzieć się jak najwięcej.

Dysponuję autem do ciągnięcia o masie ok. 1500 kg i 110 KM, także mogę ciągnąć nawet średnie przyczepy ;)
Od oglądania ogłoszeń na allegro boli mnie już głowa i oczy i sam do końca nie wiem jaka przyczepa mi odpowiada. Czy zacząć od małej, jak najlżejszej i pojeździć jeden sezon na "próbę", czy może większej która pochłonie cały mój obecny budżet (6000-7000zł). Zwłaszcza, że z dnia na dzień wymagania rosną a w portfelu nie przybywa :D

Prawdopodobnie na zakup bądź większe poszukiwanie zdecyduję się dopiero po sezonie (październik-listopad) z nadzieją, że ceny nieco opadną.
W zasadzie przyczepa ma być dla dwóch osób sporadycznie dla dwójki jeszcze dzieci.

 

Ale tak się składa, że znalazłem w Gdańsku jedną przyczepę która mnie zaciekawiła (jakoś mało ogłoszeń jest z tego rejonu).

http://allegro.pl/elddis-hurricane-gtx-2-3-osobowa-duzy-przedsionek-i5541013683.html
 

Postanowiłem, że zadzwonię i umówię się na oględziny (dzisiaj tak z zaskoczenia) ale okazało się, że gość dzisiaj wyjeżdża i wraca dopiero w piątek. Pomyślałem sobie od razu, że tym sposobem zyskał parę dni na przewietrzenie przyczepy ale zobaczymy.
Mailowo prosiłem o numer VIN ale nie  otrzymałem jeszcze odpowiedzi.

Także proszę Was o jakieś informacje na temat tego modelu, jakieś sugestie po obejrzeniu zdjęć, może ktoś już ją oglądał na żywo i coś tam wypatrzył i doradzi....
Z góry dziękuję.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@Radzio

Zakup przyczepy zawsze zaczynamy od ksero/foto (metryki) = wszystkich stron Dowodu Rejestracyjnego przyczepy.

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Sprzedający nigdy nam nie odmówił, zawsze na e-mail otrzymaliśmy.

Po przyjrzeniu się danym zawartym w DR podejmowaliśmy dalsze kroki.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Radzio

 

Jeśli chodzi o markę to na Elddisa złego słowa nie mogę powiedzieć. Sam mam Elddisa i jestem super zadowolony. Ale wszystko zależy od stanu przyczepy. Zwrócić uwagę na to, że jest to salonka, bardzo wygodna dla 2 osób. Jeżeli zamierzasz spać w niej w 4 osoby to na jedym łóżku (co prawda dużym) niezbyt się wyśpicie.

Ze zdjęć niewiele mogę powiedzieć bo patrzę na tablecie, ale wygląda przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...

jestem już nieźle skołowany od wszystkich informacji na ten temat. Tym bardziej, że ostatnio wykorzystuję każdą chwilę by dowiedzieć się jak najwięcej.

...

Od oglądania ogłoszeń na allegro boli mnie już głowa i oczy i sam do końca nie wiem jaka przyczepa mi odpowiada.

.

pojeździć jeden sezon na "próbę"

...

 

To tak jak przed maturą, nie wolno pakować wszystkiego na raz w łeb bo potem taki skutek jak opisujesz.

.

Takie podejście popieram, kreuje potrzeby i neutralizuje objawy jw.

.

Daj Sprzedającemu na czas wrócić, potem się przypomnij.

Nie wnikam w prawdziwość danych bo późno już trochę.

Nie doczytałem DMC a to istotna cecha i lepiej by była prawdziwa, angielki masowo są odmładzane i odchudzane, trzeba się nad tym skoncentrować.

Ze  zdjęć, kredens ten nad grzejnikiem od strony kanapy, do ściany "przyklejony silikonem"?

Sufit nad drzwiami niepokojący, plamy jak po wilgoci.

Te dostrzeżenia mogą mieć wspólny mianownik.

Blat nad grzejnikiem z defektem wizualnym, wykończenie mebli z odpryskami ale to klasyka.

Ogólnie to wg mnie trzeba obejrzeć by nie żałować, należy przy tym pamiętać że jest niezwykle trudno w świetnej cenie znaleźć egzemplarz bez wad.

Powodzenia.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te plamy na suficie, rzeczywiście jakieś takie nieładne :(.

 

W ogłoszeniu jest info, że cepka zarejestrowana a 1 lipca jeszcze nie była zarejestrowana.

Więc cepka świeżo sprowadzona, warto to wiedzieć przed i wysłuchać legendy jaka może się pojawić przy sprzedaży o tej cepce.

A może od razu zostanie powiedziane, że ściągnięta na handel i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka sama przyczepke tylko nieco inaczej zaaranzowany tyl.Ogolnie Elddis to dobra marka,Ja ze swojej jestem zadowolony,jak dla 2 osob -bardzo komfortowa,ale 3 lub 4,to juz moze byc problem,chyba ze zastosujesz sypialnie podwieszana w przedsionku.masa przyczepy z tabliczki znamionowej to 1000kg/MGW.Poza tym to musisz wszystko osobiscie sprawdzic,punkty warte uwagi-tylne i przednie narozniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za cenne rady i opinie.
 

 


Ze  zdjęć, kredens ten nad grzejnikiem od strony kanapy, do ściany "przyklejony silikonem"?

Sufit nad drzwiami niepokojący, plamy jak po wilgoci.

Te dostrzeżenia mogą mieć wspólny mianownik.

Blat nad grzejnikiem z defektem wizualnym, wykończenie mebli z odpryskami ale to klasyka.

Ogólnie to wg mnie trzeba obejrzeć by nie żałować, należy przy tym pamiętać że jest niezwykle trudno w świetnej cenie znaleźć egzemplarz bez wad.

Powodzenia.

Właśnie jeszcze zauważyłem, że koło czujki dymu coś jest.

W każdym bądź razie jestem umówiony na sobotę by ją obejrzeć. Mam zamiar się wyposarzyć w butlę z gazem i reduktorem, przedłiżacz i może akumulator by sprawdzić sprzęt oraz w niezawodnego szwagra :D choć jego wiedza jest podobna do mojej ale co dwie głowy to nie jedna.
Trochę też już ochłonąłem także jadę bardziej z ciekawości, zwłaszcza że jest podobno jeszcze jeden klient do oglądania i nie wiadomo czy będzie już co oglądać.
Postaram się porobić zdjęć i opiszę to co widziałem, może komuś przydzadzą się te informacje.

Przeczytałem trochę porad z tego kącika i zaczynam się poważnie zastanawiać na czymś o wiele mniejszym np: Niewiadów albo Chateau Grand Prix 364 tak na początek mojej przygody.

 



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W każdym bądź razie jestem umówiony na sobotę by ją obejrzeć.

 

Przeczytałem trochę porad z tego kącika i zaczynam się poważnie zastanawiać na czymś o wiele mniejszym

 

pooglądaj sobie na spokojnie , nie napalaj sie na zakup tylko potraktuj to jako doświadczenie 

 

a z mniejszą i tańszą to niegłupi pomysł 

 

i poczekaj na koniec sezonu , ja np będę sprzedawał swoje hobby 420 po wakacjach , może inne sie też trafią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z niewiadówkami to jak z jakimś nałogiem, mam knausa suedwind 390 pomimo tego kupilem n126n  i jakoś tak jak  rano wychodze do pracy i popatrze na niewiadke to odrazu humor lepszy , lepiej sucha niewiadka niż zgniła zachodnia, w tej cenie ciężko bedzie kupić nie mówie ze sie nie da ale jednak... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z niewiadówkami to jak z jakimś nałogiem, mam knausa suedwind 390 pomimo tego kupilem n126n  i jakoś tak jak  rano wychodze do pracy i popatrze na niewiadke to odrazu humor lepszy , lepiej sucha niewiadka niż zgniła zachodnia, w tej cenie ciężko bedzie kupić nie mówie ze sie nie da ale jednak... 

 

coś jest  :hmm:

 

ale niewiadka jako przyczepka dla samego "mania" , bo jak się spróbuje czegoś bardziej komfortowego to potem ciężko wrócić do laminatu 

 

nie twierdzę że jako podstawowa przyczepa jest niedobra, ale stawia kupę ograniczeń

 

niemniej mam już niewiadkę w rezerwie - czeka w stodole na swój czas  :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.