Skocz do zawartości

PRZETWORNICA NAPIĘCIA 12V/230V


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

Przetwornice typu pełny sinus są bardzo drogie a do zasilania laptopa tak samo się nadaje jak sin. Modyfikowany. Przetwornica 230\12v do zasilania tylko lapka to moim zdaniem błąd, lepiej zastosować np.

http://allegro.pl/zasilacz-samochodowy-laptopa-ladowarka-uniwersalny-i5187172590.html

Do tego tanie przetwornice do chłodzenia mają zastosowany mega wkurzający buczący wiatraczek.

Chyba, że opròcz zasilania laptopa masz zamiar coś jeszcze zasilać apièciem 230v.

Tylko z tym sinusem jest tak,ze jak nie jest pelny to nie wszystko chce dzialac na nim szczegolnie nowsze ladowarki.U Mnie byl tez problem z lodowka kompresorowa niby sie wlanczala ,ale strasznie slabo chlodzila i strasznie sie grzala.Po zmianie przetwornicy na pelny sinus wszystko jest ok.

Glosnosc wentylatorka jest porownywalna z tym od komputerow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nowsze ładowarki (masz na myśli chyba te od sprzętów elektronicznych) nie powinny mieć żadnych problemów z pracą przy zasilaniu z przetwornicy z tzw sinusem modyfikowanym. Kol. Szuler miał rację.

To, że na takiej przetwornicy nie chciała Ci pracować lodówka sprężarkowa, jest oczywiste.

Urządzenia zawierające w sobie m.in. transformatory czy różne silniki indukcyjne, będą poprawnie pracować wyłącznie na przetwornicy z pełnym sinusem. Sprężarkę lodówki napędza silnik, dlatego miałeś kłopot z jego pracą na zwykłej przetwornicy.

Podobny problem mógłby być z suszarką czy np. wentylatorem lub mikrofalówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tym sinusem jest tak,ze jak nie jest pelny to nie wszystko chce dzialac na nim szczegolnie nowsze ladowarki.U Mnie byl tez problem z lodowka kompresorowa niby sie wlanczala ,ale strasznie slabo chlodzila i strasznie sie grzala.Po zmianie przetwornicy na pelny sinus wszystko jest ok.

Glosnosc wentylatorka jest porownywalna z tym od komputerow.

 

A przeczytałeś dokładnie instrukcję? Bo tam jest napisane, jakich urządzeń nie można podłączać :)

Edytowane przez Kajetan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ta z linku który podałem jest z tego samego sklepy ale słabsza.

 

Zaprawdę powiadam Ci, lepiej dołożyć kilka złotych a mieć zapas mocy. Może czajnika nie podłączysz, ale np. grzałka akwariowa, włożona do 30l zbiornika z wodą - i ciepła kąpiel na dziko, w trasie jest jak znalazł  :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajtek ale czy ta twoja przetwornica ma wtyczkę na 12V czy trzeba ją podłączać kablami?

 

I tak i tak. Lepiej będzie działać po przyłączeniu "krokodylami" bezpośrednio do aku. Ja mam aku w przyczepie i zasilanie z samochodu. Po podłączeniu przetwornicy, działa mi terma, (ale z pominięciem instalacji w przyczepie, bezpośrednio z przetwornicy. To ważne bo nie ma strat), a jeśli takiej nie masz, to wsadzasz grzałkę do zbiornika z wodą, podłączasz do przetwornicy i masz ciepłą wodę :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi proszę Tomku po jaką ..... chcesz podnosić napięcie z 12v do 230 v i później "zbijać" je zasilaczem komp. z 230V do ok 18V bo nie bardzo kumam. Dostałeś rozwiązanie jak ładować laptopa bez  dużych strat ( bo chyba o to chodzi przy zasilaniu z aku) więc po co kombinacje z badziewiarską przetwornicą ips-500 ( to ta, która szumi bezlitośnie i nawet zamontowana w szafie za piecem nie dała spokojnie mieszkać ) to jest szmelc nie KUPUJ. Jak już chcesz mieć w przyczepie 230 z 12V zainwestuj w np. Waeco i bedzie ok.  pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zasilaczem do laptopa to ok fajna sprawa znalazłem taki u mnie dzisiaj podjadę, ale chciałem mieć ogólnie

zasilanie 230 V z 12V, zawsze może się przydać. Powiedz mi czy o taki zasilacz czy raczej przetwornicę chodzi?

http://www.my-caravanning.com/pl/produkty/systemy-zasilania/inwertery/WAECO-SinePower-MSI-212-/-MSI-224/64535

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom - taka g...niana przetwornica jaką kupiłeś w Stonce lub podobna do niej z alledrogo jest bardzo dobra! Konkretnie jest bardzo dobra aby raz na ruski rok coś podładować. Masz te 300 W w cenie poniżej 100 zł i gra muzyka. Ale nie podłączaj do tego nic co ma w sobie silnik na 230V!

 

Zasadniczo do sporadycznego użycia jako zasilanie ładowarki laptopa albo czegoś podobnego tego typu przetwornice wystarczają. Co innego jeśli chcesz sprzętu używać często i do różnych zastosowań. Wówczas kup przetwornicę pełny sinus. Ten wcześniej podlinkowany Volt nie jest podobno najgorszy. Co prawda ma dość duży prąd jałowy, ale to nie jest najważniejsze jeśli nie pracuje ciągle. Pełny sinus kosztuje nieco powyżej 100 zł za każde 100W mocy więc kilkukrotnie drożej niż tzw. "sinus modyfikowany", który z sinusem nie ma wiele wspólnego.

Do samego laptopa lepiej jest kupić zasilacz, który z 12V stałego robi 18-19V też stałego i tym zasilić laptopa. Ale to jakiś wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do samego laptopa lepiej jest kupić zasilacz, który z 12V stałego robi 18-19V też stałego i tym zasilić laptopa. Ale to jakiś wydatek.

 

Własnie dlatego sugeruję, żeby jeśli już wydaje pieniądze to kupić coś bardzie uniwersalnego, nie tylko 18V do laptopa....   :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.