Skocz do zawartości

gottri (być może) rozpoczyna epopeję zakupu


gottri

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

 

Prawdopodobnie to ostatnie (no może przedostatnie :] ) wakacje pod płachtą. Wraz z rodziną jesteśmy coraz bliżej przesiadki do przyczepy.

Zabieram się do powolnego studiowania ofert tu i tam, chciałbym zaznajomić się dość dobrze w ofercie i parametrach cenowych ... zakup być może zostanie dokonany na początku nastepnego roku, być może po nastepnych wakacjach.

 

Gorąca prośba do Was o podrzucenie modeli które wg. Waszej opinii powinienem wrzucać do wyszukiwarki. Jeszcze jestem zielony w tych sprawach.

 

Parametry konieczne jakie mnie interesują to:

 

DMC do 1300kg

Piętrowe łóżka!!!  i min. 4 miejsca do spania in total :]

kibelek

budżet około 4000€ ale może być taniej.

 

Coś takiego jak w tym linku zrobiłoby robotę: http://www.marktplaats.nl/a/caravans-en-kamperen/caravans/m945366654-stapelbed-5-persoons-tec-vakantieklaar-alleen-inpakken.html?c=efb2ef4dc323389c4f92ed10afa33e3a&previousPage=lr

 

Dwa dodatkowe pytania co do podlinkowanej budki: Czy dobrze zgaduję że jest to TEC Sprinter 530??? Czy podana cena jest realną ceną rynkową w tym modelu

 

Z góry dzięki za wszelkie rady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

A ja polecam przedewszystkim uczciwego sprzedawcę,

bo cena to naprawdę rzecz względna.

Poszukując swojej dużo czasu poszło na ten cel,

ale wiem że mało jest na terenie Polski uczciwych sprzedawców.

Jeśli faktycznie sprzedaje osoba prywatna ( znaczy sami ją urzytkowali)

to przyczepa jest faktycznie w stanie takim jak widać,

trzeba dobrze tylko patrzeć, bo szczegółów jest mnóstwo.

Ale gdy tylko sprzedaje "handlarz" to tu UWAGA !!!

Wszystko co istotne w uszkodzeniach będzie bardzo mocno zamaskowane,

a próba bardziej szczegółowego obejrzenia (zaglądnięcie np. pod wykładzinę, w schowki)

zakończy miłą atmosferę.

Jeszcze jedno, urzywana przyczepa potrzebuje częci zamiennych,

tak więc tu trzba od razu wyeliminować przyczepy angielskie,

bo tu np. koszt wymiany/zakupu okna to często koszt zakupu używanej przyczepy,

rzą ok 5 000,00 EUR.

Dlatego tu polecam np. FENDT, HOBBY, oczywiście pod warunkiem braku zacieków

i rudych kolorków w narożnikach, pod wykładzinami itd.

Ja ostatecznie trafiłem na dobrego człowieka i polecam:

https://www.facebook.com/ryszard.smolicz

http://www.hobbysmolicz.eu/

 

Życzę Powodzenia i Pozdrawiam

Edytowane przez visitor1967 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło Jezu!!!  Visitor - ile dostajesz od takiego maila? Gdzieś to widział cenę 5 tys EUR za okno? W tym poście więcej bzdur niż rzetelnych informacji. Każdy sprzedawca będzie chciał sprzedać swój produkt. Wśród sprzedawców są również ludzie uczciwi. Co do listy sprzedawców, to w tym wątku jest ich wykaz wraz z podziałem na regiony. A ilu jest sprzedawców indywidualnych, którzy sprzedają swojego zgniłka, bo już się boją go ruszać z placu? Nie ma reguł - prywatny, to uczciwy, a handlarz to szuja. To z gruntu nieprawda. Przyczepę KAŻDĄ!!! należy oglądać bardzo dokładnie. I to głównie stan przyczep (wiele w tym temacie na forum) jest istotny, a nie marka, rocznik, czy sprzedawca. To, czy przyczepa z Wysp, czy z kontynentu, to nie ma znaczenia innego, niż strona, po której są drzwi od przyczepy. Wielu jest na forum użytkowników przyczep z Wysp i wielu z nich już wymieniało okna. Kupując przyczepę z kontynentu, która będzie nietypowa też zapłacisz słono za szybę. Znam ten problem z autopsji. I uwierz mi - do tysiąca EUR jeszcze było daleko.

 

Gottri - zaczynasz przygodę, zaczynasz czytać. Sorki, ale wczytaj się dobrze w forum. Nikt nie poleci Ci uczciwie żadnej marki ani rocznika. Owszem, podpowiedzą Ci tutaj, czy w takim układzie to taka byłaby lepsza (zdaniem konkretnego użytkownika, to nie musi sprawdzić się u Ciebie). Ale musisz trochę napisać o sobie - ile i jakich osób będzie jeździć, jak często, dokąd itp. Jeśli już masz określone wymagania, czyli podajesz 4 osobowa z piętrowym łóżkiem, to nie spodziewaj się, że ktoś Ci podpowie czy to dobry wybór, tylko znajdź kilka ofert w sieci i podsuń pod ocenę. Chętnie Ci wskażą co nie gra w ofercie, ewentualnie jak ktoś będzie miał blisko to podskoczy dla Ciebie i obejrzy. Ale nie szukaj po producentach, modelach itp. Wiele modeli różnich producentów jest bardzo podobnych. Budżet 4 tys EUR na przyczepkę w DMC 1300, to już niezły budżet. Musisz jednak liczyć się z tym, że zakup przyczepki to początek wydatków. Poradnik kupującego na naszym forum - podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

visitor1967 mam małą radę, która wynika z mojego złego doświadczenia. Zanim napiszesz laurkę sprzedającemu troszkę poużywaj sprzęt który kupiłeś, pojedź gdzieś i ochłoń, bo może się okazać, że nie wszystko złoto co się świeci, a nie każdy sprzedawca to Król Midas. I daj już spokój z tym "urzytkowaniem" :)

Pozdrawiam i życzę wiele radości z zakupu.

Edytowane przez Robak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku jest coraz więcej ,przyczep od właścicieli pierwszych , i takich co użytkowali kilka lat swoją z drugiej ręki , i są  na wymianie .

Rynek przyczep jest coraz wiekszy , i coraz mniej złomu .Trochę cierpliwości i coś sobie upatrzysz.Dobre marki to Niemieckie .Ale jak się przygladałem  Angielskim to też wyglądaja zachęcająco , niektóre mogą  mieć drzwi z drugiej strony co w  ruchu prawostronnym ,może poskutkować wychodzeniem bezpośrednio na jezdnię i o nieszczęście łatwo .Ja polecam Tabbert , LMC i Fendt ,wszyskie te marki użytkowałem i było i jest o.k.

powodzenia  w poszukiwaniach , najlepiej szukać po sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

A ja polecam przedewszystkim uczciwego sprzedawcę,

bo cena to naprawdę rzecz względna.

Poszukując swojej dużo czasu poszło na ten cel,

ale wiem że mało jest na terenie Polski uczciwych sprzedawców.

Jeśli faktycznie sprzedaje osoba prywatna ( znaczy sami ją urzytkowali)

to przyczepa jest faktycznie w stanie takim jak widać,

trzeba dobrze tylko patrzeć, bo szczegółów jest mnóstwo.

Ale gdy tylko sprzedaje "handlarz" to tu UWAGA !!!

Wszystko co istotne w uszkodzeniach będzie bardzo mocno zamaskowane,

a próba bardziej szczegółowego obejrzenia (zaglądnięcie np. pod wykładzinę, w schowki)

zakończy miłą atmosferę.

Jeszcze jedno, urzywana przyczepa potrzebuje częci zamiennych,

tak więc tu trzba od razu wyeliminować przyczepy angielskie,

bo tu np. koszt wymiany/zakupu okna to często koszt zakupu używanej przyczepy,

rzą ok 5 000,00 EUR.

Dlatego tu polecam np. FENDT, HOBBY, oczywiście pod warunkiem braku zacieków

i rudych kolorków w narożnikach, pod wykładzinami itd.

Ja ostatecznie trafiłem na dobrego człowieka i polecam:

https://www.facebook.com/ryszard.smolicz

http://www.hobbysmolicz.eu/

 

Życzę Powodzenia i Pozdrawiam

 

 

Pisz po polsku, nie siej fermentu i nie reklamuj... Ot cala filozofia a porównywanie fendta i hobby to tak jak polecac jednoczesnie jette i fabie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję bardzo za odpowiedzi - wszelkie uwagi wezmę sobie do serca, odnoszę jednak wrażenie że w jednym aspekcie się nie zrozumieliśmy (prawdopodobnie nieprecyzyjnie się wyraziłem)

 

Właśnie studiując forum nabyłem na tyle wiedzy aby przy znanej mi ilości osób, dystansach jakie zamierzam pokonywać, terminach wyjazdu oraz okresach pobytu, dokładnie określić moje wymagania dot. przyczepy, które podałem w pierwszym poście.

Specyfikę oględzin wykuwam na pamięć :]

O ile znane mi są wiodące marki które polecacie - o tyle mam problem ze znalezieniem konkretnych modeli tych marek które posiadają np. piętrowe łóżka które będą dla mnie niezbędne. I tu chciałem skorzystać z Waszej wiedzy.

W tej chwili wygląda to tak że na holenderskiej stronie robię "odsiew" przy pomocy zaznaczenia opcji "stapelbed, WC, gewicht xxxx kg". W ten sposób poznaję modele np. Burstnera ( w tym przypadku 480TK) i wracam do googla wpisując pełną frazę "Burstner 480TK" :]

 

Co do konkretnych ogłoszeń oczywiście zgłoszę się do Was po opinie jak tylko będę miał coś na widelcu. Interesować mnie raczej będzie import na własną rękę od prywatnego użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to z innej beczki pytanie - Czy według waszego doświadczenia po sezonie następuje wysyp ofert czy wręcz przeciwnie, większość czeka na lepszy sezon cenowy?

 

Przeglądam i przeglądam ... jak coś wpadnie mi w oko to za kilka dni znika

Edytowane przez gottri (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem swoje 3 przyczepki zawsze w okolicach styczen <> marzec.. zawsze wracalem do domu w sniezyce ;-)

 

BTW nie ma czegos takiego jak wysyp - w Polsce na jesieni ludzie sie pozbywaja gniotów - choc nie zawsze... na wiosne jest wysyp wszystkiego co przetrwalo zime w lepszym lub gorszym stopniu plus sztuki po naprawach ... do tego dochodza przyczepy od ludzi ktorzy przed sezonem winduja cene...

 

Na przykladzie ostatniej mojej cepki sciaganej z Danii - kupujac placilem okolo 18.000 PLN (03-2014), w Polsce wtedy kosztowala okolo 21.500 i byla tylko jedna rok starsza - w DE czy NL  smigaly po 5000-5500 Euro natomiast w szczycie seoznu w DE poszly na 5500-6500 Euro a u nas 25000-27000 i bylo chyba ze 4 ... 

 

Wiec jak widzisz nie ma reguly - zima nie wyczujesz zgnilka - sciany zamarzniete i twarde, wiekszosc zapachow jest ukryta przez mroz, nie sprawdzisz urzadzen wodnych, latem wiecej wymacasz i sprawdzisz ale zaplacisz wiecej - decyzja nalezy do Ciebie...

 

Jak nie znajdzisz nic do konca sezonu to przegladaj ogloszenie na forum...

Paru forumowiczow w tym i ja pewnie beda sie przesiadac na nowsze sztuki - ja bede szukal przyczepy mniejszej na 2+1 z francuzem wiec moja wystawie do sprzedania po zlocie we wrzesniu....

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.