Skocz do zawartości

Czym usunąć tapetę


Qmek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam do was pytanie szanowni Państwo.

Czym zedrzeć starą tapetę, naklejoną na czymś takim włochatym? Tapeta strasznie się drze, po kawałeczku to ja się umorduję niemiłosiernie.

I czy kotś miał doświadczenie jak na tym kleić nową tapetę? Czy trzeba pomalować jakimś środkiem zmniejszającym chłonność?

post-14677-0-37808000-1435660137_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki środek z Metylana do usuwania tapet, spróbuj tym http://allegro.pl/plyn-do-usuwania-tapet-500ml-metylan-i5261690552.html. Być może jak uda się odkleić tapetę to pod nią będzie cienka warstwa laminatu. Co to jest ten włochaty panel?

Edytowane przez bsosieccy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tym nie zrobisz, tapeta jest z tym włochaczem sprasowana, jedynym wyjsciem to reperaturka ze skeljki w miejsce wyciętego elementu i dobranie kolorystycznej tapety do reszty. Ja szukałem do swojej C-ki ale niestety  bez szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO wlochate jest jakims zamiennikiem sklejki, pod tym jest szkielet. Ten metylan wniknie w tak śliską tapetę? CHcialem całą przyczepkę wytapetować, bo stara tapeta jest juz mocno sfatygowana. Pewnie bede musial i tak miejscowo podsztukować sciany sklejką, czym wypełniać łączenia sklejek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO wlochate jest jakims zamiennikiem sklejki, pod tym jest szkielet. Ten metylan wniknie w tak śliską tapetę? CHcialem całą przyczepkę wytapetować, bo stara tapeta jest juz mocno sfatygowana. Pewnie bede musial i tak miejscowo podsztukować sciany sklejką, czym wypełniać łączenia sklejek?

Metylanem usuwałem tapetę winylową, raufaza pomalowana 3x także powinien dać radę, a szpary pomiędzy sklejką to proponuje wypełnić tym - http://allegro.pl/silikon-akrylowy-mapei-mapeflex-ac4-zewnetrz-biala-i5278082654.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem ten Metylan do usuwania tapet. W manualu piszą, zeby przeleciec tapete najpierw papierem sciernym, a pozniej naniesc ten preparat. Czy tak robiliscie, czy bezposrednio na tapete?

 

Dziekuje za zainteresowanie tematem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście stosowałem bezpośrednio na tapetę ale możesz zrobić wg instrukcji, pewnie chodzi o pozbycie się pierwszej warstwy tapety wtedy preparat szybciej będzie wchłonięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czyli tradycyjna tapeta winylowa. Kupujesz klej do tapet winylowych http://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/tapety-i-wykonczenie-powierzchni/tapety-bordiury/kleje-do-tapet/metylan-spec-instant-klej-tapet.html#producti gruntujesz najpierw sklejkę a potem tapetę i to wystarczy. Ewentualnie możesz użyć kleju do borderów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czyli tradycyjna tapeta winylowa. Kupujesz klej do tapet winylowych http://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/tapety-i-wykonczenie-powierzchni/tapety-bordiury/kleje-do-tapet/metylan-spec-instant-klej-tapet.html#producti gruntujesz najpierw sklejkę a potem tapetę i to wystarczy. Ewentualnie możesz użyć kleju do borderów

 

Dokładnie, też tak kiedyś robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.