Skocz do zawartości

Woda dostaje się do bakisty


MKJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak pada deszcz to do bakisty wcieka mi woda post-19269-0-32326300-1434993946_thumb.jpg post-19269-0-82818400-1434994047_thumb.jpg wgląda na to że dostaje się do środka przez tę listwę nad bakistąpost-19269-0-81547800-1434994174_thumb.jpg Poprzedni właściciel nie popisał się naprawą. Jak to powinno być zrobione po fachowemu?  bo te podkładki i nity to wydaje mi się że to lipa straszna. Myślę żeby zdemontować listwę,wyczyścić i uszczelnić ale co najlepiej dać w środku zamiast tych podkładek?

 

Dziękuje za pomoc i Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta nity zrywalne i sylykon wszystko załatwi  :czerwona: . Tu mamy przykład jak nie należy tego naprawiać. Niewiele osób zdaje sobie sprawę że te nity przepuszczają wodę a zastosowanie silikonu sanitarnego, czy tym podobnego, działa dobrze tylko na chwilę (jak to mówią aby dojechać do serwisu). Aby to skutecznie naprawić zastosuj uszczelniacz butylowy lub masę klejąco uszczelniającą. I jak Adam napisał bez demontażu listwy będzie to raczej leczenie syfa pudrem.

Edytowane przez AKISSJG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem. Ale nie wiem co byłoby najlepsze zamiast tych podkładek w środku? I co jest oryginalnie zamontowane?


ta nity zrywalne i sylykon wszystko załatwi  :czerwona: . Tu mamy przykład jak nie należy tego naprawiać. Niewiele osób zdaje sobie sprawę że te nity przepuszczają wodę a zastosowanie silikonu sanitarnego, czy tym podobnego, działa dobrze tylko na chwilę (jak to mówią aby dojechać do serwisu). Aby to skutecznie naprawić zastosuj uszczelniacz butylowy lub masę klejąco uszczelniającą. I jak Adam napisał bez demontażu listwy będzie to raczej leczenie syfa pudrem.

Poczytałem i wydaje mi się że sikalastomer 710 zda egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj tematu robaka w dziale hobby - sa tam jego i moje foty z rozbiórki przodu. Jest trochę roboty ale dasz radę. Szukaj białego sikaflexu w tubie.

Szukaj tematu robaka w dziale hobby - sa tam jego i moje foty z rozbiórki przodu. Jest trochę roboty ale dasz radę. Szukaj białego sikaflexu w tubie.

Nie trzeba zdejmować bakisty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj tematu robaka w dziale hobby - sa tam jego i moje foty z rozbiórki przodu. Jest trochę roboty ale dasz radę. Szukaj białego sikaflexu w tubie.

Nie trzeba zdejmować bakisty.

Przeczytałem artykuł :look: , bardzo pouczająca lektura . Już nie mogę się doczekać  kiedy się za to zabiorę. Niestety będę mógł dopiero za dwa tygodnie no ale to będzie sama przyjemność. Nad jeziorkiem w jednej ręce wkrętarka a w drugiej browarek. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia :)

Nie zapomnij o plandece, żeby zabezpieczyć po zdjeciu okna i otwarciu budki.

Oprócz wkrętarki będziesz potrzebował jeszcze piły do docięcia kantówek i płyt. Wyciskarki do sikaflexu, rozuszczalnika na palce jak zaczniesz usuwać stary uszczelniacz. O papierach sciernych i szlifierce nie wspomnę. 

Teraz żałuję, że wtedy nie miałem multinarzędzia - są w Lidlu czasami w  dobrej cenie. Tylko nie z Juli - tam kupiłem i miałem urządzenie warczącą - smrodząco - robiące dym )

Przydadzą się też ściski stolarskie, brzeszczot, biżuteria śrubowkrętów.

Koniecznie zobacz czy masz pęknięcia na bakiście - wtedy czeka cię jeszcze zabawa w szkutnika.


Patrzę na te zdjęcia... być może parapet nie oberwał bo jest wyżej niż płaska część bakisty.

Może trzeba tylko zdjąć i uszczelnić listwę..

Parapet wewnątrz masz płaski czy spuchnięty?

I obowiazkowo - otwory w narożnikach ! - są zdjecia w temacie, który czytałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia :)

Nie zapomnij o plandece, żeby zabezpieczyć po zdjeciu okna i otwarciu budki.

Oprócz wkrętarki będziesz potrzebował jeszcze piły do docięcia kantówek i płyt. Wyciskarki do sikaflexu, rozuszczalnika na palce jak zaczniesz usuwać stary uszczelniacz. O papierach sciernych i szlifierce nie wspomnę. 

Teraz żałuję, że wtedy nie miałem multinarzędzia - są w Lidlu czasami w  dobrej cenie. Tylko nie z Juli - tam kupiłem i miałem urządzenie warczącą - smrodząco - robiące dym )

Przydadzą się też ściski stolarskie, brzeszczot, biżuteria śrubowkrętów.

Koniecznie zobacz czy masz pęknięcia na bakiście - wtedy czeka cię jeszcze zabawa w szkutnika.

Patrzę na te zdjęcia... być może parapet nie oberwał bo jest wyżej niż płaska część bakisty.

Może trzeba tylko zdjąć i uszczelnić listwę..

Parapet wewnątrz masz płaski czy spuchnięty?

I obowiazkowo - otwory w narożnikach ! - są zdjecia w temacie, który czytałeś.

Właśnie najlepsze jest to że w środku nie ma żadnych śladów przeciekania wody. Mam nadzieję że wszystko skończy się tylko na demontażu listwy zewnętrznej i porządnym uszczelnieniu jej. GregorY a jeśli możesz to podpowiedz mi co najlepiej dać zamiast tych podkładek wewnątrz bakisty? Jak to jest wykonane w oryginale? Bo ja pomyślałem żeby dać pasek blachy o szerokości ok. 2 cm na całej długości no i przykręcić nierdzewne wkręty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdemontujesz listwę i ocenisz sytuację to sam będziesz wiedział co robić. Jeśli dobrze uszczelnisz pod listwą to bez znaczenia co zastosujesz od środka. Pomyśl nad podklejeniem paska z tworzywa od środka, klej wtedy wypełni Ci te wszystkie dziury po nitach, wzmocnisz bakistę i od razu będziesz miał płaszczyznę do której lepiej (trwalej) przykręcisz listwę.

Bakisty nie musisz demontować, a nawet nie powinieneś, bo to już jest remont generalny, a chyba teraz nie jest na to pora :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GregorY bardzo dokładnie i rzeczowo  mi to wytłumaczył  :ok: . Więc jak wrócę do domu to od razu się za to zabiorę i nie omieszkam zdać relacji z naprawy i może jakieś fotki uda się wrzucić. 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

W końcu  udało się uporać z przeciekaniem wody do bakisty :yay: . Okazało się że nie taki diabeł straszny jak go malują. Odkręciłem listwę wyczyściłem wszystko ze starego silikonu (bezbarwnego prawdopodobnie sanitarny) i okazało się że woda nie narobiła żadnych szkód jeśli chodzi o wnętrze. Skleiłem listwę na Sikaflex 11FC , na drugi dzień usunąłem naddatek i wszystko ładnie wyczyściłem. Zadowolony że skończone w jednej ręce browarek w drugiej wąż ogrodniczy zlałem ścianę wodą. I jakież było moje zdziwienie kiedy w bakiście znowu pokazała się woda. Po krótkim namyśle wpadłem na pomysł jak sprawdzić co się dzieje, wsadziłem syna do bakisty i jeszcze raz zlałem ścianę wodą okazało się że do wymiany uszczelka w otworze. Na szrocie dostałem uszczelkę i problem z wodą znikną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz GregorY. Dodam jeszcze że po zdemontowaniu listwy od wewnątrz dałem pasek z tworzywa żeby dziury po nitach zakleić jak podpowiadał Robak. Teraz zaczną się schody bo mam zamiar wziąć się za solar ale to temat na inny dział.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.