Skocz do zawartości

waga podkladkowa


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Rozmyślam nad taki zakupem?

Powód? Za duzo ostatnio mam "pecha" do kontroli drogowych z "budką" i ryzykuje wpadką z przeładowaniem.

 

https://www.reimo.com/de/suche

 

Co o tym sądzicie? Macie może inne propozycje? 

Średnio robie około 8 rejsów z "budką' w ciagu roku. Prawie za kazdym razem jestem prze......la...dowany  :hmm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli częściej bywasz w Pile niż w Karlsruhe to chętnie kupił bym na spółkę. Samemu kupić szkoda mi trochę kasy, ale  we dwóch, trzech to już by miało sens, w końcu to się używa kilka minut, a potem leży do następnego razu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, szukalem i znalazłem jeszcze taniej :]

 

http://www.obelink.de/technisches-zubehoer/chassis/reich-gewichtskontrollgeraet.html

 

Nawet dużo pozytywnych opinii o produkcie.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzięki. 

Spojrzę na  oferty z ebay.de

 

Ja nie mam wyjścia jestem ciągle przeładowany. Co prawda minimalnie ale to staje sie dla mnie powoli niebezpieczne.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza przyczepa wazy 1400 kg. Mozemy zaladowac do 1800 kg a samochod moze ciagnac 2100kg.

Po przejsciach, ktore mielismy jeden sezon jeszcze z C klasa teraz mamy luksus :]

Sasiadki przyjeciolki syn kupil pieknego LMC na dwoch osiach i nawet ciasta od mamusi na droge nie zabral, bo to wszystko wazy...

Teraz jego przyczepa jest na sprzedaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy taka . Tylko raz ja uzylismy jeszcze na Fendt.

Teraz juz sie nie wazymy bo mamy duzo zapasu kilogramow.

Na ebay jest za 80 € jakas

 

za 350 zł chętnie wezmę , przymierzam się od dawna do czegoś takiego i nie mogę trafić używanego 

 

a przydała by się służbowo i prywatnie też 

ja podjeżdżam na skład węgla i za piwko wiem ile waży

 nie każdy ma skład węgla po drodze  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz pecha do częstych kontroli z budką,powiec ile razy ważyli ciebie podczas tych kontroli

Co prawda ważyć mnie nie ważyli, ale za to bardzo szczególowo kontroluja pojazd i przyczepę. Ja akurat mam niemiecki dowod rej. ale wiem, ze na zawartośc w innych dowodach rej. nie zwracaja uwagi tylko wpisują nr VIN i maja pęlne dane pojazdu. Wydziały komunikacji wpisują rózne "abstrakcyjne" rzeczy nie tylko w Polsce i stad tak wnikliwie po nr VIN sprawdzają dane. Zaliczyłem dwa mandaty po 50 € za przekroczenie nacisku na kule i 35€ za źle zapięte rowery na przyczepie. To wszystko w tym roku. Zwazyc by mnie zapewne zwazyli tylko nie wiem czy mieli sprzet przy sobie? Byłem zmuszony przeładowywać troche rzeczy w przyczepie. 

Dodam, ze każdy element roweru (przykladowo dzwonek, lampka wypinana itp. ) musi być w transporcie zdemontowany. Równiez torby przypinane na rowerze tez. Nie maz znaczenia czy sa super dobrze zamocowane. Jedynym wyjątkiem jest pokrowiec w transporcie.

Sprawdzaja luzy na kuli, rozmieszczenie ladunku w przyczepie, nawet czy butla gazowa w trakcie jazdy była zakrecona. Przewód musi być odłaczony. Słowem czepiali sie wszystkiego.

Nie wiem, czy to jakaś akcja w tym roku?

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłem dwa mandaty po 50 € za przekroczenie nacisku na kule

 

Możesz sprecyzować czym się kierują w tym przypadku - dopuszczalnym naciskiem na kule z tabliczki na samochodzie?

 

Dodam, ze każdy element roweru (przykladowo dzwonek, lampka wypinana itp. ) musi być w transporcie zdemontowany. Równiez torby przypinane na rowerze tez. Nie maz znaczenia czy sa super dobrze zamocowane. Jedynym wyjątkiem jest pokrowiec w transporcie.

 

Co oznacza ten wyjątek z pokrowcem? Czy oznacza to, że jak masz pokrowiec, to nie musisz mieć zdemontowanych tych wszystkich pierdół z roweru, czy po prostu łaskawie pozwalają na pokrowiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.