Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem pompki do wody


newkal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam serdeczną prośbę o pomoc  :blagac: w podłączeniu na nowo elektryki w mojej "staruszce" bo napsociłem...Chciałem wymienić kostkę na nową i pogubiłem się w podłączeniu kabelków.

Narysowałem i ponumerowałem odręcznie schemat jak to wygląda w mojej cepce i może jakaś litościwa dusza sprawi, że będę mógł opłukać ręce wodą z kranu? Generalnie w szafce pod zlewem mam zbiornik z wodą, z którego do góry jest pompowana woda do zlewu i drugugi kranik jest w wc obok do umywalki. Było tak, że każdy kran podczas odkręcania kurka uruchamiał pompkę wody, ale po moich naprawach myję ręce w misce na zewnątrz (nie muszę dodawać, że żona jest dumna, że ma takiego elektryka  :yay: ). 

Jeżeli ktoś z Was mógłby mi pomóc, to będę zobowiązany :yes:

 

Dziękuję i pozdrawiam  :piwo: post-4068-0-13427200-1434636457_thumb.jpgpost-4068-0-35626700-1434636460_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem elektryczne zero, ale zanim się pojawi nasz Guru od elektryki i Ci rozrysuje dokładnie, jeśli Ci się spieszy to ja bym zrobił tak, że każde urządzenie podłączyłbym do zasilania osobno. Sprawdzisz czy działają, zaznacz, które jak ma być podłączone, a potem zbierz to do kupy i wkręć do kostek :)

Jeśli natomiast masz żonę bardziej awanturującą się, to przeprowadź badanie, którego kranu jej najbardziej brakuje i ten na szybko podłącz.

Edytowane przez Robak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do każdego odbiornika musi dojść faza i zero ( + i - )

jak użyjesz takiej kostki to musisz mostkować

na zasilaniu masz niebieski i brązowy i po pierwsze sprawdź czy jest prąd np. żarówką samochodową

 

włączniki styczniki są w kranach to one będą załączać

Edytowane przez marcin123 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym spróbował tak

 

attachicon.gifpost-4068-0-13427200-1434636457.jpg

 

a pompka bezpośrednio z zasilania działa?

Pompka działa. A ten trzyżyłowy przewód, który wychodzi ze ściany do wc to żółto-zielony to zasilanie bo tylko po takim podłączeniu działa spłuczka w WC...niezły bajzel, powoli zaczynam się poddawać  :no:

Pompka działa. A ten trzyżyłowy przewód, który wychodzi ze ściany do wc to żółto-zielony to zasilanie bo tylko po takim podłączeniu działa spłuczka w WC...niezły bajzel, powoli zaczynam się poddawać  :no:

Chyba po delektuje  :piwo:  się jeszcze mazurskimi klimatami a z kranami powalczę przy następnej wizycie...będę zdawał relacje. Dzięki za pomoc  :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, kraniki nie dają znaku życia przy tym podłączeniu :(

Jeżeli podłączysz wg mojego schematu połączeń, to możesz symulować włączenie/otwarcie kranu poprzez zmostkowanie przez chwile F i E w kostce.

Pompka powinna dać oznaki życia.

Jeżeli odezwie się pompka po zwarciu w/w styków to mikrostyki w kranach może faktycznie padły lub nie masz napięcia [b i C] i nie usłyszysz pompki...

Edytowane przez Exen (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podłączysz wg mojego schematu połączeń, to możesz symulować włączenie/otwarcie kranu poprzez zmostkowanie przez chwile F i E w kostce.

Pompka powinna dać oznaki życia.

Jeżeli odezwie się pompka po zwarciu w/w styków to mikrostyki w kranach może faktycznie padły lub nie masz napięcia [b i C] i nie usłyszysz pompki...

 

Najprawdopodobniej w niebieskim jest + a w brązowym - .

Poprzedni schemat powinien też zadziałać. Jednak mikrostyki w kranie powinny sterować biegunem dodatnim.

Bezpiecznik w tej opcji powinien być na obwodzie niebieskim [1]

 

Poprawione:

post-14479-0-37818000-1434692590_thumb.jpg

 

Celowo tym razem kranu z WC nie zaznaczyłem na schemacie aby uprościć i sprawdzić czy kran w kuchni działa.

Natomiast, jeżeli zółto-zielony [8] to zasilanie spłuczki, to podłącz je pod lub [E] w kostce i spłuczka zadziała.

Nie wiem, co z niebieskim? Czy to zasilanie dodatkowe, czy sterowanie kranem :niewiem:

Musiałbyś sprawdzić dokąd biegnie ten przewód.

Edytowane przez Exen (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.