Skocz do zawartości

Nypel 1/4'' x 1/4'' do gazu..


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich, kłaniając się nisko..! Problemem moim jest połączenie reduktora butli gazowej 11kg z instalacja gazową przyczepy..Koniec węża reduktora to nakrętka 1/4" , instalacja przyczepy, też kończy się taką samą nakrętką..! Gdzie mogę zakupić nypel 1/4" x 1/4" ,który to wszystko "pożeni"..! W kilku miejscach pytałem,nawet blisko zakup był i nagle info, brak takiego nypla...!  Podpowiedzcie proszę, przecież to forum ,to wszechnica wiedzy wszelakiej..! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

poszukaj na http://igaz.pl/,

Witam..! Po wielkich bojach i ciężkich zmaganiach, dostałem ów nypel w '' igaz.pl ''..! Spełnia swoje zdadanie w przyczepach nowych i nowszych od mojej..Starowinka moja i poprzedni właściciel Helmut z Niemiec /ambitnie manualny był/.. Aby temat zamknąć to; przycięcie alum. rurki fi 8mm wąż do gazu,zaciski do węża,przed korzystaniem ,pędzelek ,mydło rozpuszczone i SZCZELNOŚĆ  instalacji musowo spr...Wszystko O'k..! Nypel  1/4x1/4 gwint lewy i prawy, do dyspozycji potrzebujących...Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

Nie będę zaczynał nowego tematu. Potrzebuję nypel 1/4 x 1/4 gwint najlepiej 2x LEWY. Chcę wymienić całe przyłącze gazu - jestem na etapie rurki 8mm z cepki - na niej śrubunek 1/4 prawy który będę pewnie chciał uciąć i zrobić nowy... Nypel nie wiem czy standardowy - w oryginale od strony instalacji gwint miał długość 5-8 mm (pod śrubunek tylko), a z drugiej strony przechodził przez podłogę bakisty i był zakręcany nakrętką i potem śrubunek więc długość gwintu 23mm.

Ktoś wie gdzie coś takiego dostać? Czy jednak tokarz?

Nie jestem do końca przekonany, czy ten mosiądz można 2x skręcać, czy za każdym razem wymiana na nowy?

Aaaa i jeszcze zapytam - jest specjalny smar gazowy do tych śrubunków.. Na forum linki tylko do zagranicznych sklepów - w Polsce tego nie wygrzebałem. Czym to najlepiej doszczelniać?

 

EDIT:

Śrubunek międzygrodziowy RVS8 - tego potrzebuję. Fajnie, jakby sklep miał pozostałe akcesoria - wąż, reduktor.

EDIT2:

Sorka... Niewyspanie robi swoje :). igaz okazuje się, że ma takie cuda. Źle szukałem (nypel).
https://www.igaz.pl/index.php?p779,srubunek-grodziowy-prosty-rvs8

 

Edytowane przez archivi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja również się podepnę pod temat. Jestem na etapie wymiany elementów gazowych w bakiście na nowe, tzn, standardowo: butla, reduktor karawaningowy, adapter kamperfit i wąż gwintowany. Po poprzedniku odziedziczyłem angielski reduktor, wąż 8 mm nasunięty na rurkę miedzianą 10 mm (suwmiarka pokazała mi 9,6 mm czyli pewnie jest to rurka 10 mm) i zabezpieczony opaską. Po zdjęciu opaski tak ciasno jest wsunięty, że nie mogę go zdjąć z rurki, ale to wystarczy skrócić rurkę brzeszczotem i będzie po wężu. 

Problem mam z zakupem odpowiedniego nowego węża gazowego. Jak rozumiem potrzebuję coś takiego skoro mam "gołą" rurke miedzianą?
https://www.igaz.pl/index.php?p808,waz-do-gazu-rvs8-x-1-4lh


Tylko tu jest rozmiar 8 mm (i w każdym sklepie tak jest), a nie mogę znaleźć węża ze złączem rvs10. Może zna ktoś sklep w sieci lub jakiś sklep stacjonarny w Krakowie lub okolicach gdzie można dostać taki wąż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, MichalVRL napisał:

Tylko tu jest rozmiar 8 mm (i w każdym sklepie tak jest), a nie mogę znaleźć węża ze złączem rvs10. Może zna ktoś sklep w sieci lub jakiś sklep stacjonarny w Krakowie lub okolicach gdzie można dostać taki wąż?

A ten? Powinien chyba być dobry:

https://gok.pl/produkty/caravaning-camping/caravaning-camping1/weze-caravaning-camping/Waz-gazowy-1-4-LH-UEM-x-RVS-10-x-800-PS-10-bar?_route_=produkty/caravaning-camping/caravaning-camping1/weze-caravaning-camping/Waz-gazowy-1-4-LH-UEM-x-RVS-10-x-800-PS-10-bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup tutaj złączkę do rurek miedzianych 8/10 mm     http://wszystkonagaz.pl/zlaczki-redukcje-dysze-2.html       .Zamontuj u siebie tą złączkę na przewód 10 mm a w drugim końcu wsadź mały kawałek rurki 8 mm i dalej sprawa prosta kup tego węża na 8mm posprawdzaj szczelność  i wszystko ma działać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko że jak będziesz ciął rurkę brzeszczotem to opiłki z rurki dostaną się do jej środka.
Wczesniej czy później zapchają jakąś dyszę od trumy, kuchenki czy lodówki i będziesz miał dopiero problem.

Jeżeli wężyk jest wsadzony na ścisk i się "zwulkanizował" z nia to najlepiej przetnij go po długosci na rurce i "obierz" jak pomarńczę.
Unikniesz zabrudzenia instalacji opiłkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.