Skocz do zawartości

Pęknięcie ściany bakisty


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pilnie rady.

Pojechałam dziś po przyczepę, żeby zrobić badania techniczne i zauważyłam, że w ścianie bakisty jest pęknięcie. Gdy od strony bakisty patrzyłam w ten róg jest wyraźnie widoczne. Szczelina ma ok 1 mm na długości ok. 15 cm. Jest na zagięciu plastiku w miejscu, które zaznaczyłam na zdjęciu.

Ścierka, która leżała w rogu bakisty była mokra, prawdopodobnie po wczorajszym deszczu.

 

Powiedzcie mi, proszę, czym zakleić takie pęknięcie?

 

Jeszcze tylko jutro do południa jest syn, który pomógłby mi w tym więc zależy mi na czasie.

post-3270-0-60713300-1432568191_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, Andrzej, byłoby najprościej, ale w promieniu 100 km nie słyszałam o firmie, która zajmowałaby się naprawą przyczep ani łódek (bo taka chyba też mogłaby być)

 

Chyba, że podpowiesz mi, jakiej branży mogłaby to być firma? Bo samochodowa chyba nie? :>:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, bardzo dziękuję Panowie! Pojadę do swojego mechanika - niech oceni, czy da się zaspawać.

A jak nie - zastosuję to włókno szklane, które poleca TOM. Chyba, że mechanik coś innego podpowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola, znalezione w necie

- na wylocie na nisko za unimetem kawałek jeszcze jest na plocie reklama i tam spawaja

- spawanie plastikow regenracja owiewek motocyklowych zdezakow wraz z malowaniem tel. kom.: 570 065 347

- Spawa plastik na Zasaniu 89 (Sudoły)

- Plastik spawa też facet na górce jak jedziesz do Rozwadowa to po lewej stronie skrzyżowania w domkach koło prywatnego przedszkola.Jest duży szyld widoczny ze skrzyżowania,właśnie po tym szyldzie tam trafiłem.
 
To tak na szybko, niestety sama już musisz na miejscu zweryfikować ogłoszenia. Szukaj spawania plastiku, zderzaków, ogłoszenia takie dość często się pojawiają.
Ogłoszenia w branży samochodowej, nie przyczepy kempingowe.
Większość ścian przednich daje się pospawać, chyba, że ze względu na zmęczenie materiału plastik jest zbyt kruchy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu - do kompletu - patrząc na zdjęcie - dodałbym początki problemów z dolnym narożnikiem.

Pomacaj podłogę wewnątrz w tym miejscu i zobacz podłogę od spodu.

 

Co do pęknięcia - spawanie plastików w tym miejscu to tylko wizualny wodotrysk.

Pękniecie mogło pójść pod listwę co oznacza dalsza iniekcje wody.

Całe szczęście nie ma tam żadnej drewnianej konstrukcji tylko dalsza część bakisty, niemniej po spawaniu trzeba kontrolnie po deszczu zaglądać do środka bakisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Miodzio! Jak już wiem, że mechanik może pomóc, to przede wszystkim pójdę do mojego osobistego od lat, któremu ufam. On najwyżej poleci mi kogoś, jeśli sam takich rzeczy nie robi.

 

Ja po prostu nie wpadłam na to, że można to pospawać. Pomyślałam tylko o klejeniu...

 

Edit: Już się skonsultowałam z moim mechanikiem i dostałam namiary na spawaczy plastiku. Pojutrze tam pojadę.

 

Gregor, dolny narożnik miał bliskie spotkanie z latarnią przy cofaniu 4 lata temu i został nieco zniekształcony, ale nieszczelności nie stwierdziliśmy (jeszcze z mężem 2 lata temu)

A gdy piszesz o podłodze masz na myśli podłogę we wnętrzu przyczepy - dobrze rozumiem?

 

Sprawdzę ją oczywiście, jak mówisz.

Edytowane przez JolaR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Własnie jestem na etapie naprawy takiego samego pęknięcia jak u Was. Zauważylem taką samą usterkę pod koniec zeszłorocznych wakacji. To pękniecie "to pikuś". ważny jest powód. A to niestety (przynajmniej u mnie) obsunięcie całej przedniej ściany (tej pod oknem). A przyczyna to niestety zgniłe listwy pionowe w narożnikach oraz poziome pod oknem i przy podłodze. Piszę to nie na podstawie domysłów tylko w oparciu o fakty. Na dzień dzisiejszy mam rozmontowany cały przód przyczepyi pomalutku docinam, impregnuję i spasowuję "klcuszki". Na forum jest opisana naprawa tego typu , ale zbyt łagonie ujęte są problemy z wykręcaniem śrubeczek, rozpadającą się bakistą czy też wyrywaniem starych listew. Obym się mylił, ale zajrzyjcie do bakisty w górę, czy nie opada wam ściana, albo zróbcie to samo od środka - szczelina będzie po lewej stronie pod parapetem. Bakistę wymontowaną posklejałem matą z "żywicą epidianowa" (casto). Wygląda, że się będzie trzymać. Ale to tylko ogólne problemy, wiem że do końca daleko i nie bedzie łatwo, ale życzę sukcesów.

Edytowane przez Lencek1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją popękaną bakistę spawałem w firmie gdzie spawają zderzaki i inne cz. samochodowe. Niewiele to dawało. Dopiero wtopienie siatki w okolice pęknięcia i pospawanie dało pożądany rezultat. Pękanie jest rzeczywiści spowodowane lichą konstrukcją drewnianą czytaj podgniłą - wyraźnie to napisał Lencek1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.