Skocz do zawartości

Tomek1975 poszukuje przyczepy


Tomasz1975

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

zapadła decyzja i rozpoczynam przygodę z karawaningiem :]

 

Poszukuje przyczepy i założyłem sobie takie kryteria: mam nadzieję, że nie zbyt wymagające i na rynku są takie przyczepy...

 

1. DMC do 880 (masa auta 2 620)

2. nie chcę przekraczać 3,5T

3. przyczepa dla 4 os. 2+2

4. Pełny węzeł sanitarny... i tutaj mam największy problem...

 

Koszt tak do 8-9 tys.

 

Dziękuję za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe DMC jak na 4 osoby, zostają chyba Angielki z zaniżonym DMC :hmm:

No a co to jest pełen węzeł sanitarny według Ciebie :niewiem:

Auto masz strasznie ciężkie, może jednak warto pomyśleć o większej przyczepie

aby było wygodnie, wiem że viazłodziej jest upierdliwy, ale czasami warto

się poświęcić aby  wypoczywać wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

zapadła decyzja i rozpoczynam przygodę z karawaningiem :]

 

Poszukuje przyczepy i założyłem sobie takie kryteria: mam nadzieję, że nie zbyt wymagające i na rynku są takie przyczepy...

 

1. DMC do 880 (masa auta 2 620)

2. nie chcę przekraczać 3,5T

3. przyczepa dla 4 os. 2+2

4. Pełny węzeł sanitarny... i tutaj mam największy problem...

 

Koszt tak do 8-9 tys.

 

 

 

 

Dziękuję za pomoc...

Się nie da tak legalnie, musisz temat jeszcze raz przeanalizować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

zapadła decyzja i rozpoczynam przygodę z karawaningiem :]

 

Poszukuje przyczepy i założyłem sobie takie kryteria: mam nadzieję, że nie zbyt wymagające i na rynku są takie przyczepy...

 

 

 

Koszt tak do 8-9 tys.

 

Dziękuję za pomoc...

To miłe, że niejako z góry dziękujesz za pomoc. 

Tu to jednak raczej Ty czegoś szukasz, tracisz troszkę czasu wertując i przeglądając oferty.

A jak znajdziesz coś co Ci odpowiada cenowo i rozkładowo i wagowo , to podajesz linka 

do konkretnej przyczepy. Wtedy rozpoczyna się oglądanie fotek i dyskusja.

Mówiąc wprost- przyczepę trzeba poszukać samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

880 dmc - przy 4 osobach to jak chłopaki piszą - mało realne.

Tu masz fajną stronę na wyszukiwanie angielek np po DCM

http://www.caravantalk.co.uk/caravan-specifications

ale minimum to 1000 kg...

Jak szukałem swojej to najniższe dmc znalazłem 950 kg....

Możesz szukać zarejestrowanych w PL jako lekkie - do 750 kg, ale wiesz pewnie z czym to się może wiązać na drodze...

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Chateau może i mieć DMC = 850kg. Ma 350 cm i miałem Buerstnera z w tym wymiarze z takim DMC.

Pietrus jest tu dokładany, jak napisał Bartek, po mistrzowsku ;).

 

Co do Dethlefsa to DMC przekombinowane. 400cm i 750kg DMC, może i da się uzyskać ale tylko bez ładowności choć i tak nie byłbym pewny.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taką małą DMC można francuskę czasem trafić. Ja miałem kiedyś 800 dmc , i naprawdę miejsca było dostatnio w niej. Tylko dobrze sprawdzaj czy sucha, ja na swojej wtopiłem....

Wyglądają mniej więcej tak: http://otomoto.pl/oferta/sterckeman-fjord-390cp-ID2bADRW.html

 

http://otomoto.pl/oferta/sterckeman-fjord-370-e-lozko-pietrowe-gratis-polecam-ID6y5mj9.html

Choć obydwie nie wyglądają zbyt dobrze ., to chciałem tylko zobrazować

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie będzie łatwo i chyba muszę zweryfikować wstępne założenia i jednak iść w większe DMC.

z tym DMC to miałem plan bo potrzebuję przyczepę do małej przeróbki pod kątem turystyki off-roadowej i te małe gabaryty i lekkość są atutem niedoprzecenienia.

Wiem, że off-road rzadzi się innymi prawami i stosowane sa tam przyczepki innej konstrukcji ale mój off-road jest wagi lekkiej i to raczej przechadznie sie po szlakach przejezdnych więc i przyczepka moze być i wyższa i ciut cięższa.

 

A że jest nas czworo to ten węzeł sanitarny (kibelek, umywalka, prysznic) musi być. To wymóg damskiej części ekipy :-)


Ta http://allegro.pl/pr...66.html#thumb/7 spełniałaby moje kryteria i jest chyba fajna. Oceńcie ją pod kątem technicznym. Może ktoś z Was ją już oglądał i może coś więcej powiedzieć o jej stanie. Wiadomo internet przyjmie wszystko a co innego na żywo..

 

no i ten parametr: DMC 800kg., MASA WŁASNA 665kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.