Skocz do zawartości
Gitner

Francja - co warto zobaczyć w okolicy Montpellier?

Rekomendowane odpowiedzi

Gitner

Witam

Za miesiąc wylatuję na 7 dni do Francji i ląduję w okolicach Montpellier, tam będę miał bazę noclegową i dostęp do auta. Lecimy w 4 osoby. Jeden dzień przeznaczam na powitanie z familią, jeden na leżenie nad morzem, a w pozostałe dni chcę zwiedzić okolice - wypady na cały dzień. Może ktoś nawiedział ten region i poleci fajne miejscówki do zwiedzenia?

Gitner

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ir & Ed

@Gitner  > ...a w pozostałe dni chcę zwiedzić okolice - wypady na cały dzień.

Montpellier  < info >  więcej

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gitner
Witam

Trochę czasu już zleciało od powrotu, w Montpellier obejrzałem tylko rekinarium / oceanarium. Moja baza mieściła się nad samą zatoką w Balaruc les Bains. Po drugiej stronie zatoki jest piękne portowe miasteczko Sete, taka mała Wenecja, z punktu widokowego na szczycie góry - miasta jest widok na kilometrowe plaże morskie ciągnące się do Agde. Przy plażach jest kilka parkingów dla kamperów i przyczep, pobyt przez 48h jest darmowy, na parkingach są pawilony z łazienkami

post-14692-0-55811100-1439826482_thumb.jpg

post-14692-0-37022300-1439826468_thumb.jpg

Polecam zwiedzić ogrody JARDIN de ST-ADRIEN  http://www.jardindesaintadrien.com, dawne ogrody rzymskie, które zostały przez obecnego właściciela w latach 90-tych odbudowane.

post-14692-0-43920300-1439826480_thumb.jpg

Warto też odwiedzić Beziers i słynne 9 śluz na Canal du Midi http://www.beziers-in-mediterranee.com, polecam zwłaszcza wycieczkę statkiem po śluzach i kanałach, płynie się między innymi mostem do Beziers.

Przepiękne widoki są przy najwyższym wiadukcie Europy w Millau, tam warto udać się na taras widokowy, a także usiąść w mini kinie i obejrzeć promocję okolicy - świetne filmy reklamujące co warto zwiedzić. 

post-14692-0-55822900-1439826476_thumb.jpg

post-14692-0-29419600-1439826474_thumb.jpg

post-14692-0-61337600-1439826475_thumb.jpg

Zachwyciłem się też mostem diabła i jego okolicą w St-Jean-de-Fos, tam też kilka km dalej jest fajna jaskinia Grottes de Clamouse  http://www.clamouse.com, odwiedziłem jeszcze drugą Grottes de Labeil w miejscowości Hameau Labeil,  http://www.grotte-de-labeil.com. Jaskinia będąca prywatną własnością od wielu lat i widać, że właściciele dbają o nią. Jaskinie zwiedza się z przewodnikiem, w jednej można wynająć audio tłumacza, w drugiej dostałem opis po angielsku.

post-14692-0-11575200-1439826479_thumb.jpg

post-14692-0-57421900-1439826469_thumb.jpg

Nie wspominam o pięknych wiekowych, ale zadbanych wioskach, małych miasteczkach, winnic, które zapraszają na degustacje i zakupy. Ceny żywności i piwa są tańsze niż w Polsce. Bywałem częstym gościem na targach, gdzie również można próbować francuskiej i kolonijnej kuchni, po przejściu od początku do końca byłem już najedzony :) Południowe owoce mają inny smak niż te nasze marketowe. Melony mogłem jeść jeden za drugim.

post-14692-0-22168400-1439826472_thumb.jpg

Minus to oczywiście pogarda francuzów do języka Szekspira. Po Francji jeździłem z mapą, drogi są bardzo dobrze oznaczone, tak samo do atrakcji turystycznych prowadzą drogowskazy. Będąc w jednej atrakcji, brałem ulotki do kolejnych, w kolejnych do kolejnych itd..

Wrócę tam na pewno w przyszłym roku :) a marzy mi się podróż po południowej Francji z cepką.

Pozdr
Gitner

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ir & Ed

@Gitner  > ...a marzy mi się podróż po południowej Francji z cepką.

Gotowiec z cepką południowa Francja (znajdź = przybliż)

Pozdrawiamy z Francji,  kierunek Hiszpania...

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gitner

Zazdroszczę Wam takiego rajdu. Niestety nie jest on obecnie na moją kieszeń. Mogę sobie pozwolić jedynie na odwiedziny rodziny w Balaruc i stamtąd zwiedzać okolice.

Pozdrawiam z Polski :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
przemas998

Cześć,

Właśnie wróciliśmy z południowej Francji, przy czym stacjonowaliśmy w Valras Plage, czyli jakieś 80 km od Montpellier. Zwiedziliśmy kierując się w stronę Hiszpanii: Carcassone, Narbonne i Beziers. Odległość od Montpellier 154 km, 97 km i 87 km odpowiednio. W drugą stronę w odległości 96 km masz Awinion, który też warto odwiedzić. W pałacu papieży mają audioprzewodniki po polsku :)

Miłego zwiedzania :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gitner

Późno, ale dzięki za info. W tym roku ponownie Balaruc k/Montpellier, 2 tygodnie w czerwcu, więc czasu będzie na zwiedzanie kolejnych atrakcji :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ir & Ed

@Gitner  > ...W tym roku ponownie Balaruc k/Montpellier, 2 tygodnie w czerwcu...

My startujemy  ~trzeciej dekady maja 2016.
Marzy nam się marszruta z trzema noclegami, na pewno będzie więcej...

Pozdrawiamy,
Ir & Ed

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi