Skocz do zawartości

jak to jest z tą Anglią?


SaintMaster

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Jestem Michał, mam 23 i chciałbym zacząć przygodę z przyczepami :) Za ok miesiac wyjezdzam do Anglii na ok 4 miesiące do pracy i wpadlem na pomysl aby wlasnie tam kupic pierwszya przyczepe. Praca nagrana, konto zalozone i.. pokoje do wynajęcia w miejscowosci za srednio 600-800 funtow na miesiac(praca przy samej plazy. Miasto wells next the sea) Wpadlem na pomysl aby mieszkac w przyczepie przez ten czas a pozniej sprowadzić ją do polski za 200funtow po znajomosci. Odpowiedzcie mi na pare pytan jesli mozecie.

1.Co po zakupie? Spisuje umowe. zawoze na miejsce docelowe (plac kolo restauracji w ktorej bede pracowal)

2. Czy trzeba ją gdzieś rejestrowac aby po prostu stala? Nie będę się nagdzie poruszal

3. Czy po zakupie muszę gdzies zglaszac zakup itd?

4.przyczepa wroci na lawecie, więc na drodze bedzie tylko po zakupie do miejsca docelowego.

5. Czy czekają mnie jakiekolwiek oplaty po zakupie?

6. Jakie dokumenty musze miec aby moc legalnie sie poruszac z przyczepa po polsce?

Z gory dziękuję za pomoc i przepraszam jesli byly odpowiedzi na forum a ich nie znalazlem. Pozdrawiam serdecznie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SaintMaster  >  Za ok miesiac wyjezdzam do Anglii ...

 

Zachęcamy do pielgrzymowania w kraju do:

1. Wydział Komunikacji

2. Urząd Skarbowy

Otrzymasz rzetelne i aktualne info z pierwszej ręki ...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SaintMaster  >  Za ok miesiac wyjezdzam do Anglii ...

 

Zachęcamy do pielgrzymowania w kraju do:

1. Wydział Komunikacji

 

Otrzymasz rzetelne i aktualne info z pierwszej ręki ...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

 

niezła pielgrzymka,

wells-next-the-sea -> swansea (DVLA) = 291mil (wg google)

 

1.

średnio to widze ze taki właściciel ci pozwoli trzymac 4 miesiace przyczepe obok jego baru

a jeśli byłby to teren publiczny to sprawdz ile kosztowałby parking przez te 4 miesiace.

 

pomyślałes co z praniem, gotowaniem, zmywaniem itp?

prąd/wode będziesz pobierać z baru?

 

jeśli miałbyś shify 'do bólu ile wytrzymasz lub chcesz' (np po 12h) oraz wszystko zapewnione (jedzenie, pranie, toalety-prysznice) to 4 miesiace mozna tak wytrzymać,

ale jakbys mial pracowac po 8h/dzien (~40h tydzien), zajedziesz tam i dopiero organizujesz zakup przyczepy, transport, parking, mieszkanie w niej,

i mało tego jesteś bez samochodu, który legalnie może tą przyczepe ciągnąć (nic nie piszesz ze masz) to sobie odpuść.

 

 

na dobrą (suchą, sprawną a nie trupa) przyczepe musisz wydac tyle co na mieszkanie przez 4 miesiace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wschodnioeuropejscy kierowcy nie od dziś stawiają przyczepy na jardach swoich firm, zeby oszczędzić na mieszkaniu w "weekendy". W sumie jak masz miejsce to czemu by tak nie pomieszkac wakacyjnie ? Moim zdaniem to większa prywatność niż mini pokoik we wspólnym mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja,w ogole teraz,latem przez 4 miesiace jezeli tylko bedziesz mial miejsce na przyczepe,to jest to lepszym rozwiazaniem niz "pokoik" i nie wiadomo jacy "wspollokatorzy..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Odpowiedzcie mi na pare pytan jesli mozecie.

1.Co po zakupie? Spisuje umowe. zawoze na miejsce docelowe (plac kolo restauracji w ktorej bede pracowal)

2. Czy trzeba ją gdzieś rejestrowac aby po prostu stala? Nie będę się nagdzie poruszal

3. Czy po zakupie muszę gdzies zglaszac zakup itd?

4.przyczepa wroci na lawecie, więc na drodze bedzie tylko po zakupie do miejsca docelowego.

5. Czy czekają mnie jakiekolwiek oplaty po zakupie?

6. Jakie dokumenty musze miec aby moc legalnie sie poruszac z przyczepa po polsce?

...

Chyba nie bardzo zależy Ci na tej wiedzy, ale jako nowicjuszowi w skrócie napiszę.

1. Spisujesz umowę kupna z właścicielem , najlepiej dwujęzyczną. Angole to barany, będzie się stawiał przed udostępnieniem swoich danych. Musisz z góry go uprzedzić że w PL budki muszą być zarejestrowane a umowa z danymi to dowód jej zakupu legalnego.

2. W UK nie rejestruje się przyczep, jest obarczona tylną lub trzecią tablicą rejestracyjną dowolnego holownika.

3. Nie.

4. Logistyka.

5. U diagnosty na pierwszym badaniu oraz w WK koszty rejestracyjne. US omijasz.

6. Dowód rejestracyjny i ubezpieczenie.

...

 

 

na dobrą (suchą, sprawną a nie trupa) przyczepe musisz wydac tyle co na mieszkanie przez 4 miesiace.

Tak, ale budka staje się własnością a mieszkanie nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Tak. Będę stal zaraz kolo baru. Prysznic pranie, prad mam zapewniony. Juz bylem tam 2 lata temu i zaprzyjaznilem sie z właścicielami. Latwo zabłysnąć pracą przy angliku więc cenią sobie polaków mimo plot i opini wyssanych z palca na interii... :) Mam nadzieję, ze wszystko pojdzie sprawnie. Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.