Skocz do zawartości

Elektryka w Abi Marauder


Bienias

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przymierzam się do porządków w mojej instalacji i docelowo montażu movera i paneli ale najpierw muszę się z nią zapoznać i tak mam kilka pytań:

1. czy ten prostownik ładuje aku po podłączeniu 230v (nie mam miernika wiec ciężko mi sprowadzić),

2. czy podłączenie szarej wtyczki do auta spowoduje ładowanie aku czy tylko działanie lodówki i oświetlenia?

3.terma chodzi mi na gazie ekstra ale nie wiem jak sprawdzić 230V i 12V - czy ona ma taką opcję, bo wyświetlacz biedny (choć na obudowie jest mowa o 230V i 12V - chyba ze tylko iskrownik na tym działa). Ponadto wyświetlacz nic nie pokazuje poza mrugnięciem na żółto diody low battery podczas wyłączania - może power on jest spalona - jak to rozkminić ;)

4. czy ta czarna skrzynka to bezpieczniki od szarej wtyczki?

 

Dziękuję za pomoc.

 

Zdjęcia całej mojej instalacji.

 

post-16942-0-31540400-1430736324_thumb.jpg

post-16942-0-27735100-1430736326_thumb.jpg

post-16942-0-66106800-1430736327_thumb.jpg

post-16942-0-90337500-1430736328_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

mam też angielkę, i dwa kable podłaczeniowe. Były dwa kable podłaczeniowe.   Postanowiłem przerobić gniazdo w samochodzie oraz wtyczkę w przyczepie na 13PIN. Chodziło mi głownie, abym miał zasilanie 12V  w trakcie jazdy samochodem (lodówka w przyczepie).  Dodatkowo mam drugą, dodatkową przenośną lodówkę 12V  w luku bagazowym - super sprawa.  Teraz mam zasilanie na czas jazdy.  Jak jadę,  na panelu sterowania przełacznik ustawiam na CAR.  Napewno działa mi zasilanie 12V  w luku bagazowym.  Nie miem sprawdzić, ustawić zasilania  lodowki oryginalnej na 12V.  Nie jest wyczuwalne obnizenie temperatury w lodówce.  Długo musi popracowac na 220V  aby czuć było chłodzenie w "zamrażalniku".  Wg mnie, teraz w trakcie jazdy  poprzez  prostownik zasilany jest  akumulator -  a  z niego czerpie prąd lodówka 12V  i inne odbiorniki - oswietlenie.  Muszę rozpracowac teraz jak mają być ustawione właczniki na panelach,  aby lodówka głowna też była zasilana 12V  w trakcie  jazdy samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Ja też mam problem z rozszyfrowaniem systemu zasilania lodówki na 12V, ale nie zdążyłem tego sprawdzić, bo cepkę mam dopiero parę dni...Wydaje mi się jednak że zasilanie lodówki 12V jest osobne z jednego z pinów szarej wtyczki, a ładowanie aku cepki to inna sprawa i inny, niezależny pin. ( ktoś już pisał na forum że tak jest)

 

A jaki masz rocznik ABI? Zgaduję że... 1999 rok ?

 

pzdr! Nix

Edytowane przez Nix2 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Nie wiem, czy piszesz do mnie czy do Zbyszka ;)

W moim problemie ustaliłem, że

1. prostownik ładuje aku

2. wtyczki szarej nie podłączałem ale podobnie jak Zbyszek będę przerabiał na 13 pin to sprawdzę czy ładuje aku, ale chyba jest tak jak piszesz, że ładowanie może być z innego pinu

3. terma działa elegancko na gazie i na 230 - panel miał spalone diody, po wymianie wszystko jest czytelne

4. czarnej skrzynki nie sprawdzałem jeszcze

 

Zbyszku, najlepiej chyba będzie sprawdzić, czy działa na 12V poprzez wpięcie multimetru w instalację....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bienias, to powyższe pisałem w zasadzie do Zbyszka:)

 

Lodówkę czy startuje łatwo sprawdzić od ręki- jeśli działa pobiera ok. 100W i widać spokojnie w momencie włączania spadek napięcia.( lekkie przygaśnięcie dowolnej kontrolki/ żarówki/ Oczywiście woltomierz też to wskaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.