Skocz do zawartości

energoblok i akumulatorY


Rapido77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie .Chodzi o ogolnie działanie energobloku , to wszystko jest w kamperze   nie jest to fabryczny produkt ale nie też jakiś lipny system  cała zabudowa auta pochodzi z 2005r .Wszystko na panelu niestety po niemiecku :( napisze jak to mniej więcej działa pomińmy wskażniki czystej i brudnej wody , włącznik pompki wody .

NETZ to jak jest podpięte 230v  to działa ładowane aku,jest 12v i 230v w gnizdkach 230v

HAUPT  to taki głòwny włącznik panelu/domu/12v

LADEN -jakieś ładowanie tej kontrolki nigdy nie widziałem zapalonej (chociaż nie sprawdzałem podczas pracy silnika)

UNTERSP. nie wiem co oznacza sam skròt - się zapala jak zdycha akumulator domowy ,gaśnie cały panel zostaje tylko ona

VOLTOMETR - na wyświetlaczu (jak przełącze ten srebrny ,,dynks,, niżej ) mam napięcie akumulatoròw a przełącznikiem MASSEN sprawdzam to na 1lub 2aku 

LADEN -przycisk obok MASS

 
Co?
Gdzie?
Metalowiec. PHPU. Opara B.T. w mieście: Piaseczno
 

EN działa podobnie ładujemy aku 1 lub 2

NOTVERS - nie wiem co znaczy ten skròt ani do czego służy komtrolka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie .Chodzi o ogolnie działanie energobloku , to wszystko jest w kamperze   nie jest to fabryczny produkt ale nie też jakiś lipny system  cała zabudowa auta pochodzi z 2005r .Wszystko na panelu niestety po niemiecku :( napisze jak to mniej więcej działa pomińmy wskażniki czystej i brudnej wody , włącznik pompki wody .

NETZ to jak jest podpięte 230v  to działa ładowane aku,jest 12v i 230v w gnizdkach 230v

HAUPT  to taki głòwny włącznik panelu/domu/12v

LADEN -jakieś ładowanie tej kontrolki nigdy nie widziałem zapalonej (chociaż nie sprawdzałem podczas pracy silnika)

UNTERSP. nie wiem co oznacza sam skròt - się zapala jak zdycha akumulator domowy ,gaśnie cały panel zostaje tylko ona

VOLTOMETR - na wyświetlaczu (jak przełącze ten srebrny ,,dynks,, niżej ) mam napięcie akumulatoròw a przełącznikiem MASSEN sprawdzam to na 1lub 2aku 

LADEN -przycisk obok MASEN działa podobnie ładujemy aku 1 lub 2

NOTVERS - nie wiem co znaczy ten skròt ani do czego służy kontrolka ?

SCHEIBETÜR - nie mam pojęcia do czego służy   :( może ktoś wie 

 

W szafce są jakieś skrzyneczki elketryczne , są tam też jakieś bezpieczniki jak domowe do 230v , i jakaś ewolucja prostownika z oznaczeniem że jak jest poniżej 12V to ładuje - czerwona kontrola i jak jest ok to zielona kontrolka .

Ogòlnie Pytanie jak to powinno działać chodzi mi głòwnie o to doładowywanie poniżej 12,5v .Akumulator mam ogòlnie mały jakieś 55AH - wiem .Działa to tak że jak odpale nawiem Trumy plus trochę LEDòw to mi zdycha po kilku minutach , wtedy odpalam 230v i mam stabilne 12v z tego prostownika pewnie .Zaczyna się wtedy też ładowanie aku z tego jakby prostownika  , problem w tym że ta czerwona kontrolka i samo ładowanie trwa chwilę - niby jest zielone , jak wyłącze 230v i zostane na 12v z aku to zdechnie znowu za kilka chwil .Jak zostawie 230v to to  ładownie jakby trwa znaczy ogòlnie jest na zielono i co kilka chwil cyknie (nie trzeba patrzeć bo słychać ) na czerwone  czyli ładowanie ale też na chwile .Ogòlnie więcej jest czasu ZIELONEGO niż CZERWONEGO.Czy to tak ma działać , czy coś jest żle , może akumulator uszkodzony?

post-19032-0-85109900-1430599360_thumb.jpg

Edytowane przez Rapido77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Trzecie hasło pod literą "E"
 

W zasadzie na większość pytań, sam sobie odpowiedziałeś.
Twój panel jest "domowej" roboty, być może i cała reszta, więc wszystko pozostaje w sferze domysłów.
Wygląda na to, że akumulator jest już do wymiany. Pytanie tylko, czy na podstawie widoku posiadanych urządzeń, uda Ci się prawidłowo dobrać typ oraz pojemność nowego akumulatora.

 

"Untersp." (Unter spannung) oznacza, że napięcie na akumulatorach jest już za niskie i dla ich bezpieczeństwa, "jakiś" układ odłącza od zasilania wszystkie obwody.
"Netz" - sieć ~230 V
"Ein"  włączony
"Haupt" główny wyłącznik
"Laden" kontrolka ładowania
"Wasserp." (Wasserpump)  pompa wody
"Schiebetür" nie wiem, mogę się domyślać (to coś, jak przesuwne drzwi)? Jest blisko "Wasserp", więc może chodzi o elektromagnetyczną zasuwę (zawór) spustu wody?
"Messen"  działanie - wybierasz, który akumulator ...  No właśnie, co? Jest obok włącznika "Laden", więc może wybiera,: który accu ma być ładowany, jeśli włączysz "Laden" - ładowanie.
"Batt.1" akumulator nr1
"Batt.2" akumulator nr2
"Voll"  pełny
"Leer"  pusty
"Voltmeter"  woltomierz
"Frischwasser"  woda słodka (pitna)
"Abwasser"  ścieki (woda szara)

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.