Skocz do zawartości

Zakup Campera - proszę o pomoc


Mariolka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

marzeniem moich rodziców zawsze był własny kamper. W latach 90tych jeździliśmy wypożyczonym na wakacje, potem jakoś zawsze się układało że własnego nie kupili. Niedługo zbliża się okrągła rocznica ich ślubu, są już na emeryturze więc wymyśliliśmy z rodzeństwem że spełnimy ich marzenie i sprezentujemy kamperka.

 

Dlatego proszę Państwa o poradę w tej sprawie. Czym kierować się przy wyborze?

Czy opłaca kupować się samoróbkę? Teoretycznie spełniałoby to nasze wymagania gabarytowe itp, ale czy nie jest to ryzykowny interes? W podobnych cenach są używane, sprawdzone modele gotowych camperów. Ale co do używek mam obawy że koszty napraw mogą wynieść krocie... Czy może najlepiej zainwestować w niższej klasy ale nówkę? Fundusze mamy jednak ograniczone, no i nie wiadomo ile camper będzie naszej rodzinie służył.

Po przejrzeniu ofert na serwisach aukcyjnych skłanialibyśmy się ku używanemu, jak mi się wydaje popularnemu modelowi z końca lat 80tych ale boję się że może mieć masę ukrytych usterek których przy oglądaniu nieświadomi nie zauważymy...

Mam także pytanie odnośnie pojazdów sprowadzanych zza granicy i które samemu trzeba by rejestrować - czy to opłacalne? Ceny często są niższe, ale mam obawy czy same procedury i naprawy nie pochłoną ogromu czasu i pieniędzy.

 

Wymagania to m.in:

- łapanie się pod zwykłe prawo jazdy

- łatwy w obsłudze i prowadzeniu, nieskomplikowana naprawa drobnych usterek, łatwy dostęp i opróżnianie do zbiorników

- dostosowany do osób starszych

- jak najmniejszy (ale zakładając że potomstwo będzie chciało to wypożyczać - min. 4 miejsca do spania)

- koniecznie z toaletą-prysznicem - miejsce na inne podstawowe sprzęty

 

Jakie modele byłby odpowiednie przy takich założeniach?

 

Przepraszam jeśli to kolejny taki temat ale po przeszukaniu wielu forów o tej tematyce ciężko mi znaleźć konkretne odpowiedzi. Moje pytania póki co są pewnie chaotyczne i dziecinne dla doświadczonych użytkowników ale mam nadzieję że z Państwa pomocą dojdziemy do idealnego rozwiązania.

 

Pozdrawiam, liczę na szybkie odpowiedzi

Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. napisz jaką sumą dysponujecie bo to warunkuje wybór.

Ja szukałem kampera ponad 1,5 roku. Kilka razy rezygnowałem gdy widziałem co jest i w jakiej cenie... Cena miała być w okolicach 20 tyś zł, potem 25 tyś... a skończyło się zakupem maszyny za około 40 tyś. 

Kampera ciężko kupić. Niby jest ich pełno ale stan jest tragiczny. Z reguły nieszczelna zabudowa, rozszczelniona alkowa itd... rzadziej problemy mechaniczne.

Ja szukałem dla 4 osób, a że na integrala nie było mnie stać więc wybór to alkowa - są tańsze od integrala. W dwie osoby możecie fajnie podróżować a w alkowę traktować jako pawlacz. Natomiast w razie czego 4 osoby się prześpią wygodnie.

Ja na samoróbki nie patrzyłem. A to dlatego, że były po prostu mało estetycznie. Na forum camperteam.pl ludzie mają fajne samoróbki, ale raczej ich nie sprzedają.

Auta z końca lat 80tych i I połowa 90tych to proste auta w dieslu. Naprawa jest prosta i z reguły tania. - mówię o mechanice.

Patrzcie na szczelność zabudowy !!

Są fajne 4 osobowe kamperki, krótkie do 6 metrów. Myślę , ze takie wam by pasowały. A czy sprowadzać... nie wiem, ja się bałem bo nigdy nie sprawdzałem nawet osobówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mariolka  >  Wymagania to m.in:

                     - łapanie się pod zwykłe prawo jazdy

 

całkowita masa - 3500 kg   <  takim kamperem byliśmy zainteresowani > tu szukaliśmy

Każdego roku jesteśmy 2 - 3 miesiące na wyjazdach, reszta 9 miesięcy kamper jest w stanie spoczynku.

Zwyciężył rozsądek, nie żłujemy naszago wyboru. Jeżdzimy z przyczepą kempingową, która spełnia nasze potrzeby.

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Na różnych kempingach były "przymiarki" oglądaliśmy wiele kamperów tego typu.

Trzeba bardzo uważać ponieważ sporo jest sprytnie i fachowo "reanimowanych".

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakie modele byłby odpowiednie przy takich założeniach?

 

 

 

modele to prawie wszystkie - musicie oglądać konkretne sztuki i decydować , niestety większość "leciwych" kamperków nadaje się na hodowlę pieczarek niż na biwakowanie ale można trafić na cos fajnego , w zeszłym roku szukałem czegos dla siebie i nawet "forumowe " sztuki były mocno zniechęcające, ale można trafić coś zdatnego do kupna bo widziałem takie, ale z układem nie pasującym dla mnie.

cena nie daje żadnej gwarancji dobrego zakupu , można wtopić nawet przy zakupie młodego sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tyleśmy Mariolkę u nas widzieli :)

.

A może wróci?

.

Mariolka, zakup kampera, ba nawet przyczepy bez żadnego doświadczenia jest ogromnym ryzykiem.

Prawdopodobieństwo występowania wad jest bardzo wysokie, prawdopodobieństwo zakupu z wadami przez laików niemal 100% pewne.

Bardzo piękny masz cel z rodzeństwem, ale musicie mieć świadomość że wady* w tym sprzęcie występują w każdym przedziale cenowym.

Nie odradzam, lecz proszę, nic pochopnie i... POWODZENIA.

.

* inie mam tu na myśli ułamanej klamki od okna czy pękniętego zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

marzeniem moich rodziców zawsze był własny kamper. W latach 90tych jeździliśmy wypożyczonym na wakacje, potem jakoś zawsze się układało że własnego nie kupili. Niedługo zbliża się okrągła rocznica ich ślubu, są już na emeryturze więc wymyśliliśmy z rodzeństwem że spełnimy ich marzenie i sprezentujemy kamperka.

 

Dlatego proszę Państwa o poradę w tej sprawie. Czym kierować się przy wyborze?

Czy opłaca kupować się samoróbkę? Teoretycznie spełniałoby to nasze wymagania gabarytowe itp, ale czy nie jest to ryzykowny interes? W podobnych cenach są używane, sprawdzone modele gotowych camperów. Ale co do używek mam obawy że koszty napraw mogą wynieść krocie... Czy może najlepiej zainwestować w niższej klasy ale nówkę? Fundusze mamy jednak ograniczone, no i nie wiadomo ile camper będzie naszej rodzinie służył.

Po przejrzeniu ofert na serwisach aukcyjnych skłanialibyśmy się ku używanemu, jak mi się wydaje popularnemu modelowi z końca lat 80tych ale boję się że może mieć masę ukrytych usterek których przy oglądaniu nieświadomi nie zauważymy...

Mam także pytanie odnośnie pojazdów sprowadzanych zza granicy i które samemu trzeba by rejestrować - czy to opłacalne? Ceny często są niższe, ale mam obawy czy same procedury i naprawy nie pochłoną ogromu czasu i pieniędzy.

 

Wymagania to m.in:

- łapanie się pod zwykłe prawo jazdy

- łatwy w obsłudze i prowadzeniu, nieskomplikowana naprawa drobnych usterek, łatwy dostęp i opróżnianie do zbiorników

- dostosowany do osób starszych

- jak najmniejszy (ale zakładając że potomstwo będzie chciało to wypożyczać - min. 4 miejsca do spania)

- koniecznie z toaletą-prysznicem - miejsce na inne podstawowe sprzęty

 

Jakie modele byłby odpowiednie przy takich założeniach?

 

Przepraszam jeśli to kolejny taki temat ale po przeszukaniu wielu forów o tej tematyce ciężko mi znaleźć konkretne odpowiedzi. Moje pytania póki co są pewnie chaotyczne i dziecinne dla doświadczonych użytkowników ale mam nadzieję że z Państwa pomocą dojdziemy do idealnego rozwiązania.

 

Pozdrawiam, liczę na szybkie odpowiedzi

Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Akurat mój przyjaciel ma do sprzedania kampera Frankia integra 6 miejsc do spania rocznik chyba 99 .Wyposazony chyba we wszystko co powinien miec tzn solary klimea stacjonarną, antena sat ,lodowka  łazienka itd. Jako że pare razy spedzaliśmy razem dłuzsze i krótsze urlopy mogę polecić.Wszystkie urządzenia 100 % sprawne.

Sprzedaje gdyż tydzień temu kupił coś nowszego.Ja osobiście nie zauważyłem żadnych uszkodzeń czy nieszczelności. Jakby co to mogę przekazać kontakt.

Cena oscyluje około waszej kwoty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Cena oscyluje około waszej kwoty....

 

Normalnie z fusów wyczytałeś czy co? 

 

 

Bo jesli """" jak mi się wydaje popularnemu modelowi z końca lat 80tych """ to ten od twojego kolegi z '99 to musi byc niezly trup jak go wystawia w cenach rocznikow 10 lat starszych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie z fusów wyczytałeś czy co? 

 

 

Bo jesli """" jak mi się wydaje popularnemu modelowi z końca lat 80tych """ to ten od twojego kolegi z '99 to musi byc niezly trup jak go wystawia w cenach rocznikow 10 lat starszych...

Fusy fusami ale właśnie dzisiaj Frankia odjechała do nowego właściciela, Myśle że sprawdzi się czego życzę im w całego serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.