Skocz do zawartości

Ogrzewanie w Niewiadów N126E


PrzemekB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Posiadam przyczepkę Niewiadów N126e i chciałbym zamontować w niej ogrzewanie ... Co moglibyście mi polecić?

Myślałem o takim piecyku:http://allegro.pl/piecyk-ogrzewanie-kempingowe-truma-i5245477089.htmlAle niestety nie zmieści mi się na szerokość :/

Liczę na Waszą pomoc :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do ogrzewania jaki podałeś to tradycyjna TRUMA . Twój problem polega na tym że masz Przyczepę N-126E i taka Truma Ci nie wejdzie . Szafa jest za wąska !

Trzeba szukać coś z Carvera , nie wiem dokładnie jak to sie pisze . Ale chyba i tam będziesz musiał przerobic obudowę .

Jest jeszcze wiele innych kwesti jak chociażby odprowadzenie spalin . Chcesz do góry czy do dołu ?

Pomyśli , pytaj

Fotki z mojego montażu Kolega Mariusz podał Ci wyżej

a tu jeszcze galeria z montażu nowszego modelu .

 

http://niewiadowki.pl/galerie/heniek/Montaz_Trumy/

Edytowane przez zundapp600 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam kolegów. Ja jeszcze w temacie ogrzewania gazowego w 126 N. Otóż jak czytam posty to większość użytkowników 126N montuje ogrzewanie TRUMA w szafie. Ponieważ ja mebelki dla swojej 126 N robiłem sam i zrezygnowałem z szafy,a w jej miejscu jest lodówka więc taki układ montażu pieca odpada. Wymyśliłem ,żeby zamontować TRUMATIC E 2400 w bakiście i wprowadzić ciepłe powietrze do budki. Odprowadzenie spalin byłoby w dół. Taką opcję TRUMA przewiduje. Ponieważ bakista w 126N jest dość przewiewna więc myślę że nic grożnego dziać się nie powinno/chyba że się mylę/. W tej chwili mam ogrzewanie elektryczne i jak sami przyznacie to znacznie ogranicza użytkowanie przyczepy. Prosiłbym bardzo o opinię,porady i wskazanie zagrożeń w kwestii takiego układu ogrzewania. Jest na forum sporo kolegów mających doświadczenie w różnych układach ogrzewania więc myślę że z oceną nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to pomysł bardzo , ale to bardzo nietrafiony . Musiałbyś obudować cały piec aby nie tracić ciepła do atmosfery . No i co za każdym razem aby włączyć / wyłączyć piec uskuteczniać spacer na zewnątrz . Zrobisz jak uważasz , ale takie są moje pierwsze przemyślenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie się tematem i choć opinia jest krytyczna to równie cenna. Lepiej poczytać,wysłuchać niż palnąć jakieś głupstwo. Zresztą sporo wyjaśniliśmy sobie drogą telefoniczną. Co do wpisu natomiast  to chcę wyjaśnić, iż urządzenie to /TRUMATIC E2400/ ma sterownie zdalne które może być umieszczone w przyczepie. Z wewnątrz przyczepy można urządzenie włączyć,wyłączyć,przełączyć na małą moc lub pełną,a także ustawić temperaturę jaka ma być w budce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowałem się nazwą Truma . Nie zwróciłem uwagi na model i te cyferki . :oslabiony:  . Tak jak rozmawialiśmy telefonicznie , to zmienia postać rzeczy .

Sam będę obserwował temat bo jest bardzo innowacyjny .

Ale kto nie próbuje nie ma nic

Powodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.