Skocz do zawartości

Problem z Carver Cascade Rapide


grubser

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Mam problem z grzaniem wody przy pomocy gazu. Cascade Rapide.ciepła woda działa na 230V bez problemu. jednak kiedy chce włączyć grzanie gazowe po wcisnieciu przycisku " I " słychać cykajacy iskrownik w boilerze. po kilku sekundach słychać delikatne "buchniecie" podobne jak przy włączaniu lodówki na gaz. jednak po tym buchnieciu zapala sie czerwone światełko na sterowniku (to przy znaku iskrownika) oznaczające wg instrukcji lub brak gazu lub powietrze w układzie. wg instrukcji w takim przypadku nalezy powtórzyc czynność włączania kilkakrotnie ale w moim przypadku cały czas pojawia sie ten samo problem. jaka może być przyczyna? Gaz jest podłączony, wszytskie inne urzadzenia dzialaja na gaz. nie ma żadnego zaworu odcinajacego gaz przy boilerze. prosze o pomoc. z góry dzieki.

post-5977-0-53608500-1428479664_thumb.jpg

post-5977-0-77116500-1428479677_thumb.jpg

post-5977-0-69779000-1428479704_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź czy w ogóle zapala się gaz w palniku ogrzewacza. W tym celu  odkręć zewnętrzną kratkę zabezpieczającą. Wtedy będziesz widział palnik. Jeżeli gaz w palniku się zapala i po chwili gaśnie, to przyczyną może być przytkanie przewodu gazowego. Zdarza się w angielskich przyczepach, że w przewodach gazowych montowane są filtry, które po pewnym czasie się zatykają. Odkręć przewód gazowy ogrzewacza od zaworu odcinającego i zobacz czy w przewodzie nie ma takiego filtra. Wygląda on jak filtr papierosa i jest podobnej wielkości. Wyjmij filtr i przedmuchaj przewód. Jeżeli to nie pomoże, to wady szukać należy w samym ogrzewaczu ( w panelu sterowania lub palniku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam na forum!

Mam podobny problem z bojlerem Cascade 2 jak Grubser. Zastosuję się również do rady Teurgusa, Zobaczymy, może pomoże. Ale mam też inną prośbę. Czy może mi ktoś powiedzieć, jak wygląda w środku palnik do tego bojlera? Mój jest w bardzo złym stanie, cały skorodowany. Po odkreceniu od panela sterującego znalazłem w środku jakąś lużną rurkę, nie ma też końcowego dekla. Może ktoś ma jakieś zdjęcie nowego palnika, albo rysunek schematyczny. Liczę na waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik do ogrzewacza wygląda tak 

mOM1Ll8p9qsWio4zvJXnvbw.jpg

 

A tutaj masz link do aukcji na ebay UK http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xpartts+Carvier+cascade.TRS0&_nkw=partts+Carvier+cascade&_sacat=0 Wystawiona cena to 46,99 funtow ( około 265-270 PLN) Jest to część nowa. Za używana i częściowo skorodowaną inny Angol z tej strony winszuje sobie prawie 33 funty.

Edytowane przez Teurgus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Ale w związku z tym, że nie chcę angolowi dać zarobić, postanowiłem odtworzyc palnik samemu. Interesowało by mnie w związku z tym, jak to wygląda od środka. Czy rurka, kturą doprowadza się gaz do wnętrza palnika ma jakieś otworki na obwodzie? Jaka jest odległość od wylotu dyszy do poczatku palnika. Wiem, jestem strasznie upierdliwy.....................???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. korzystając z pięknej pogody i dnia wolnego postanowiłem ponownie przetestować urządzenia w mojej przyczepie. i ponownie pojawił się problem z ogrzewaniem gazowym wody tzn. słychać iskrownik , gaz podłączony i nic. po kilku sekundach zapala się czerwone światełko. wiec ponownie odkręciłem  obudowę z zewnątrz  i tym razem wyjąłem palnik. z zewnątrz trochę skorodowany ale bez tragedii. ku mojemu zdziwieniu ze środka palnika wypadła kompletnie skorodowana rurka która po zderzeniu z ziemia kompletnie się rozpadła. sprawdziłem dopływ gazu- ok. iskrownik ok.jednak po zmontowaniu i włączeniu bojlera ponownie to samo iskrownik daje iskrę , gaz leci. co jakiś czas pojawia się płomień w postaci małego wybuchu ale natychmiast gaśnie. nawet przy pomocy zapalniczki jest tak samo chwilowy mały wybuch i koniec. po skręceniu obudowy i włączeniu ponownie słychać iskrownik i co pewien czas jest delikatny wybuch gazu nieraz aż ogień wychodzi przez obudowę. co na to poradzić? czy to wina tej skorodowanej części (rurki) którą wypadła z palnika. z góry  dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno przyszło mi do głowy .  zauważyłem  na aukcjach nowych palników ze po drugiej stronie palnika, przeciwnej do wlotu gazu, jest dekielek ktorego u mnie juz nie ma. pewnie efekt korozji. wiec moze to jest przyczyna tych wybuchow. gaz wydostaje sie z drigiej strony paqlnika na zewnatrz. logicznie myslac gdyby był ten dekielek gaz wydostawalby sie otworami do gory tak jak powinno byc. moze wiec gdybym dorobil ten dekielek to byłoby ok. i jeszcze jedno pytanko. jaką rolę spełniała ta rurka ze srodka palnika i czy można ja jakos dorobic? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 300zl masz nowy palnik a co za tym idzie bezawaryjną pracę przez lata. Ja bym się bał kombinować.

 

Podczepie się pod ten wątek i zdublowane moje pytanie z innego - jak diagnozowac działanie bojlera na 220v? Na gazie grzeje, na prądzie nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gdzieś taki palnik używany gdybyś był zainteresowany, od carver cascade 2, a to jest to samo ,daj znać na PW

Jestem jak najbardziej zainteresowany. Odezwij się na mail z.ciara@icloud.com lub na telefon 697-157-775 to uzgodnimy szczegóły. Pozdrawiam. Zbigniew Ciara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.